Je povinnostou muza byt domaci kutil?

Príspevok v téme: Je povinnostou muza byt domaci kutil?
Kutil

Minule do mna zena ryla, ze sa stara o domacnost a ze by som mohol aj ja. Ja milujuci manzel som suhlasil. Zacal som prat, varit, zehlit, upratovat. Dokonca aj okna som umyl, sice parnym cisticom, ale bolo to OK. No a o 3 dni dostala zena defekt a vola mi, ze pomoc. Ja reku, vsak vymen koleso. Nikto jej nezastal, tak musela platit vyjazd servisakov. Pneumatiku praskla z boku, nedala sa opravit, tak ona ze co s tym? Ja reku vsak pozri si parametre a objednaj cez internet novu. Musela poprosit kolegu...Vonku prsalo, vytopilo nam elektromotor na brane, nastal skrat a odisla poistka z riadiacej jednotky. Vravim, ja som teraz zena v domacnosti, chod to opravit. Ona ze nevie, vravim ok, tak zariad. Volala servis, technik sa rehotal, ze neviem vymenit poistku, tak som mu vysvetlil, ze co je vo veci :) O par dni sa zase pokazil pristup na internet, resetovalo sa nastavenie wifi routera. Zena ze co s tym, vravim, zober manual k routeru a zmluvu od providera a nastav to... Cize zase volala technika, ktory to musel prist nastavit tuto primitivnost. Bola zima a prsalo, naprsalo a zamrzlo to na plynomery, prestal namist kotol. Vravim zariad (stacilo teplou vodou odmrazit a parkrat prestukat poistny ventil a resetovat kotol na teplu vodu), samozrejme, ze musela volat technika. Po mesiaci a par uctoch za taketo srandicky to v nej povolilo a uznala, ze chlap sice robi menej, ale usetri viac. Ja sa dokazem naucit vsetko to co robi zena, ale ona nedokaze urobit to co ja, takze bohuzial preto sa veci maju tak ako sa maju :)

kardinal

Pipinka je milsie oslovenie, ako ked druhemu povies "netrep". Z toho dost citit, ze ako zena sa citis "nadradena" nad ludsku rasu :D

Leela333

Kutil, súhlasím s tebou, ak by to takto fungovalo - chlap tieto technické práce, žena domáce, nebol by problém a nepovedala by som pol slova. Samozrejme tam nerátam starostlivosť o deti, to by malo byť tiež delené - no bohužiaľ je to vždy na žene. Ale takto to nefunguje. V prvom rade, ak žijem v byte, polovicu vecí, čo si vymenoval, mi ani netreba. Čiže povinnosti muža zase klesajú. Navyše, "moderní" chlapi už nič z tohto čo si vymenoval ani spraviť nevedia, česť výnimkám, ale takto to proste je. Preto by sa mohli uráčiť aspoň pomôcť s tými domácimi prácami a nevyhovárať na na robotu, lebo žena robí tiež alebo na nejakú mužskú deľbu práce, keď to sami spraviť nevedia - opäť, česť výnimkám.

orol

Povinnostou muza byt domaci kutil NIE JE

-preto, lebo od toho je prioritne zena

-ked je to potrebne treba zene ale pomoct
-kazdy muz by mal ovladat aspon zakladne bezne veci a ked ma zena moc prace, ponuknut jej pomoc a
-umyt napr. riady,schody, povysavat, ist na nakup, prip. navarit

P.s- ked vidim, ze zena ma moc prace, navrhnem jej pomoc a rad pomozem. Ale moja zena moc nechce pomoc odo mna v tychto pracach.

Agnes998

Ked citam prispevky vseobecne od muzov co navstevuju toto forum, vzdy blahorecim svojho priatela, ze je uplne iny a len lutujem vase zeny. Ja som mala na priatela fakt stastie. Velmi rad mi pomoze s muzskymi vecami, ked nieco potrebujem na aute, vyvrtat dieru do steny a pod. A takisto sa chyta prace v domacnosti bez toho, aby som mu to musela hovorit. Defekt som uz raz mala, upozornil ma na to vodic sanitky na pumpe, kde som prave tankovala lebo som si to ani nevsimla, a hned mi aj koleso vymenil. Nemyslim, ze vsetci muzi su taki arogantni ze cudzej zene nikto nepomoze, urcite sa vzdy najde niekto, a to aj starsej zene, len preto, ze je to proste zena a mnohi muzi su stale radi galantni. Proste neverim tomuto pribehu co si tu napisal, ze v ten mesiac ako si umyl okna sa tvojej zene zrazu vsetko pokazilo a este jej ani nikto nepomohol. sa raz budes divit, ked ju to s tebou prestane bavit a najde si chlapa, ktory jej velmi rad pomoze nieco s autom a bude ho tesit, ze jej moze pomoct, lebo takych muzov stale nie je malo!

kardinal

taketo vasne ozaj vzplanu hlavne vtedy, ak sa stretne viac pipiniek, a mozu sa vzajomne podporovat a suhlasit so sebou :D

kardinal

lulita, presne ako pises ...

ale niektora pipka ma doma za manzela trumpetu, a potom na internete je z toho boj muzi vs zeny ...

ako sa hovori, rovny rovneho si hlada, tak je mozne, ze pipka ma v okoli viac jej podobnych pipiniek, a skutocne to moze vnimat tak, ze muzi su taki alebo onaki, a mali by byt ini