Kde sa sťažovať na lekára ,ktorý zanedbal svoju starostlivosť ?

Príspevok v téme: Kde sa sťažovať na lekára ,ktorý zanedbal svoju starostlivosť ?
zoli0999

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať či si možem vypýtať spat peniaze od gynekologa čo rodil moju priatelku .Lebo si vypýtal 200 euro že ju porodí a že keby boli ťažkosti tak jej pomože aby sa netrápila a spravý cisársky rez.RAno o4:30 sme išli do nemocnice spravili jej vyšetrenia a povedal doktor že dneska poroddí že jej vypustili plodovu vodu a nech sa nebojim že všetko bude v poriadku a bola otvorena na 3 prsty a bolesti cca každych 5 min .Volal so po hodine že ešte nie je otvorena že mam zavolat okolo 12tej už som bol zhrozeny lebo mi nič nepovedal tak som zavolal o 12tej a povedal že jej dal injekciu a infuziu čo nebola pravda lebo jej dal mojej priatelke injekciu az o hodinu neeskor a to som nevedel že priatelka už o 11 mala minutove bolesi a ked prisiel na kontrolu doktor o 13tej a bola otvorena na 4 prstzy jej povedal že ešte počkame a v zapeti som mu volal o 13tej a nezdvyhal mi .To som ani nevedel až večer som sa dozvedel od rodiny ked sa rozpravali s priatelkou cez telefon ze mala minutove bolesti a už kricala že ma velke bolesti a že sa obesi ak to neskonči a doktor mi volal až o 14tej že ju ide porodit cisarskym pričom mne ešte o 13tej povedal že ak sa neotvori do 15tej hodiny tak pootm spravy cisarsky .A zrazu mi zavolal o 14tej ked pocul že sa mi chce priatelka obesit že nebude čakat do 15tej ale že ide robit cisarsky -Už som vedel že je asi nejaky problem a hned som sadol do auta a siel som do nemocnice .Nastasie sa mi narodil syn krasny a zdravy to dufam .Ale potom sme si načo zaplatili dopredu doktora ked zakrocil až vtedy ked už bolo skoro neskoro?A nemaju gynekologovia preplacane porody od poistovne ?Ja by som ani nechcel naspat peniaze ak by spravil niečo preto aby sa priatelka netrapila ale ked som pocul že co povedalla že sa chcela obesit a až na to reagoval doktor nie je troška chore že som mu skoro zaplatil za to že by mi nebodaj zomrela priatelka alebo sin lebo on by cakal na otvorenie a maly bol velky a nahodou by sa zasekol v panve a potom by čo spravil .to by som ho asi ........!!!!!Poprosím vás o skorú odpoveď bo chcem podať sťažnosť na Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

ĎAKUJEM Juhász

Nela41

A kde si z tohto vydedukoval, že zanedbal starostlivosť? Pôrod nie je len tak, samozrejme, že to bolí tak, že sa žena chce obesiť.. ach bože.. takýchto ľudí na svet treba ako si ty

duduska

Podla mojho nazoru si mal 200 eur investovat inak, naprikald do epiduralky, ktora stoji 150 eur + 30 eur za to aby si mohol byt pri porode.A nie na telefone otravovat doktora, to si bol fakt tej chudere zene napomocny. Si nemysli, ze doktor moze urobit sekciu, ked nejaka zena trpi pri porode. Ano porod boli a boli tak, ze zena sa chce obesit a je to bohuzial normalne bez epiduralky...
Nechapem na co sa chces stazovat, doktor nic nezanedbal, na to aby mohol urobit sekciu musia byt urcite vpodmienky splnene. a bezbolestny porod neexistuje.
A tych 200 eur bolo danych ako uplatok ci legalne? Ak ako uplatok tak mlc, lebo aj ty budes tresnte stihany a ak legalne, tak ti to tiez nepomoze, pretoze cisarsky rez sa kupit neda. :)))

llek

Neviem akou formou si tie peniaze platil, ci islo o nejaku legalnu formu, ktoru dane nemocnicne zariadenie povoluje alebo ci to bol uplatok. Ak to bol uplatok, tak je to tvoj problem, nemal si ho davat. Ak nemas dokazy, je to nevymozitelne. Dalsi aspekt tvojho prispevku je, ze tvrdis, ze lekar zanedbal lekarsku starostlivost. To, ci ju skutocne zanedbal nemozes posudovat ty. Ty mozes mat podozrenie, ze ju zanedbal, musel by si dat podnet na presetrenie a zdravotnu starostlivost v suvislosti s porodom by posudil odbornik. Treba totizto odlisovat, jedna vec je, ci sa lekar spraval podla tvojich predstav a druha vec je, ci poskytol adekvatnu zdravotnu starostlivost. Ja sa nezastavam ani jednej strany. Tazko mozem posudzovat spravanie lekara a neviem ani posudit z toho co pises, ci porod prebiehal tak ako mal, alebo ci bol problem. Porodne bolesti znasa kazda rodicka inak, jedna pri tom istom potichu jojka a druha krici o ratu a pritom idu veci tak ako maju. Ked budes pisat svoju staznost, zameraj sa na fakty a vecny opis problemu, nie na opis toho co kricala tvoja priatelka. Nezriedka su staznosti plne emocii, pricom nie je potom celkom jasne co je hlavny predmet staznosti. Porodne bolesti su vzdy neprijemne, otazka znie, ci bola zdravotna starostlivost skutocne zanedbana a ci to ohrozilo zivot matky alebo dietata.

fero11111

srat nato nic nevyhras dal si mu bokom dokaz ziaden jedine co mozes ist mu povedat do oci co je to za hlupaka ale nevyznam sa mozno ten postup co bol bol spravny este som nerodil nikdy :) sustred sa na rodinu vianoce na zenu podla mna