Priateľ chce odísť do zahraničia

Príspevok v téme: Priateľ chce odísť do zahraničia
Zufala123

Mám 20 rokov a 1 a 1/2 ročný vzťah. Som prváčka na výške a môj priateľ je štvrták na strednej, čiže sa rozhoduje kam na výšku. Bohužiaľ už dlhšie plánuje zahraničie. Stále som si myslela, že to nemyslí úplne vážne. NIE dnes si dal 4 prihlášky. a to pekne ďaleko až do Škótska. Neviem sa z toho spamätať stále myslím na to, že odíde a nehá ma tu samú. Ako sa mám zachovať? mám ho v tom podporovať?Prehovárať by som ho asi nemala, lebo je to jeho život. Asi aj tak nič nepomôže.. Neuvedomuje si aké je to ísť do zahraničia úplne sám, nejde tam nik z jeho kamarátov.. Som strašne nahnevaná prečo práve on takto vymýšľa. Mohli sme byť na univerzitách v jednom meste. Mama mi na to hovorí že je to odo mňa sebecké že on si môže robiť čo chce. Ale prečo sme potom SPOLU? Keby som vedela, že idem do vzťahu ktorý nemá budúcnosť. Niesom za také vzťahy.Čo by ste robili vy? Pokračovali vo vzťahu na takú diaľku (2x za rok by sme sa videli) alebo to ukončili.
Poznámka: ešte ho neprijali! Nič nieje isté. Ale učí sa od začiatku septembra, čítala som všade, že tie príjimačky niesú ťažké, vraj je to len angličtina, takže, asi je to reálne, že sa dostane!!

zufala123

To že ako dlho vzťah vydrží nezáleží na veku. Jeho rodičia sú od 16 moji od 20:D.. Dokonalé vzťahy.
Takže aj preto si nemyslím že sme mladí,ale priznávam že mladí sme na takú dlhú dobu bez seba.Nevybláznení, a také možnosti čo naši rodičia v tej dobe nemali. Ja v BA, on v Škótsku, diskotéky, noví ľudia, baby, chalani, preto myslím že by to nešlo

blondula

nerob z toho dramu !! ja fungujem s mojim priatelom cez telefon a aj skype !! vobec to,ze je prec neznamena,ze sme sa rozisli :DDD .... inak v tvojom veku som ja prvy krat tiez odisla do zahranicia bez priatela ! ten po case prisiel za mnou a dopadlo to tak,ze sme sa aj tak rozisli :DD takze ja mozem dakovat za to,ze som ostala a nevratila sa na slovensko :DD

zufala123

ČO? Ak odíde do Škótska, ako MNA MôžE zabezpečiť. Však ak odíde to je koniec vzťahu.To bude znamenať to že ho nikdy neuvidím.SME mladí, niesme pripravení na takúto skúšku.

zufala123

nie som egoistická :D.Však ma nepoznáte.Bola som s kamarátkou a kamarátom teraz.Tak neskutočne mi pomohli.Ako vy viete že môj frajer nieje egoistický?Bože môj minulý rok keď som šla na prijímačky, nestál pri mne,bol egoistický on,vyvolával ma vonku, lebo bol tretiak, mal voľno.Ja som sa mala učiť na prijímačky,no išla som s ním von, musím priznať že sa ma ani moc nepýtal ako mi ide škola, ako to všetko zvládam..To je len príklad.Obetovala som pre neho už veľa času.A aj tak ho ľúbim, lebo mu prepačujem chyby ktoré máme všetci, u neho možno trošku sebeckosť...Ak som ja SEBECKA tak sú všetci.tERAZ SOM Si tu vylievala srdce,lebo som mala zlý deň, mala som pocit že je všetko proti mne.Osud,moje rozhodnutia.No a tu nie aby ma niekto podporil,ale som ja tá zlá, lebo nechcem aby môj priateľ odišiel preč. Z tohot ako vy rozprávate sprostého slovenska. A keby išiel na českú univerzitu tak čo.Pánečku taká Masarykova to je úroveň.Neviem čo proti máte

soffa

si egoisticka nehnevaj sa.stale pises ,ze ty a ty ,ze by si nesla do takeho to vztahu,....mas ho podporovat,aj o tom je laska.co ak si tam najde dobre zamestnanie , a zabezpeci ta do konca zivota??

Leela333

Myslíš, že zahraničná bude ľahšia...?

No v každom prípade, toto na fóre nevyriešiš. Vy dvaja si potrebujete sadnúť a porozprávať sa - čiže vyčkaj na večer a uvidíš ;-)

sweater

ked nieco moc chces, nevzdavaj sa toho len preto ze cesta k tomu nieje najjednoduchsia. sny by sme mali mat velmi narocne, aby ked ich dosianeme sme mohli byt viac ako spokojny s tym co sme preto vsetko dokazali urobit

zufala123

Nie nie, rozmýšľam nad zahraničnou univerzitou,len asi nie tento rok, ale budúci..To len uvažujem.Keďže sa mi na tejto mojej moc nedarí

Leela333

Nečakala by som veľmi, že ťa zavolá so sebou... Myslím, že to by ste sa o tom už dávnejšie porozprávali. On asi ráta so vzťahom na diaľku, ale z toho čo popisuješ cítim, že váš vzťah neberie tak vážne, že by s tebou plánoval budúcnosť. A robí dobre, je ešte mladý, nech si najprv vybuduje nejakú kariéru.

Obaja ešte máte čas. Určite stretneš niekoho nového. Ono sa to ťažko počúva, ja viem, ale tak to chodí.

Inak ma dosť prekvapuje tá tvoja náhla zmena rozhodnutia. Najprv chceš dokončiť školu tu a teraz zrazu rozmýšľaš, že by si išla s ním? A čo tam chceš robiť? Bez vzdelania?