Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot

Príspevok v téme: Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot
Magy

Zakladam tuto temu kvoli tomu, aby ste sa TU mohli vyjadrit so svojim nazorom na danu vec.

Poprosim pouzit vlastny rozum a zmysluplne argumenty, nie vyguglene citacie, prip. nazory inych ludi, znamych, rodicov, politikov, cirkvi...

Diskutujte slusne a bez napadania ostatnych za ich nazory.
--
A aby som to zacal a postavil sa na niektoru stranu, tak uvadzam svoj nazor: Kazdy z nas (s vynimkou svojpravnosti zbavenych ludi) ma vylucne pravo rozhodovat o svojom zivote, svojom tele A VSETKYCH JEHO SUCASTIACH.
Ako legislativne, tak aj fyzicky.
A teda v pripade zeny aj o plode vnutri nej, kedze je priamo zavisle na jej existencii.

lost

no to nevylucujem ze nazor casom prehodnotim :)
hold clovek sa stale uci ...
uvidime, ale som zvedavy :D
asi si fakt zalozim nejaku krabicu alebo obalku na taketo veci, kde si napisem list pre seba do buducnosti :D
aspon sa zasmejem potom, v buducnosti..

Leela333

lost, nehovorím zmeniť názor, ale prehodnotiť ho. Teraz to vidíš príliš čiernobielo.

A ten tvoj jaskynný muž žil tak, ako musel žiť, aby vôbec prežil. Nechápem ako to môžeš porovnávať. Navyše náš mozog je oveľa rozvinutejší ako bol ten jeho.

vinea

Lost....tam u neho je to dané kultúrou zvykmi atd atd :) A pri tom čísle tri zrejme ešte neskončil :D
hehe....myslela som, že si starší z tých Tvojich literiek a ako zmýšľaš :D

A to, čo si napísal o tej žiarovke atd atd...hm, tak to by sa dalo rozoberať do nemoty ako je aj tento príspevok ohľadne potratov :))

lost

inac ja mam 23 ale neviem si predstavit mat teraz dieta.. :D
nie ze by to bol neprekusnutelny problem, ale asi priskoro :D
a neviem ci by som psychicky presiel testom ci som schopny vychovavat cloveka :D

lost

v istych krajinach este aj plati :D

napr kamos z pakistanu ma tusim 21 rokov teraz a uz je 3 roky zenaty a ma 3 deti :D

lost

Leela333

hmm a co je pre nas z 10tisic rocnej minulost poucne ?
ludia aby v skupine prezili sa muselio seba starat..
mali zakladne zdravotne vedomosti..
muz musel fyzicky bojovat so zvieratou aby seba a svoju skupinu nakrmil - aby prezil.

ak si to prevediem do pritomnosti, dnes uz netreba nic, lebo je nas tolko ze az.. uz je skor problem ludstvo vyhubit :D

ale ten jaskynny muz neobetoval svoj zivot a nedrel ako imbecil preto, aby som to ja teraz vsetko znicil ;)

detto nevzdelanost dnesnych mladych muzov, kolko z nich vie elementarne eci, okrem likeovania facebooku? kazdy je pravnik, uctovnik, progrmator a podobne, ale kolko z nich vie vymenit ziarovku alebo elektricku zasuvku? tu mi ide o to, ze 10 tisic rokov kym elektricka zasuvka bola clovekom vynajdena a jedna zmagorena generacia staci na to, aby to vsetko zahodila - lebo xyz (fejsbook, lenivost, spravi to foter, spravi to udrzbar) atd..

vinea

...a nám jeden staručký profesor psychológie prednášal :) Jedno dieťa je pre strach....dve deti sú rivali....tri deti trojuholník...štyri deti to je rodina :D
No v jeho mladosti to mohlo tak byť a platiť :)

lost

vinea

presne, si trafila klinec po hlave :D
a cast zahady, preco som este nemal zenu je rozlusknuta :D

No niekedy je byť takto , zodpovedný, uvedomelý, atd atd aj na škodu....lebo ja takto celý život zmýšľam rozmýšľam, podľa toho aj žijem...

henten odstavec :D

problem je, stanovit si nejake hranice, co je uz vela a co este nie..

Leela333
no prehodnotit mozem, ale meno mam len jedno, a jedine ze by som ho zmenil :) ale zase, to by som musel zmenit vela faktov (vymysliet si imaginarniu skolu kam som chodil) a vsetko zahodit a kedze meno mam len 1, tak sa snazim minimalne nebyt nereprezentativny :P
aj keby mi das zbran do ruky a cisla k tvojim multimilionovym uctom a mal by som moznost v tichosti za sekundu zbohatnut, neurobil by som to :)
principialne nie..
ja chcem mat kludny spanok..
a myslim ze ho aj mam :D
len mi trva kym zaspim..
ano, nazor zmenit mozem, ale nikdy nemozem zmenit princip, ze minimalne by som sa o nu postaral, tak ako by som ako otec mal..
neviem, proste to povazujem za standart, iste minumim, resp, ako normalnu vec..
je to velmi jednoduche s niekym vydrbat, ale neurobim to, uz len preto, aby som nepotesil ludi, co to odomna ocakavaju (napr tych, co rozsiruju nasilie, media, vodcovia, atd..)

vies co nastve provokatera najviac? napr aj na spominanej dialnici? ked sa nenechas vyprovokvat, ked sa mu nedari vyprovokovat svoju obet :D a to si vychutnavam plnymi duskami vzdy (a vobec ma to nestve, vobec, flegmatik)

ale ano, mozeme sa bavit o extremoch, napr ze pride nejaka svetova vojna, akurat den pred tym otehotnie a co potom, ako sa o nu postram, no mam aj scenare aj na taky pripad, ale ak si domyslim ze 100% zaloznych planov zlyha, tak hold, neviem :D ale to je tak do krajnosti, ze potom budem musiet vymyslat plan za jazdy...

vinea

Leela333...to čo si napísala v poslednom odstavci, tak áno....je to ťažké rozhodnutie, ale ako pre koho
Všetko záleží od konkrétnej ženy..
Ja poznám jednu, čo na potraty chodila ako niekto na hodiny klavíra..