Nezamestnanosť, frustrácia, nuda atď..!

Príspevok v téme: Nezamestnanosť, frustrácia, nuda atď..!
ariadnaSK

Som už od januára nezamestnaná a už mi to ide na nervy, strašne sa doma nudím. Tu na dedine nemám čo robiť, vstanem o 10tej potom sa len motkám a nudím sa, alebo som na nete ale aj tam je nuda, kamarátov tu už veľa nemám lebo bývajú inde alebo študujú v bratislave. Mám 21rokov, robotu si neviem nájsť a už sa mi ráno nechce ani vstať cítim sa taká úplne nepotrebná a znudená. Mama ma núti isť robiť opatrovateľku ale mne sa to hnusí taký starý už umierajuci ľudia ktorý zapáchaju a deti neznášam. Na robotu v anglicku v sklade nemám keš na štart a letenku, ale aj to je otrokárcenie lebo z toho platit najom a agenturu atd. och :/ lebo Tu na juznom slovensku (VEľKý KRTíš) si robotu nemam kde najsť, do Blavy nemám na podnajom aby som si tam šla hľadať robotu a mám len strednu a nemám prax, na vysokú nie su peniaze a ani nemám "hlavu" na nejaký dobrý odbor ktorý by mi zaručil uplatnenie, lebo som chcela isť na niečo s dejinami umenia ale to je k ničomu :/,známa čo to mala aj tak robí len v bille dva roky. . Proste nudím sa a zabíjam život a niekedy mam uz deň že k večeru sa vyplačem a je mi tak blbo že si želam aj zomrieť lebo nemam vobec nič v živote, ani priateľa ani robotu, ani karieru, ani cestovať nemôžem ani krásou výraznou neoplývam, kamarátov strácam , nedarí sa mi schudnuť, v ničom nevynikám,nemám ani nejaké hobby špecialne, vodičák som neurobila, proste totálny luzer na celej čiare, zbytočný človek . taký život uplne zbytočný, proste kebyže zdochnem nič tým svet nestratí. Ja som ateista a neznáčam tie kecy že Boh nám pomože a podobné sračky a že každý sme si rovný a že na peniazoch nezáleži, to su všetko také kecy, NIEKTO sa narodí pekný bohatý zdravý a niekto to má na hovno celý život. Mna už nebavy ani malovat sa a pekne obliect ako kedysi chodím ako socka a nemám ani začo nakupiť, naši fotrovci maju len trošku nad minimálny plat. e a ide mi to na nervy neviem čo mám robiť stouto situáciou v slepej uličcke sa cítim byť, čo robíte vy čo nemáte prácu? alebo ste sa už nato proste vysrali a nechali to tak, lebo jedine TO, JA BY SOM Už od zufalstva zobrala aj hocičo a 300 mizerných šupiek keby tu bolo ale ani predavacku nehladaju. Totálne zufalstvo a hlavne tá nuda cez deň vstanem najem sa, telka, vonku sa prejsť a potom nudááá... Vybavila som si aspon absolventsku nech mám par šupier 190euro cca aspon na leto z toho človek veľa nevyžije.. NO PROSTE CO BY STE PORADILI ALEBO JA UZ NEVIEM ...

nirv

Inak myslím že tvoji rodičia ti na tvoju škodu umožňujú lenosit, neverím že ani prácu predavačky na brigádu nezozenies, ani casnicku, ani upratovacku

nirv

Ani by ťa nevzali k deťom, ani nechci ked nemáš rada deti. Baví ťa vôbec niečo? Vidím že môj príspevok si tiež odignorovala. Tuším si sa sem len prišla posťažovať ako sa máš nahovno. No moja, nikomu pečene holuby do huby nepadajú, ak nehne ritou, alebo aspon hlavou.

ariadnaSK

ako mam ist robit opatrovatelku ked mi je na grc z takej starej koži a všetkeho a proste chytám tyčku už len ked to vidím v telke... a decko opatrovat nemozem ani som v ruke nikdy nedrzala take babo male vobec stym nemam skusenosti...

Enabler

Nezufaj. V situacii, ktoru tu popisujes sa nachadza x mladých ludi na Slovensku. A su na tom aj horšie ako Ty. Treba vsade hladat a vsetko vyskusat. A ten cas medzi hladanim na miesto nudenia sa, vyuzi na sebazdokonalovanie sa. Napr.: v cudzich jazykoch, vzdelani a podobne. Citaj knihy, uc sa varit, sportuj proste vyuzivaj ten "volny" cas. Skus absolventsku prax alebo cez leto aspon nejaku brigadu. Viem ake je to tazko s pracou, sam som si prezil to iste. Drzim ti palce :)

***Wellia***

Presne ako pise Emily, urcite sa premoz a skus to opatrovatelstvo. Ved to nebudes robit do konca zivota, na zaciatok je to ale urcite lepsie ako ostat doma a nic nerobit..navyse, vacsina ludi robi najprv (ak nie cely zivot) nieco, co ich nebavi vobec...kto chce, hlada sposoby, kto nie - hlada dovody.

Sejla

Bože ľudia, niekto má čas a totálne ním plytvá, iný by si želal, aby mal deň min. 45 hodín, aby mohol ešte robiť kopu iných projektov, na ktoré mu nezvýši čas... Všetky tie tvoje kecy, ako sa nič nedá, sú len vyhovorky a este k tomu dosť slabé. Ako to myslíš, že nemáš na školu, však škola na Slovensku je zadarmo predsa a dá sa popri nej pracovať, ak by sa predsa len nedalo, diaľkové štúdium je ďalšia možnosť, kedy sa dá pracovať na plny úväzok a splácať školne zo zarobenych úspor. Taktiež na vypadnutie do zahraničia nepotrebujes zas toľko peňazí, ze by si si nemohla ušetriť, pripadne požičať, nehovoriac o tom, ze v tom zahraničí nemusíš nutne robit v sklade a dokonca aj tam môžeš študovať (áno, aj ked tam je školé taka pálka, ze by si to radšej nechcela vedieť), ďalej presťahovať sa do väčšieho mesta je najmenej, chce to len trosku samostatnosti, ale aj keby sa fakt nič z toho nedalo, tak nechápem ako sa môžeš do a nudiť! Stačí začať byt trosku odváznejsia, kreativnejsia, ambicioznejsia, aktívnejšia v živote, hneď nájdeš kopu činností, ktoré ťa niekam posunú, lebo zlatá moja, je fakt na hovno ako čo pôsobí a aký máš diplom, skutočne cenné je len to, čo naozaj vieš, takze nebud ovečka, čo čaká na svojho pastiera, si dospelá a to obnáša kopu slobody a tým pádom zodpovednosti. Začni rozmýšľať takto... Moc sa ti nečudujem, proste dnešní ľudia na Slovensku sú takto krátkozrako vychovávaní, strachom z neúspechu a z toho, čo povie suseda, najľahšie je sedieť doma a sťažovať sa, lebo vtedy sú všetci s tebou a nemajú ti čo závidieť :) nauč sa nepočúvať druhých a prestať si myslieť ako sa čo nedá. Hľadaj spôsoby.

nirv

Čašníčka v Prahe podľa mňa určite slušne zarobí. Tak si sprav nejakú prax nech máš v tom a potom chod do česka.

nirv

No treba rozmýšľať konštruktívne a pragmaticky, hentam prácu nezozenies tak hľadaj inde. V česku napríklad ani jazyk nepotrebujes. Sociálny systém je tam o trochu lepší. Tam by si mohla zarábať viac ako na Slovensku.

p.d.

Nejako sa zmotivuj a nauc sa nieco nove. Ak budes pokracovat v takej neaktivite, tak mozes dostat depku. Life is a motion.

Emily opat

No na tvojom mieste by som sla robit tu opatrovatelku. Zatala zuby a setrila. Potom by si mala peniaze na najom a mozes sa pokusit najst si pracu napr v Bratislave.
S pristupom joj ja neznasam starych ludi, aj deti neznasam, zivot je nespravodlivy..... Sa urcite vpred nepohnes.