Otec je proti tomu

Príspevok v téme: Otec je proti tomu
Didaa19554

Ahojte. Mám 15 rokov, a mám priateľa. Všetko nám klape, až na to, že môj otec je proti tomu aby som niekoho mala. Veľmi rada by som ho zobrala k nám, zoznámila s našimi, pretože rodičia a on sú pre mňa tí najpodstatnejší, ale otec nechce ani počuť o žiadnom chalanovi. Viem môže to byť preto že som jedného mala keď som mala 13, chodil k nám, spával u nás, pomáhal otcovi, ale vyspala som sa s ním vtedy, viem, viem bola som veľmi mladá... ale to je to čo bolo, no a boli kvôli tomu problémy, a teraz otec nechce aby som s niekým bola, kvôli tomu aby sa zas niečo nestalo. A neviem ani ako to mám povedať priateľovi, keďže sa hanbím povedať mu to takto, na koľko si ja s jeho rodičmi rozumiem. On sa chce už s našimi zoznámiť, ale stále si hľadám výhovorky, že sú v práci, a pod. Poraďte mi prosím, fakt som už zúfalá. Viem že má právo báť sa, ale mala som už 15, už nebude protizákonné nič. Pretože vtedy boli problémy s políciou, a tak... Ďakujem. A prosím Vás vynechajte si komentáre typu: "Pre Boha, v 13:O". Viem spravila som chybu, ale som len človek, a trápi ma iná vec... Ostatným vopred pekne ďakujem.

sewie

mna zarazila ta veta-bola som mlada...a teraz si co? dospela? sa otcovi nemozes cudovat-pekne si to pokaslala...co na tom ze v tvojom veku je sex legalny to akoze si myslis ze tvojim rodicom islo len o ten zakon?asi nikto nebude nadseny ked jeho 15 rocne dieta bude sexualne zit...ked chces mat frajera-ok, chodte do kina, na nejaky vylet alebo co ale na co potrebujete skakat do postele? akoze si dokazat ze ste dospeli ci co? a ked ho otec nechce vidiet, tak mu ho pod nos netahaj, nemozes sa divit ze je proti, potrebuje cas aby ti veril a to tym ze zas niekomu skocis do postele nedosiahnes....

oumajgad

trtkajte mile deti od 12tich fajcite a pite od 10 tich, hulte experimentujte s drogami co najskor, pocuvajte rytmusa, osprostievajte, potom aj tak vyzera dnesny svet, ale nic to treba si uzit, otca posli do p..e a nechaj sa fiknut od ´priatela´ rather dead than cool

Blondula

v 13 rokoch ti dovolili rodicia,aby u teba prespaval ?? radsej nic nenapisem,bo "dostanem zaracha" ja od admina :DDD mne bolo trapne v 19-20 rokoch sa spytat rodicov ci moze priatel u nas prespat a to v obyvacke a nie v 13 !!!! a to ho uz asi rok poznali :D ...kam to spejeme ???

Dadula56

Slecna, tazko ti v tomto niekto poradi, od pubertaka dostanes radu ako tuto miso napisal, ze "nech si zvyka". S tymto pristupom sa nikam nezajde. Ak si toto precitaju dospeli ludia, tak daju za pravdu otcovi. Otec tym, ze v 13 dovolil, aby sa toto prihodilo to urcite povazuje aj za svoje zlyhanie. V 13 sa snazil vtedajsieho priatela zaclenit do rodiny (to je myslim dost pekne od neho, ja by som 13 rocne decko v podobnej aktivite nepodporila) a vy dvaja ste mu vrazili nozik do chrbta. Zrejme otec ani v najmensom nepredpokladal, ze by mohlo dojst k sexu, inak by ho hnal kade lahsie. A este ked to policia riesila... Kompletne si sklamala jeho doveru a mam pocit, ze tuto stranu problemu davas do uzadia, pricom je to ten zakladny kluc k pochopeniu otca a tym vyrieseniu problemu. Dalej tvoja obhajoba chyby, ze "bola som mlada, som len clovek". Mlada si stale, stale si dieta, len preto, ze zakon to povoluje neznamena, ze sex v tomto veku je uz vhodny a doporuceny. Praveze je dost nevhodny a predcasny. Jednoducho si sa zrejme vtedy nechala ukecat starsim chalanom, pripadne za tym bola zvedavost, kazdopadne otec ma na toto plne pravo a ziaden rodic, ktory ma starost o dieta by nekonal inak. Ak nutne musis randit uz v takom skorom veku, nie je nutne priatela doma predstavovat, pokojne mu povedz ako sa veci maju, preco to nie je mozne. Vztah s otcom si opravis jedine sekanim dobroty a upevnenim vzajomnej dovery a musis to byt ty a nie otec, kto bude dokazovat a vyslovene sa predvadzat "aha tatko, poucila som sa, uz viem rozmyslat, byt zodpovedna". Dalsim chalanom a sexom s nim to nedosiahnes, ale nerobim si iluzie, ze od toho upustis. Jednoducho sa budete skryvat a mozno tak v 17 uz by aj otec prijal, ze sexualny vztah je pre teba vhodny. Dovtedy sa snaz ho nesklamat.

M 25

a nebola som "len človek", bola si decko! a takéto obhajoby nám tu nepchaj pod nos!

sorry, na toto sa nedá reagovať v klude a inak, ako čakáš ...

a čo keby si ostala tehotná?!

M 25

že "bola som mladá" ?! si bola ešte decko v plienkach! a nemala si čo sexovať.. a v 13tich doviezť domov chalana na zoznámenie, že ako tvoríme pár a máme vzťah a všetko okolo toho?? sorry, keby mi toto decko urobilo, dostane zaracha minimálne do 18tky a preplesk cez hubu.. čo ty máš čo mať ešte chalana!

radšej si tvoj svoju budúcnosť, škola a tak .. nájdi si nejaký koníček, zabávaj sa s kamoškami(v miere) ...

hrozná doba toto!

jumbák

Dobre, nebudem ti nič vyčítať, lenže za takýchto okolností je podľa mňa správanie tvojho otca nielen pochopiteľné, ale aj správne! Vtedy si mala 13, dnes máš 15....a to niečo mení na veci? Ešte stále si len decko, ba dokonca teraz by sa podľa mňa mal tvoj otec o teba báť viac, lebo si vo veku, kedy puberta začína najviac úradovať. Nebudem sa starať do toho, prečo si to vtedy urobila, ale keď si svoju chybu priznávaš, tak fajn. Vieš, toto obyčajnou debatou s rodičom nevyriešiš, je potrebné si znovu úplne vybudovať jeho dôveru voči tebe. Takisto si myslím, že nie je nevyhnutnosťou predstaviť tvojho priateľa rodičom, aj keď ťa o to on žiada. Jednoducho mu povedz, že tvoji rodičia sú voči takýmto veciam trošku skeptickí, mal by to pochopiť. Držím palce!