Mačka v byte a hygiena

Príspevok v téme: Mačka v byte a hygiena
miauka1

Uvažujem, že by som si do bytu obstarala mačičku, ale odrádza ma jedna vec. Čítala som totiž, že keď sa mačka olizuje, rozotiera si jazykom po srsti baktérie a nečistoty z oblasti konečníka. Ako to riešite vy? Častejšie ju kúpete, alebo jej po každej potrebe umyjete zadoček? Som na čistotu háklivá a predstava, že takto olízaná mačka by sa mi po byte všade obtierala, sedávala na pohovke či ktoviekde vyliezla (stôl v kuchyni - hlavne ak by som nebola doma a nekontrolovala ju) sa mi nepáči.

Meretseger

Podľa mňa sa príliš zameriavaš na detaily:) Máme doma 5 mačiek, neumývame ich, ani my si neumývame ruky zakaždým, ako sa ich dotkneme - a to je, samozrejme, často - a sme v pohode. Problém by vraj mohol byť v tehotenstve, mačka by mohla čosi preniesť, ale i to mi pripadá tak trochu ako hon na mačky, a to sme v histórii už raz mali, že áno. Kašli na takú úzkostlivú hygienu, z toho sú akurát rôzne alergie, apod., lebo ľudia chcú sterilnú čistotu, a potom nie sú odolní. Mačka je vynikajúci spoločník, tak si ju zadováž a prestaň myslieť na jej oblizovanie sa, lebo si naženieš ešte k tomu aj nejakú neurózu a odnesie si to chudák cica ;)

Blondula

to mas tak,macky a ani psikovia nemaju ruky,takze sa musia cistit takymto sposobom ! my ludia im cistit zadky nemozeme,bolo by to trosku proti prirode :D

miauka1

s chlpmi rátam a o smrad mi nejde. Ide mi práve o ten spôsob, ktorým sa mačka čistí. Neraz som videla, ako si kocúr olizuje okolie konečníka a genitálií, čiže miesta, ktoré sú v kontakte s výlučkami. Keď som niekde na návšteve, kde majú mačku, pohrám sa s ňou a potom si umyjem ruky. Ak by som mala mačku doma, chcela by som to vyriešiť tak, aby som si často ruky umývať nemusela :)

Blondula

moja,ja som mala vo velkom byte maciek 5 a vzdy ked prisla navsteva,co o nich nevedela,vzdy ostali prekvapeni,ze vsade je cisto,nesmrdi u mna :D jedine co smrdelo niekedy bola strava z konzerv :D zadky som im nikdy neumyvala a ani ich nekupala !!! teraz som doma na dedine a mam britskeho kocura uz asi 6-7 rokov.musel byt vykastrovany,lebo znackoval a to bol velikansky problem !! chodieva aj von na dvor.pobeha a pride dovnutra.neumyvam ho,on sa cisti sam a NESMRDI !!! potrebu vykonava vo svojom zachode.pokym ma macka stravu co jej chuti,vyskakovat ti po linke a kadetade nebude.jedine tak zo zvedavosti,lebo musi tiez vediet o vsetkom co doma mas ! ja som mala flase uplne hore na linke a cicka mi vyliezla po stene hore a zvalila olivovy olej.na stene bola taka divna tapeta a macky po nej liezli jak pavuci :D do takeho roka rataj s tym,ze macicka bude "vystrajat" a hlavne skriabat !!! aj ked moj kocur ma skrabadlo,niekedy ho pristihnem si pazuriky brusit na koberci alebo gauci... vtedy ho vyhresim ! raz do roka chodim veterinarovi na kontroly,ockovania,kedze chodieva sa vencit von a inak ziadne problemy s nim nemam :D a chlpy su samozrejmostou !!! hlavne v prechodnom obdobi ked sa im meni srst :D ak si poriadkumilovna,tak cicka ti z bytu svincik urcite nenarobi !! :D

0vecka

boze a ty si myslis ze kusky macacich exkrementov sa v tvojom okoli nenachadzaju? to ze nas obklopuju bakterie a rozne necistoty je uplne normalne...