Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

Nikča

Dakujem, watermelon :)
R: jahodovo bananovy smoothie
D: melon
O: paradajkovy salat s uhorkou
O: 3 jablka
V: asi bananik a mango :)

evcca

o mesiac bude sezona hrasku, na moje prekvapenie ten, co som sadila so synom uz je vonku zo zeme, tak snad z toho sadenia bude osoh.
salat: pokrajala som paradajky, pridala som tam par susenych paradajok, pokvapkala citronom a posypala petrzlenovou vnatkou. velmi rychle a mne to chuti. tie susene aspon mne dodaju vacsi pocit zasytenia.

watermelon

nikca, tu mas stranku kde ti vypocita kolko mas prijimat kalorii ak nechces schudnut, nemozem to spravit za teba lebo je potrebny vek a denna aktivita
www.csgnetwork.com

watermelon

evcca daj prosim vzdy ked pises o salatoch ich recept, chcem jest viac zeleninu ale co sa tyka salatov, akosi mi chyba predstavivost a problem je ze neviem jest zeleninu samu, treba mi aspon trochu chleba...hm mozno nejake spravne dochutenie by tomu dalo smrnc...

evcca

plne suhlasim, miesto zavarania sa da robit more veci, tak naco plytvat casom a zdravim.
u nas rano: bananovo-pomarancove smoothie s cucoriedkami, maly mi z toho odchlypkaval, ja som vzdy len ovocie nakrajala a jedla, toto je na rano praktickejsie:-)
o: paradajkovy salat a hrasok

watermelon

bre ranko :)
R: hrozno so synom,
skory O: 1,3 l smoothie z cinskej kapusty, bananov a pomarancov

no ja ked vidim zavaraniny dzemy a kolace s ovocim, hovorim si chuda ovocie, co komu spravilo :), varenie ovocia je podla mna velky zlocin... no prehanam, ale celkovo nechapem naco varit veci co sa daju jest surove aj s enzymami, preco ich znehodnocovat?

evcca

jasne, ze ho nevarim, len osupem a oplachnem a zamrazim. nic mu nie je a mne tiez nic. tak v tom pokracujem uz vyse dvoch rokov.
s ovocim - jahody, maliny, ribezle a ceresne som spravila to iste. ignorujem zavaranie a robenie dzemov.
my sme prave vstali, tak utekam, ale som tu:-)

watermelon

Tak dnešok na 90% raw, hrozno, 2 mangá, 2 banány, sušené figy, vodovy melón. Chýba mi niečo zelené tak snáď budem mať čas zajtra odšťavovať.
Evcca ty máš vlastný zamrazeny hrach? Zamrazila si ho bez prevarenia? Surový? Dá sa to? Mne tvrdili že to je nemožné. A preto vked kupujem vždy hľadám info o postupe zamrazenia. Často napíšu že bol pred tým tepelne upravený. Taký nekupim. Ale na bio hraskoch nie je nič len že bol krátko po zozbierani zamrazeny. Tak neviem. Ináč hrások zbožňujem a z času má čas si len tak rozmrazim, veď to vôbec netreba variť.