Čo mám robiť s takýmto chlapom?

Príspevok v téme: Čo mám robiť s takýmto chlapom?
Deana75

Ahojte

Neviem ani ako začať, chcela by som od vás poradiť. Takže. Som dosť mladá baba (20) s priatelom sme spolu už 5 rokov.
Spoznala som ho teda v skoro v 15, čiže dosť skoro, ešte v puberte. Staršne som sa zamilovala, aj on do mňa, velmi sme bboli spolu šťastní.. Áno boli. Pretože teraz je už vyše roka náš vzťah strašne zvláštny, stále sa hádame, koli hociakej blbosti, stále som z neho nervózna, vytáča ma všetkým, aj tým že u nás je ako doma a nevie si po sebe upratať, potom ho poprosím aby to spravil, a on a všetko odpovie ,,potom,, tak vždy strašne vybuchnem, neviem prečo. On sa na mne smeje, stále mi to robí, neviem - asi sa mu páči, keď som nervózna - čo som teda v poslednej dobe každý deň keď príde, aj vonku stále. To je ešte ok, že som nervozna ked je pri mne a niečo neurobi podla mojich predstáv. Ale horšie je to, že ja sa naneho kazdu chvilku teším, ked má prísť, verím že aj on. Až do chvíle, ked nepríde. Potom príde a začne ma tak strašne stískať a blázniť sa, ako 5 rocny chlapec v skolke, man každe jeho stlačenie bolí, aj ked to myslí v dobrom. Ja viem že má ma rád, aj ja jeho, ale fakt si nemyslím, že je to všetko takto ok......
To ešte neni všetko. Ked je v robote, stále mi volá čo robím, kde som, kto tam je...Nemožem byt niekde kde su aj chalanu, pretože mi vynadá, zloží, potom volá zase a je ako nenormálny. Ja potom plačem, potom sa nanho vykašlem, nechcem ho ani vidieť, chcem aby to tak bolo navzdy, ale potom hlúpa som za 3 dni o5 sním, pretože mi nedá pokoj, príde sám a rozosmeje ma a tvári sa že je všetko v pooriadku a ja už nemám naladu vysvetlovať a ked ano, nedokažem ani dohovoriť, pretože všetko obráti..:( Zbil mojho kamaráta, len ked som sa s ním na diske rozprávala, lebo ziarlil ( nemal načo, ved to bol kamarat!) Ked je doma tak neobsedí, stále potrebuje byť so mnnou, nenehá ma s kamoškami, urazí as keď idem za nimi, že nemám nanho čas a to sme spolu stále ! :( Čo mám robiť ľudia, prosím, nenadávajte mi že som hlúpa alebo tak, ja viem že toto neni vôbec ale skúste mi pomoct, ja sa trápim a napriek tomu ho ľúbim :( Čo mám robiť !!! ďakujem

Deana75

Nebojím sa, žeby si ublížil.. Práveže on mi vždy potom vykrikuje o čo som prišlaa, ako nám mohlo byť dobre, ako sme mali ísť do zahraničia a mali vela penazí a neviem čo.. Ale že jemu bude dobre aj bezomna a potom, nedávno som sa dozvedela od jeho dobrého kamaráta, ako o mne hovorí ked tam niesom, síce tak nepriamo, ale hovorí o mne skaredo, ako o njakej krave čo ho čaká doma a všetci kamaráti jeho si myslia že ja som na vine a vždy ked je takato hadka medzi nami tak on vypráva veci na mna, čo niesu pravda a tak to aj cele vyzerá ked sa objavím vonku po čase, kazdý po mne pozerá ako na ženu čo týra priatela.. kokos. :( lebo minule som mu facku stretila, som nevydržala, samozrejme ma sotil aj on, ale myslím, že to sa nerobí ženám, aj ked som mu tú facku ja dala prvá.

Veronika_27

Proste musíš prestať reagovať na jeho pokusy o uzmierenie... neodpisovať na sms - žiadnu! telefonaty, úprimne sa porozprávaj aj s bráchom aj mamou, je to tvoja rodina, pochopia ťa... predsa sa s ním nechceš rozísť kvôli inému ale kvôli tomu jeho strašnému správaniu, a to nemôže nikto od teba žiadať, aby si to znášala :(

Veronika_27

Daena75, ak sa ti bude vyhrážať, že si ublíži, ako píše VEBE, určite si neublíži, hoci bude držať nôž v ruke... môj bývalý to tiež tak skúšal, volal mi o jednej ráno, že bezo mňa žiť nebude... ja som rýchlo volala jej švagrovi, hotová nech ide za ním, že si chce ublížiť a on mi na to, že je to iba citové vydieranie, že ráno bude zase všetko v poriadku, že on by si nikdy neublížil... tak aj bolo, hoci spravil v noci poriadnu drámu.... nenechaj sa vydierať! Je to slaboch, ktorí chce tebou len manipulovať, ako sa jemu zapáči...

Deana75

Ďakujem vam ženičky za pomoc a podporu..

A moji rodičia ho poznaju viac menej z tej dobrej stranky vela krat sa mama pyta, či je všetko v poriadku a ked jej začnem rozpravať, tak mi povie len že sa mam rozisť, že toto je vela a podobne a oco, ten tomu vôbec nerozumie, ten vôbec ani nevie nič , ale má ho rád a tak isto aj bracho, má ho rád. Neviem, nikomu nehovorím už o týchto problémoch až tak, lebo nikto nechápe že ja mám problém a neviem sa rozísť vždy ma stiahne s5 a ja uverím, každy mi povie len ,,rozíd sa,, a to je všetko, ale ja to jednoducho neviem, dva dni ano a potom som zase v tom ,,super vztahu,, :(

Veronika_27

Ahoj,
vo všetkej úcte voči tebe... ale to si s ním fakt vydržala 5 rokov?? Ja viem, že rozchod nie je taká ľahká otázka. Ja mám za sebou dva vzťahy, ktoré som ukončila, no dlho som to preťahovala, lebo som si nikdy nepredstavovala, že to budem JA, kto vzťah ukončí... myslím si, že to tak vnímaš aj ty a napriek všetkým tým zlým veciam si myslíš, že sa to zlepší... nezlepší :/
Tiež som bola non-stop na telefone s bývalým ak nie na telefone, tak sme boli spolu každý min. môjho voľného času, s kamoškami neexistovalo ísť niekam... po polroku som toho mala vyše hlavy a vybuchla som... jednoducho sa takto psychicky zničíš. Stoj si za svojím a ukonči ten vzťah, váž si samu seba a ži! Nenechaj sa deptať chlapom! Bude ťa ako vždy citovo vydierať, a ked to nepôjde podobrotky bude sa snažiť po zlom. Vtedy už treba požiadať rodičov o pomoc, vysvetliť im ako sa k tebe správajú ak o tom už nevedia (ak o tom vedia, mali by ťa podporiť). Podľa mňa aj keby ti sľúbil, že sa polepší a povolí ti byť v prítomnosti chalanov (povolí??? aké má k tomu právo??? ), aj tak by zase vybuchol a ty by si sa zase cítila zbytočne vinná...

vebe

Je to psychopat a vie, ze s tebou moze manipulovat a vydierat ta. Ked chodi k vam domov, tak ho vasi poznaju. Povedz im, ze sa s nim rozchadzas aby ti mohli v pripade potreby pomoct a podporit ta. Jemu s chladnou tvarou oznam ze s nim koncis, nic mu nevysvetluj, ziadne reci, ze mas hod rada, ale... Proste uz k nemu nic necitis a chces vztah ukoncit. Moze sa spravat nepredvidatelne a ty musis mat pevne nervy - mozno bude kricat, mozno plakat, mozno sa bude vyhrazat ze si podreze zily (bud si ista ze to neurobi), mozno sa bude smiat. Ty musis vydrzat a vyhnut sa emociam ci ospravedlnovaniu, lebo by si ukazala slabe miesto. Zmen si telefonne cislo, aby ti nemohol vyvolavat. Ak by sa ti vyhrazal sms-kami, uloz si ich, mohla by si to v pripade potreby vyuzit. On skutocne moze byt nepredviodatelny. Cim skor to urobis, tym lepsie pre teba a nic si nevycitaj, problem ma on, nie ty.

Maoam

rodicia ti fakt nepomozu? vsak otec by si to mal s chlapcekom poriesit jedna radost...si jeho dcera, ked to zachadza uz do takychto krajnosti, ako stalking a psychoteror, treba poziadat o pomoc

Deana75

to by bolo najlepšie, ale potrebujem počuť niečo čo je legálne :D :) porazí ma, zase sme pohádaný, zase ma rozčulil za 5 minut a odyšiel domov, teraz mi vypisuje ako si ho nevážim a stále mu nadávam .. Ja mu nechcem nadavat, ale vo mne to tak vždy vyvrie, že taky spaaaad zo seba vypustim že fuuu... Ale asi za to moze on, ked len vyprava a provokuje ma.. Doslova povokuje ! aby som asi zosalela alebo ja neviem, fakt, ja skončim na psychiatrii ak sa ho nezbavim :( Ku psychologičke už chodím, ale asi to nestačí..

xxy

mila deanka, potom sa nazov temy ma volat: ako sa ho zbavit?
no to je trosku zlozitejsie sa zbavit podobnych psychopatov