Luba Albertová

dianka.1

Naozaj neni vhodné oslovovať staršiu osobu po mene. Iba ak by ste sa osobne poznali a ona by ti to sama navrhla.

Danicaaa

Poznám psychológa ktorý sa krstným menom volá František. Neviem si predstaviť že by som ho oslovila Dobrý deň pán Ferko! Hrôza!

Danicaaa

No povedat 60 ročnej psychologičke pani Lubka, to by som si nedovolila ani keby som ja mala 60. A ešte ked si ju videla prvy krat a vobec ste sa dovtedy nepoznali. Ja nechápem čo ta viedlo k takej familiárnosti. Poznám pani Albertovú niekoľko rokov ale stále jej hovorím pani Albertová hoci viem že má nejaký titul ale ona si na tituly nepotrpí. Ale aj tak by som sa nikdy neodvážila osloviť ju pani Lubka. Pokladám to od teba za netaktné. Nie si jej kamarátka.

datum

Urcite by som jej nepisala kvoli tomu, aby ta oslovovala menom. Mam po 20tke a na prvom stretnuti a aj doteraz, ked si piseme, vykame si a neoslovuje ma menom, ale priezviskom. Tiez mi to bolo zo zaciatku zvlastne, kedze vsade kam pridem a predstavim sa, tak ma oslovuju krstnym menom (doktori tiez). Zvykla som si, nevadi mi to :D Tiez ma napadlo povedat jej, aby mi kludne tyka ale neurobila som to. V nejakom clanku, ktory pisala, sa vyjadrila, ze pacienta musite mat rad uz v okamihu, ked sa s nim po prvykrat stretnete (nieco v tom zmysle, presne si nepamatam). Ja si aj tak myslim, ze svojich pacientov ma naozaj rada, bez ohladu ci ta oslovi menom alebo nie. A to, ze si jej povedala pani Lubka, jej asi nevadilo. Keby ano, tak by sa voci tomu asi ohradila, nemyslis?

Martulka

Spravila som chybu? Bola som prvý raz u Luby Albertovej na vyšetrení. Ja som vždy bola slušný človek a mám rada ked sa ludia pekne oslovujú. Tak som jej pri tom predstavovaní povedala niečo ako "veľmi ma teší pani Lubka!". Ona ma stále oslovovala priezviskom aj ked som od nej o dost mladšia. Zdalo sa mi to také divné. Aj ked som od nej odchádzala tak znova len priezviskom. Bola síce milá ale toto mi pripadalo zvláštne. Fakt neviem čo si mám o tom mysliet lebo by som bola rada aby sme mali priatelský vzťah. Tak neviem či jej mám napísat aby ma oslovovala po mene alebo to mám nechat tak. Mne to príde zvláštne aby som jej hovorila pani Albertová. Čo myslíte ako to vyriešit? Ja som sa vždy s každým spriatelila mám takú povahu nemám rada chladné vztahy.

Bambinko

Mam uskosti liečim sa na to u psychiatra vela rokov ale nijako mi to nepomáha. Teraz sa mi k tomu ešte zhoršili močové cesty mám zlé výsledky prechádza to na obličky. Obvodná doktorka mi povedala že je to s tých liekov čo mám od psychiatričky že aby mi ich vymenila ale ked som jej to povedala tak vraj aby som to nechala na nu ona vie čo mi má predpísat. Že ked vymení bude mi ešte horšie. Mávam velké bolesti že je to zo zápalu v močových cestách. Neviem čo mam robiť bojim sa vysadit tie lieky aby mi nebolo ešte horšie. Lebo potom stratim zamestnanie a zas budem rok doma na starost rodičom. Neviem už čo robit.