Ockovanie proti TBC a ovciekiahne

Príspevok v téme: Ockovanie proti TBC a ovciekiahne
sabina

Dobra den, bola by som rada, keby ste mi vedeli poradit v nasledovnej situacii: Moj syncek bol ako novorodenec ockovany na TBC , neprebehla reakcia, tak mal byt preockovany po 1. roku zivota..Toto ockovanie sa nam nepodarilo absolvovat, nakolko bral prave nejake lieky na imunitu /isoprinosine/ v danom termine preockovany. Predvolanie na ockovanie nam prislo teraz na termin 23.4.2007 /vo veku 21 rokov a 7 mesiacov/ a maly sa dostal do styku s ovcimi kiahnami 10.4.2007. Takze vlastne % nakazenia je vraj viac nez 90%. Mame 3 moznosti- 1. Maly sa nakazil virusom a do toho terminu sa choroba prejavi= NEDAM HO ZAOCKOVAT 2. Maly sa nakazil, ale choroba este neprepukne - AKO MI RADITE POSTUPOVAT? 3. Maly sa nenakazil= MOZE BYT ZAOCKOVANY - ako budem vediet, ze nie je nakazeny? Moja otazka znie: Ako budem vediet ci ho uz mozem dat zaockovat? Kolko dni trva inkubacna doba v tomto pripade a do kolko dni by sa mal maly "vyhadzat"? Ako mi odporucate postupovat? DAKUJEM.

sabina

ahojte,,,tak sme teraz 14. den a Patko zatial nic...nevyhadzal sa...volala som zase na kalmetizacne a povedala som im /sestrickamú, ze mi lekari neodporucaju zaockovanie...bol by to urcite risk...a posunut sa termin neda...najblizsi termin bude v septembri a slubili mi, ze ho zaockuju s piatakmi...ja len dufam, ze vtedy nam do toho nic nepride ...

panika

neviem kocky-ale co som tam dala tie linky-VSADE je pisane,ze sa nesmie ockovat,ked je ina choroba v inkubacnej dobe

problemka

sabina, no ja mam 6ty den od zaciatku mojho varicela oparu a zda sa ze to ide na starsie dieta,tak teraz co, cakat ci sa zas nenakazi od neho ci co. apomaly nam konci aj lehota teda doba dokedy je mozne podat druhu davku od prvej tak ozaj neviem cvo robit. a mne sa to dost horsi...ani neviem dokedy mi mozu vznikat nove vysevy, ci este alebo co...

sabina

problemka - tak to mas podobny problem ako ja...a to je vlastne riesenie: RISKNEME TO, kedze inkubacna dona je 21 dni...a statisticky sa najviac deti vyhadzuju okolo 13. - 14. dna...NO, ja ho sledujem...dnes mame 12. den..

sabina

ta inkubacna doba..vraj az do 21 dna sa moze vyhadzat...teda tie 3 tyzdne...ale deti sa úpriemerne zvyknu vyhadzat 13., 14. den...ale kludne ma opravte..tiez nie som z odboru a ucim sa len z vlastnych skusenosti...

sabina

ahojte...ale sa to tu rozbehlo..dakujem...no..zatialô sme sa nevysypali...ale zato mame nadchu! na kalmetizacnom mi hovorili, ze 1 vakcina je asi tak pre 15 deti a kvoli mojmu jendemu nebudu otvarat...takze..aj ked ockuje sa priebezne...opicas celeho roka..ale neveim...ci tie iste vakciny maju aj starsie deticky...ale vraj ta tuberkulozna skuska by mala byt neskodna..a mozno by pri nej zistili, ze ho ockovat ani netreba a ze ma protila0tky, len s
a po narodeni tak neprejavili....