Obavam sa, ze to nie je ono ...

Príspevok v téme: Obavam sa, ze to nie je ono ...
Zanetttta

Tak, ani neviem ako začať, nechcem sa ani veľmi rozpísať, lebo tá podstata sa potom medzi riadkami stratí. Ide o to, že po 7 rokoch zisťujem, že som s niekým, kto mi prestáva vyhovovať. Áno, láska je, láska bola, naozaj silná, úprimná, inak by sme pár rokov na diaľku nezvládli. A možno to boli zbytočné roky, lebo človek všetko zistí, až keď partneri začnú spolu žiť. A tak sa aj stalo. Škola bola jedna kapitola, ktorú sme zvládli aj od seba, teraz začína zodpovednejší život a tomu môjmu tá zodpovednosť asi chýba. Nájsť si prácu je preňho asi tabu. Je jedna vec, nemôcť si nájsť, lebo je situácia na trhu práce taká, aká je. A na druhej strane - nechcieť si nájsť. V podstate nehľadá si prácu, nebol ani na web.stránke profesia.sk. Ak mu treba potvrdenie na úrad práce, tak milými slovami "pošleš mi niečo?" "Hocičo". Minule som našla tri reálne ponuky, v rámci jeho odboru, vraj mám poslať na hocijakú, jemu to je jedno. A keď som sa ho opýtala, či by žiadnu nešiel reálne robiť, povedal že ani nie. Takto to už bude v júni takmer rok. A ja čakám, čakám. Ja som na hľadaní práce intenzívne pracovala, pošťastilo sa mi až o 4 mesiace po skončení školy. Plat nič extra, ale viem, že mi to zatiaľ stačí, na živobytie, nie som na nikom finančne závislá. Vždy lepšie, ako nerobiť nič. Poslednú dobu chodím domov z práce o 6-7 (odchádzam o 7ráno). Začal mi vykrikovať, že sa oňho nestarám, že mu nevarím, neupratujem! Pritom upratujem každý víkend kompletne, cez týždeň veľmi zriedkavo,keď si ľahnem tak aj o 7 som schopná zaspať. Ale to je jedno, že som unavená, starám sa o poriadok tak aby bolo čisto a ako je to v mojich možnostiach. Cez týždeň nechá /niekedy/ špinavý riad - umyjem za ním, len aby bolo čisto, ale nie som schopná večer o 7 urobiť luxusný poriadok ako cez víkend. Varenie - chcela som mu nosiť jedlo z práce, varia nám tam úžasne, domáce jedlo za pár drobných, tak že to nechce! Pritom všetky moje kolegyne to tak riešia. A nerobio by mi problém navariť, však tiež mám niekedy chuť na "svoje", je to normálne. No... tam, kde bývame (ešte nie byt, bohužiaľ), je len jedna platnička na chodbe, žiadna pracovná doska, či voda na blízku. Jediné čo tu varím sú cestoviny, omelety, obyčajné rýchlovky. Ja sa snažím, aby sme sa už dostali na byt, ale s jeho prístupom, no ťažko. A na záver, nie je na mne finančne závislý, lebo ho financujú rodičia a jemu to tak zrejme stačí..... Tak sa pýtam, má toto vôbec perspektívu? Celé dni iba preleží za NTB, aspoň čo si voláme, nič efektívne nerobí. A ja sa mám oňho starať tak výsostne, ako si on praje? Ja som bola prísne vychovaná a viem, že toto by moji rodičia netolerovali. A ja som bohužiaľ, nastavená asi rovnako. Zrejme nedokážem byť obetavá a starať sa aj o lenivca, hoci ho mám, priznám sa, veľmi rada, ľúbim ho. Som sklamaná, no snažím sa byť silná a rozhodnúť sa čo ďalej, aby to bolo pre oboch dobré ... (?)

fero11111

a on co robi akoze ??? no normalne nenormalne :D a to este ako poslusna fena vecer roztiahnes zabiteeeee si to po sebe precitaj a verim ze prides nato ci to ma abo nema zmysel ja na tvojom mieste ziaden sex ziadne pratanie zlepsenie sa a to take ze bud si najde robotu alebo koncis snim ... ale musis byt tvrda a nie trasoritka co ked ti zacne lizat usko ze nezmeknes ano ? a ked to nezabere ani ultimatum tak potom naozaj koniec rozchod a kde robil vonku tam to ako mu slo ???

vies ono je mu fajne je v teple teple ma aj vecer :} jak na stole tak v postely od rodicov love ma celkom ho chapem ze naoc by robil ked setko ma :D skus nepopratat a nedat mu uvidis tu zmenu :}}}

Dadula56

Zaneta, on si zrejme na toto navykol pocas skoly, pracoval vobec aspon nejaky part time pocas studia?Uz to je varovny znak. On mozno takto bude zit, az kym nezdedi byt po rodicoch, staci mu k zivotu malo-peniaze na pivo a internetove pripojenie.
Ty si zena do zivota, ver mi, ze si najdes este plno inych, co maju kopu skvelych vlastnosti. Ten tvoj ma zastaveny vyvoj na pubertalnom stupni, mozno by ho prebralo, keby sa skutocne musel zacat o seba starat, ale to sa nestane, kedze mu rodicia daju peniaze. Tych 7 rokov je vela, ale nemozes zit dalsich 40 rokov s niekym, len preto, ze ti je luto strateneho casu. Takto ho stratis este viac. Mas 25, si mlada, sikovna, bez zavazkov. Nestratis sa, len sa oslobod od tejto gule na nohe. Nema to perspektivu.

Zanetttta

Lulita - nie nezávidím, mňa práca napĺňa, neviem si predstaviť, žeby som sedela na riti ako on. To len on argumentuje, že mu asi závisím, keď doňho vždy ohľadom tohto rýpem.

Nirv - ano je rozmaznany, tak bol vychovany, a ano, mozno je ten podiel aj na mne. Ale ako vravím, netolerujem to v tichosti, dosť casto mu to davam slovne najavo, zeby mohol nieco urobit, resp. sa posnazit a ze mi to proste vadi. On co si zazelal, to vzdy mal. No ja mu taky servis nezabezpecim, kym sa aj on nepostavi zodpvoedne voci mne.

Manzel12321

Aj moja manzelka robi niekedy od nevidim do nevidim, ale laska k nej by mi nedovolila toto vsetko ziadat, co robis ty. Ja ju chcem mat ako zenu, nie ako sluzku. Varit neviem, ale ked ona pride napr. o 20:00 a opyta sa nas (so synom), ze co nam ma uvarit na veceru, tak ju okamzite vyvediem z toho s tym, ze bola cely den v praci a ja nesuhlasim s tym, aby nam nieco uvarila, i ked velmi chce - ja neviem, co je to vo vas zeny ten pocit, ze sa o niekoho musite starat. Je to moja vec, ze som si nenavaril, a ze som mal iba suche jedlo, nebudem ju predsa este viac vystavovat. Aj co sa tyka poriadku, samozrejme, ze nedokazem urobit taky aky robi ona, ale v ramci chlapskych moznosti - povysavanie, riad do umyvacky, oprat (ked pripravi na kopky pradlo s napisanou teplotou) a povesat, smeti a taketo veci co zvladame robime.
Odid od toho chlana, urobila si sa v jeho ociach sluzkou bez hrdosti a to uz nevratis naspat. Vzdy ta bude iba zneuzivat a nikdy ta neoceni. S tvojim starostlivym pristupom si zasluzis ovela lepsieho chalana.

nirv

Baby v tvojej situácii sa obyčajne aj tak nerozidu, tak si aspoň pamataj, že si nemáš nechať skákať po hlave. Ani od tohto ani od iného. Ale vyzeras ako velmi rozumná baba, tak prajem veľa síl a skorý a úspešný rozchod :) a snaz sa mu ho pekne okoreniť.

TinaM

Toto je zle...velmi zle. Ja som stale studentka (momentalne aj bez prace), byvame s priatelom v jeho byte-samozrejme tym padom je zivitelom "rodiny" on (samozrejme, moja mama ma este do konca studia podporuje). Ked ja som doma a on casto aj 1000km z domu, citim sa povinna upratat mu, navarit a prichystat peknu atmosferu ked sa vrati domov. Je pravda aj to, ze vacsina domacich prac je na mne, ALE kedze nechcem,aby to takto bolo do konca zivota, aj ked ja uz budem tiez pracovat, aj teraz ho casto poziadam, aby umyl riad,aby pozmyval byt, ked ja povysavam, aby umyl zachod a vanu. Vari rad aj sam.
Tym som chcela povedat, ze napriek tomu, ze ja som zatial ta "zienka domaca" aj tak sa moj priatel zapaja a je to skvele.
Muzi su vsak taki (aspon ja mam tu skusenost), ze im treba vsetko hovorit. Ten moj nema problem umyt riad- ak ho poziadam. Aby to vsak spravil len tak sam od seba, to len malokedy :) Ale na poziadanie v momente vyskoci a urobi to. Vzdy som si myslela, ze ked mu budem nieco kazat, je to komandovanie a to som nechcela. Ale casom som pochopila, ze on jednoducho potrebuje len trosku viest. Mozno skus aj ty urobit takyto krok. Stanov pravidla, napis mu to na listok (postel postele, umy riad, uvar veceru, nakup, umy umyvadlo...) nech si to pekne odciarkava. Ale kym ho neprestanu dotovat rodicia (financne) a ty (vo vsetkom ostatnom) tak nema vobec dovod sa zmenit. A mozno sa ani potom nezmeni :(

Zanetttta

nirv - ked vies, mne sa to sobotne upratovanie aj celkom paci, lebo ma to trosku odreaguje, proste ked si v sob.rano dlhsie pospim, ze naberiem sily po celom pracovnom tyzdni, tak velmi rada sa hrniem do upratovania - bavi ma to a tiez dostavam trosku pohybu. Neviem si predstavit zeby som to nehala nanho...hm...

Lulita

zaneta - takze ty mu akoze zavidis? keby ho prestali dotovat rodicia skoncil by na ulici, ja tiez sic enemam pracu, ale mna to dost trapi a chcela by som velmi pripsiet do domacnosti, aspon dobre navarenym obedom sa prejavim, idem nakupit, vybavim, co treba, plus si privyrabam ako viem, on zial nema ani kusok snahy, pre rodinny zivot nepouzitelny, zial

nirv

On vidí že sa s ním nerozides, tak si dovoľuje. Je strašne rozmaznany. Aj ty máš na tom podiel :) tak ho prestaň rozmaznavat. Ak začne na teba vyskakovať, nech ťa ani nenápadne začať sa ospravedlňovať a vysvetlovat, nemáš prečo. On by sa mal. Neupratuj po nom, aj ked sa nebudeš vladat dívať na ten bordel. Proste musí vidieť, že s tebou nehne.

Zanetttta

Dadula56 - vsak asi to tak aj skonci, lebo to sa takto neda. Ako fajn, ma zopar vlastnosti, ktore iny chlap asi mat nebude - napr. nepije vobec,... ale zase nepracovat, byt lenivy, nestarat sa o buducnost svojej rodiny je zavazny argument na rozchod. Bohuzial, ked si predstavim tie roky co sme spolu boli,... je mi to luto :(