Jedla z masa

Príspevok v téme: Jedla z masa
Rasto-Rasto

Ahojte mam taky zvlastny problem, nie som vegetarian ani nič podobne a odmalička som jedol maso, ale poslednom case asi rok to bude mi maso totalne prestalo chutit a zacal som sa mu doslova vyhybat a ked si ho dam tak ma velakrat zacne doslova napinať, citim k nemu absolutnu nechut, problem je však v tom že posilujem a maso ako strava je premna dost dolezita kvoli bielkovinam a neviem či by rastlinne bielkoviny dokazali nahradiť plnohodnotne maso, inac s travenim problem nemam a zjem fakt všetko ale to maso (hlavne bravčove je u mna problem), bojim sa aby som nemal neake žaludočne problemy alebo čo, nemate stym niekto skusenost ? Dakujem

Magy

pri kulturistike/aktivnom posilovani nie je dolezite maso ako take, ale plnohodnotne bielkoviny - syry, vajecne zltky (resp. susene vajcia alebo koncentraty z nich), mlieko a mliecne vyrobky... hydinove maso je lepsie ako cervene a este lepsie su ryby, su daleko vhodnejsie a zdravsie ako bravc. alebo hovadzie maso.

ajajaja

ja len nechcem strasit, ale je tvoj zdravotny stav v poriadku? lebo ked cloveku ,kt.maso jedol zrazu prestane chutit, tak je to jeden z priznakov rakoviny zaludka ....
ak v tom problem nie je , tak bielkoviny nie su len v masa, ale aj vajciach, mlieku,syroch a pod...aj soja je fajn, ale netreba to s nou prehanat...ja som vegetarianka uz dost dlhu dobu (postupne od 5 rokov ) a okrem stredne tazkej anemie mi nic nebolo...

Jessi1111

A sójové mäso? Sóju ako takú? Sójové kocky, tofu... aj v tom je dosť bielkovín atď...
Ale keďže ťa z mäsa napína, buď si niekde videl ako ho vyrábaju :D alebo máš alergiu. Takže choď na testy na alergiiu alebo o tom povedz aspoň doktorke, alebo si to ujasni v hlave, že vegetariánstvo ti nepomôže k tomu, či budú zabíjať kravy a kurence na tony, alebo nie!!!
Alebo aj aj...!Maj sa a drzim ti palce!