Je peklo mať dieťa v mladom veku?

Jefitto

No a ako idete nazvať to dieťa? Mne sa 16. septembra narodil brat. Chceli mu dať debilne meno, ešte že som včas zasiahol a teraz sa vola Michal :)

kasandra

kv- asi si tak trošku moja krvná skupina :D To sa mi na tebe páči, že od srdca vyjadruješ to čo si myslíš. Súhlasím s názormi ostatných, ale aj s tými tvojími. Deti by mali mať tí ľudia, čo sa nato cítia. Mať decko, to je obetovať mu takých cca 17 rokov zo svojho života a to len s jedným a čím viac detí, tým sa počet obetovaných rokov predlžuje. Stále treba niečo riešiť, najprv to väčšinou reve, má to rôzne zdrav. ťažkosti, potom problémy s tzv. obdobím vzdoru(2-4 rok), tak školské problémy, puberta, rôzné vilomeniny, stále niečo. Človek je nimi dosť obmedzovaný. A nech mi nik nevraví, že nie, že aj s deťmi si môžeš robiť, čo chceš. Blbosť. Robiť, čo chcú a ísť kam chcú môžu iba nezodpovední rodičia, ktorým deti rastú ako "divé maky". Mám s tým svoju skúsenosť, kedže moji súrodenci majú deti a vidím ako sú nimi obmedzovaní.Koľkokrát zrušili dohodnutú nejakú akciu či stretnutie. Takže len toľko na obhajobu kv.
Toto bol asi môj najdlhší príspevok na tomto fóre :D Už končím a jdem pracovať :)

Magy

Diana666 - gratulujem po prvy krat (ze sa partner raduje).
ak vydrzi s tebou a dietatom prve najkritickejsie roky, pogratulujem druhy krat! ;)

Iba Katka

Plne súhlasím so saskiou, radšej si ho v takej situácií nechať, ako potom nemať žiadne.

Diana, tebe gratulujem, normálne aj mne spravilo úsmev na tvári, keď som prečítala ten posledný príspevok. Držte sa :)

Diana666

Dakujem vam za kazdy prispevok. Som pevne rozhodnuta, dietatko si necham. Priatel doslova ziaril ked som mu to oznamila. Stisol ma a nepustil asi 5 minut. :-) Uz vymysla teraz meno pri mne. Skoda, ze nevieme pohlavie. Tu myslienku s potratom mu ani nespomeniem. Je taky stastny ked ho teraz vidim, az mi je do placu kolkym ludom by som ublizila svojou nerozvaznostou.

8saskia8

mam tiež 18 takže ti poviem svoj názor..myslím si že o nič neprídeš,a k si dieťa necháš. alkoholické víkendy? diskotéky,chaty ? to ťa aj tak do max. 2 rokov prejde..:)veď už máš partnera, taka si aj prešlo :) Ale predstav si , že pôjdeš na potrat, pekne doštuduješ, strednú, výšku..a nájdeš si prácu, možno vymeníš partnera, budeš sa chcieť vydať ako drvivá väčšina žien v tvojom okolí, budeš chcieť mať dieťa, a ? budeš neplodná. Veď to máš ideálne. ( netýka sa to peňazí ) rodičia sa tešia, partner bude nadšený.., čo ťa po iných? nebuď egoistická. nie len ty si mala právo na život. a ak sa bojíš výchovy, dieťaťu sa trreba venovať. a uvdíš , tvoj čas sa ti na ňom potom krásne ukáže, a budeš hrdá že si vychovala niečo tak krásne z teba.