Pes: ano alebo nie?

Príspevok v téme: Pes: ano alebo nie?
TinaM

Ahojte,
rada by som si precitala nejake vase nazory na to, ci mat alebo nemat psika. Viem o vsetkych negativach, ktore pes ma (obmedzovanie, neuveritelna zodpovednost...), no napriek tomu stale premyslam o tom, ze by som do toho sla. Mam 23 rokov, idem do posledneho rocnika na VS, moj priatel (byvame spolu v byte) je takmer kazdy tyzden na sluzobnej ceste mimo SR ( aj ked len na par dni, cez vikendy je vzdy doma). Pred par tyzdnami sme pochovali nasho labradora-byval vsak prevazne u priatelovych rodicov, takze to sa neda porovnavat. Teraz ma vsak trapi otazka: je normalne a spravne vyplnat si psom volne chvile a nachadzat v nom stastie dna? Neviem, ci mi rozumiete, kazdopadne budem rada, ak sa niekto vyjadri.

lost

8-9hod pesvydrzi aj sam.. popripade mozes mat super suseda, doverihodneho kto ho medzitym vyvenci napr :)

podla mna tak do 10 hodin denne je to este OK.. pes sam vydrzi, popripade si zaobstaraj DVOCH :P :P :P :)

lost

macku som nadhodil preto, pretoze udajne nie su ani take zle, udajne su barometrom nalady/stavu cloveka, tj. preto volaju ludia macky falosne, pretoze ludia si myslia, ze macky budu skakat ako clovek piska :)
resp. udajne macky dokazu vycitit falosneho cloveka..
ale nie su tak pouzitelne ako pes, ze "pod seeem" a pride :D nienie, prave naopak, take namyslene, v dobrom samozrejme:)

inac psa, podla mna to nie je zly napad, preco nie?

ano je to zodpovednost, ale myslim ze si ju celkom uvedomujes :) a to je dolezite..

zase pes nepotrebuje 6 hodin kazdy den.. cize isto sa najde cas aj v skuskovom obdobi..

a povinne kazdodenne prechadzky na vzduchu zase pomozu cloveku pri skuskovom :D

podla mna je to prilis dramatizovane, toto ze "pes je narocny na cas"
ano je, ale len ciastocne..
to by potom nemohol mat psa nikto...

skor je problem to, ze kam dat psa, ak chce clovek ist na dovolenku, alebo kam dat psa, ak sa dramaticky zmeni zivotny styl..

ta dovolenka je riesitelna bud rodinou, alebo inym psickarom co sa o psika postara.. cize ani to nie je problem ;)

TinaM

Nebojim sa toho, ze by som popri pisani a statniciach nemala cas. Poznam svoj styl ucenia, musim mat pauzy-dost velke- ucim sa po castiach, takze tohto roku sa nebojim. Skor toho, co pride, ak sa zamestnam na 8-9 hodin denne a pes by bol sam.

TinaM

ved prave to mi vrta v hlave, ze neviem,aka bude situacia o rok, ved aj ja budem musiet pracovat. Macku ani ine zvierata nezvazujem, macky nejako nemusim a zvysok je taky..neosobny. Viem, vsetci, co ma odhovaraju maju pravdu, asi budem musiet pockat na to, kym ma to prejde. Nie je to jednoduche rozhodnutie

xxy

no akoze posledny rocnik na vyske je dost hekticky, takze pochybujem, ze vobec budes mat pri odovzadani dp a pred statnicami vobec nejaky cas

lost

no jo ale pes je zavazok na 15-20 rokov :P
nie len jeden :)

i ked neviem si predstavit mat stena/psa a potom sa ucit, prilis by mi lakal myslienky pred od ucenia sa :D

a co tak mačku ? :)

TinaM

Nebolo by to celkom tak. Kedze som konciaci rocnik, okrem pondelka-kedy mam aj tak na obed 3 hodiny cas a poobede sa vratim o siestej, kazdy den az do stvrtka mam skolu od 8 rano a o 12-tej budem uz doma. Cize cele dni by som mohla byt s nim. Keby som mala plne dni, samozrejme, nezvazovala by som zviera, to by nebolo spravne.

xxy

cize ten pes bude v prazdnom byte pokial budes ty v skole a priatel na sluzobke? nechcem ti kazit nadsenie pre psa, ale nahradit nim partnerovu nepritomnost nepovazujem za najstastnejsie