Psík a nechutenstvo do jedla

Príspevok v téme: Psík a nechutenstvo do jedla
nicolette

Ahojte,
môj psík už zopár dní vôbec nechce prijímať stravu, resp. ak prijme, tak len veľmi málo. Zdá sa mi, že schudol a včera (tzn. v nedeľu) vracal, ale len raz, už sa to viackrát neopakovalo. Skúšala som ho zámerne nalákať aj dobrôtky, bola som aj v takej situácii, že mi ho už naozaj bolo ľúto, predošlú noc som sa budila, lebo vyzeral taký zoslabnutý a škvrkalo mu v brušku, ale odmietol, resp. trošku zjedol, ale žiadna sláva to nebola... Neviem, kde môže viaznuť problém. Čo sa týka jeho správania, tak som nespozorovala žiadne zmeny, je hravý a nebadať na ňom, že by mu niečo bolo alebo, že by trpel nejakou chorobou... Fakt, okrem toho, že nejak nechce jesť v posledných dňoch a že raz vracal, mu inak podľa môjho usúdenia nič nie je a čo je pre mňa dôležité, že aspoň prijíma vodu. Rozhodla som sa, že počkám ešte zajtra a ak sa poriadne nenapapá, tak v stredu s ním pôjdem k veterinárovi, lebo nechcem, aby úplne zoslabol a výrazne pochudol.
Pre info :
Rasa : Yorkšírsky terriér
Vek : 3 roky
Zdravotný stav : doteraz žiadne výraznejšie problémy nemal a až na nejaké malé problémiky bol úplne zdravý.
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem ;)

Leá:)))

Ahoj moja fenka shih-tzu (13týžňou)
ráno som sa zobudila na divné zvuky a ona vracala okolo 5:45 najprv som našlaa asi 3 mláčky kde bolo kusok hovienka čo ona niekedy zje a nestihnem vybrať s papuľky,seno.... a ešte zjedlaa nejake želiezzko do ovladača čo sa priopevnuju baterky a celý deň som sňou su prázdniny a toto som si nevšimla :( a daľších 5 zvracaní bola žltá štava a biela pena zrejme to bola šťava zo žalúdka je očkováná aj odčerenená podľa pokynou :)
teraz už spi asi od takej 5:30 do 5:50 zvracala teraz už spí bude to v poriatku ?

Deria

eam, ved jej daj z toho, co vy jete, neboj neumrie z toho, hlavne, ze bude jest. asi ma uz tych umelych gebuzin (ako su granule a sackove mäso) plne zuby.:)

eam

Nikolette ja mám ten istý problém, tiež mám túto rasu, doteraz dobre jedla, no už asi štvrtý deň z granúl neje a čo som jej dávala také mäsko v sáčku, to vždy zjedla a teraz nie. Ale čo my jeme to by zjedla.Tak neviem...:(

nicolette

mária.
Ano, o tých injekciách som počula už aj ja, známy mal tiež problémy so svojím psíkom, takmer identické s tými, ktoré máme "my", tiež mu psík nechcel papať, schudol, tak s ním išiel k veterinárovi, aby zistil, čo mu je. Dostal teda tie injekcie a veterinár to odôvodnil tým, že to je zrejme nejaký vírus. No súhlasím aj s tým, že to môže byť aj z tepla, veď ani nám ľuďom sa nechce nejako veľa jesť, keď je tak hurúco :-) Čo sa týka tej stravy, tiež ju obmieňam, nepapá stále len granulky, totiž krmiť psa len suchými granulkami je z môjho pohľadu dosť drastické, aj keď niektorí chovatelia majú názor, že granulky sú plnohodnotným krmivom, ktoré obsahuje všetky živiny pre psíka, ja mám trošku odlišný názor, strava by podľa mňa nemala byť jednostranná.

nicolette

Deriia
Dnes sa má už lepšie, ráno dokonca aj papal, síce nie nejako veľa, tak si myslím, v tom, že je asi momentálne v pohode ma utvrdzuje aj to, že tu teraz pri mne pobehuje, nosí mi svoje všetky hračky, aby som mu ich hádzala a aby on mohol aportovať, aby som sa s ním hrala. Je veľmi zlatučký, strašne ho mám rada ;) No v každom prípade ho budem ešte "sledovať", zajra sa idem s ním do salonu strihať, tak sa možno zastavíme u veterinára, len sa uistiť, či je naozaj všetko ok, aj keď tomu aktuálne všetko nasvedčuje.

mária.

ešte doplním, že toto počasie pre psíkov nebolo ideálne. Som počula, že u lekárov bolo veľa psíkov, že nepapali. On im odpovedal, že je to z tepla a psík sa opäť rozbehne. takže možno aj tvoj psík nepapal z tepla.
Aj môj bol zoslabnutý a len polehával na dlažbe.

mária.

nicol - aj my sme mali obdobie, že psík nepapal. Tiež mám yorkiho. Nič nechcel, ani maškrtky. Bála som sa, že zoslabne, tak som ho zobrala k veterinárovi a dal jej dve injekcie a odrazu začal papať. Čo sa týka kŕmenia, obmieňaj to, lebo granulky mu časom polezú " krkom". Ani teba by nebavilo celý život jesť to isté. Ja dávam na raňajky tyčinku zo suš. mäska, na obed varené kura ( aj to obmieňam, raz s pečienkou, raz s ryžou, mrkvou ) no a na večeru to mením stále iné : kapsičku s masom, suš. kur. kožky, psačiu pačtetu, také mäkke obdĺžniky z byvolieho mäsa, slaninku pre psíkov, valčeky pl. rybacím mäsom, také kostičky a na konci je obtočená šunka. Proste idem do chovproduktu a kúpim čo mi príde vhod pre yorkiho. Síce ho kŕmim 3x denne ale v norme. Udržujeme si váhu 2,5 kg. Mimochodom, všetko krájam na menšie kúsky, lebo môj yorki je tak maličký, že mi ho je ľúto, ak jej dám niečo veľké a nezmestí jej sa to ani do pusky.

Ma napadlo, že či tvojmu psíkovi aj zúbky nebolia. Inak ak psíkovi bolí bruško, zvykne papať trávu. Pri venčení ju nechaj sa " napásť" . To pomáha, ver.

Tak sa držte a napíš ako sa psík má !

nicolette

Zaujímavé, ja som si myslela, že keď psík zvracia žltú penu, tak to neveští nič dobré, ale ako vidím, vyznáš sa lepšie, tak mi trošku odľahlo a je to práve naopak ;) Našťastie, nezvracia často, tak sú možno moje obavy prehnané, ale ja som človek, čo by pre svojho psa urobil čokoľvek, čo by bolo potrebné :) Ale určite budem obozretná a v týchto dňoch ho sledovať, no určite nebude na škodu, ak s ním predsalen k tomu veterinárovi pôjdem, aj keď zas na druhej strane nechcem vystresovaná chodiť k zverolekárovi s každou "blbosťou", ale toto môže byť aj nejaký skrytý problém. No všetko ukážu najbližšie dni, tak uvidíme.