Točenie v hlave, stála únava

Príspevok v téme: Točenie v hlave, stála únava
Sasheena

Zdravím,
Mám 25 rokov, mám 171 cm a 125 kg. Áno uvedomujem si nadváhu a snažím sa ju znížiť. Ale trápia ma však dôležitejšie veci, Bola som u praktického lekára, kde mi odobral vzorku krvi, mám trocha zvýšený cholesterol a trošku znížené pečeňové testy(ako mala som mala problémy s pečeňou). Cukor, štítna žľaza všetko v poriadku. Lekár mi zmeral tlak a mala som vysoký 150/110. Každý deň si meriam poctivo a na pravej ruke mám okolo 130/95 a na ľavej stále nízky 95/75. Predpísal mi lieky na tlak a dovi. Taktiež som navštívila aj gynekológa, poriadnu menštruáciu som nezažila asi 3 mesiace, gynekologička mi povedala, že je to v poriadku. Som fajčiar krabička denne a niekedy aj viac mi nerobí problém. Stále som unavená a točí sa mi v hlave, pociťujem tlak v očiach (nosím okuliare)Už som si myslela či to nie je spôsobené aj nimi, kedže som nebola u očného asi 2 roky a len tak som si dala urobiť, kde bol lekár a len sa ma pýtal či vidím, to bolo všetko, nemeral mi očný tlak ani nič... Prosím Vás poraďte mi, aby sa mi netočilo v hlave, čo mám robiť?

dreamchanger

Ako bolo spomenuté viac krát, základ je zredukovať váhu. Na to človek nemusí mať ani školu aby mu niečo také došlo :) A ako? Záleží od každého zvlášť. Niekomu viac prospieva pohyb, niekomu prírodná strava. Žiadne umeliny v podobe keksíkov, rýchlych jedál a všetko čo si vymyslel človek. Z toho len priberáme a kazíme si zuby :) Stačí úplne prirodzená cesta, vrátiť sa k prírode a všetko sa vyrieši.

milli11

mira,

suhlasim so vsetkym, co si napisala, ale nesuhlasim s tym, ze by mala vynechat nadmerny prijem tekutin. Podla mna pit je dobre, ale nech pije len cistu vodu a caje bez cukru, ziadne sladke malinovky a koly.

A nech havne skusi pohyb, chodza, neskor pomalsi beh, postupne pridavat, nech ju to hned neodradi. :)

A mam otazku, tyka sa to vsak mna. Robim par rokov ako robotnicka. V praci same behanie, dvihanie tazkych vyrobkov. Podla BMI mam podvzivu, mala som 50 kg pri 160 cm. Po case a po tom behani a zdvihani bremien som schudla este 2 kg. :(

Ako je potom mozne, ze mam viac sily? Kym vtedy mi robilo problem zdvihat tie tazke bremena, teraz to robim takmer s lahkostou.

- mira

Zvýšený a kolísavý tlak ti môže spôsobovať nielen cholesterol a upchaté cievy z tuku, ale i nadmerný objem krvi. Je spôsobený sladkosťami, povzbudzujúcimi látkami, aromatickými látkami a potravinovou chémiou - farbivá, konzervanty, pesticídy, lieky. K tomu ovocie, hlavne surové, tropické, ovocné šťavy a výťažky.
Ľudia s nadváhou sú paradoxne podvyživení, pretože sa stravujú stravou s nedostatkom minerálov, vlákniny a vitamínov. Mala by si úplne zmeniť jedálniček a založiť ho na zelenine, prevažne tepelne upravenej a na obilninách vo forme celých zrn, ktoré obsahujú dostatok vlákniny a minerálov. Takto sa zbavíš zbytočných chutí na jedlo a na sladkosti.
Po vynechaní cukru, ovocia, nadmerného príjmu tekutín a chémie sa ti prestane točiť hlava.

[zruseny16]

súhlasím s názorom 2bodky, keď sa ti podarí znížiť váhu budeš zdravšia a zmizne aj vysoký tlak a ostatné problémy,

2bodka

Hlava sa ti toci, lebo mas zly tlak, zly tlak mas preto, lebo mas nadvahu, takze jedine co by si mala urobit je schudnut. Potom sa vsetko da do poriadku. Samozrejme krabicka cigariet denne je VIP vstupenka do truhly :)
Vo veku 25 rokov by si si mala uzivat mladost a nie brat lieky na tlak, to neberie este ani moj otec, ktory ma po 60tke. Pri vyske 171 by si idealne mohla mat 71 (a to nebudes vyzerat vychrtlo), vychadza mi z toho, ze tvoje telo nosi navyse 54 kg tuku, co je vaha jedneho ziveho cloveka :) skus sa nad tym zamysliet a nieco s tym spravit. Ked nezhodis teraz, nikdy si neuzijes pocit pacit sa same sebe a zivot je prilis kratky na to, aby si bola nestastna alebo nespokojna.