Žeby krivý chrbát alebo chrbtica?

Príspevok v téme: Žeby krivý chrbát alebo chrbtica?
vykrivená :(

Ahojte...viete mi niekto pomôcť, prosím? Nedávno som dostala takú radu, no radu...jednoducho, že mám krivý chrbát, teda že sa sústreďujem na jednu stranu pri chodení či sedení...doma sme na nič neprišli, doktorka bude najskôr po novom roku, začala som cvičiť pilates, jogu a iné cvičenia. Aj pod dohľadom aj doma. Ja osobne necítim, že by som mala krivú chrbticu...sedávala som tak do boku do prava, je pravda, ale od doby čo cvičím, sa to zlepšilo...teraz 2 otázky? Môže sa krivá chrbtica objaviť neskôr, nemusím to mať od 5. rokov? A druhá otázka, dá sa to úplne vyliečiť? A budem musieť chodiť aj na rehabilitácie, ak by sa mi zistila skolióza alebo sú na to lieky? Asi nie, ja viem. Ale ma to dosť vyľakalo, chrbát / chrbtica / boky ani panva ani nič ma proste nikdy nebolievalo....jednoducho také BEZproblémové zdravie (klop,klop) aby som to nezakríkla...tak naozaj ma prekvapilo, že by som ja azda mohla mať vykrivenú alebo teda vybočenú alebo krivú chrbticu..na nete som toho od tej doby naozaj preštudovala dosť..ale bojím sa o svoj chrbát...mávala som problémy s ľadvinami...ak to môže súvisieť..ale asi nie....o svoje zdravie sa naozaj starám, cvičím a vždy som aj cvičila, ale teraz som začala naozaj viac...neviem...napíšete rady, skúsenosti?? Ďakujem Vám strááášne mooc...Ahojte...:)

jfhskfh

kludne mozes mat krivu chrbticu aj v neskorsom veku, nie len odmalicka. ak je to teda pravda. ziadne lieky na vyrovnanie chrbtice neexistuju.. jedine co ti pomoze su spravne cviky. poslu ta na rehabilitaciu kde ta naucia ako spravne cvicit , aby si tej chrbtici este viac neublizila. zatial mozes precvicovat chrbtove svalstvo, ale neprehanaj to so zatazou.