Tampony

Príspevok v téme: Tampony
humanu

mam 16 a som panna , doposial som pouzivala vložky no kvôli praxi budem musieť byť v bielom , sem tam sa mi stalo, ze som pretiekla, dost sa toho bojim preto by som chcela skusit tampon, aky je naj, pre mna asi mini .. Po akej dobe ho mam menit pocas prvych dni?? A nejake uzitocne rady, lebo zväčsa nosim cierne gate
lebo ma to desi :D ... Ako sa da odhalit prichadzajuci menzes včas?

Nela41

Jedno balenie femigelu stojí 8 eur, to e na zavedenie tampónu trochu priveľká cena najmä pre mladé dievča nemyslíš? ;)
Robíš zo zavedenia tampónu veľké haló

taka miška 2

ach Nela 41 skoda reci, humanu sama usudi koho ako strasim...
-ten jemny vaginalny gel, ktory nie je chemickym liecivom, som
jej radila na PRVE POUZITIE pretoze to s nim pojde ovela lahsie!
-niektora ma vstup uzsi ked je panna, druha vobec a ja som rada ze som uzitocne, bez ziadneho strasenia pomohla aj humanu aj inym mladuckym babam, ktore to budu citat
-a sirka a dlzka posvy nesuvisi s tvarom a velkostou panenskej blany
-nebavime sa o velkosti posvy ale o ohladuplnom zavedeni tamponu cez panensku blanu po prvykrat..
A je uplne JASNE ze po par razoch vyskusania s mini, prejdu na NORMAL

Nela41

Žiadny gél ti netreba, veď keď ten tampón nebudeš zavádzať mimo cyklu tak predsa bude šmýkať aj vďaka krvi a okrem toho ob majú klzký povrch.

Také baby ako taka miška 2 tu len vystrašia mladé dievčatá. Vážne nechápem čoho sa tak bojíte, to nie "úzka pošva" ale strach vám potom robí problémy pri zavádzaní tampónu. Pošva je v tomto veku už dávno dostatočne pružná na to, aby ňou prešlo detské telíčko alebo penis a vy sa bojíte malého tampónu, zamyslite sa trochu nad veľkosťou penisu a pouvažujte nad tým..
Blana je pružná, pri zavádzaní tampónu vôbec nezavadzia. Ja sama som normal tampóny používala od 13tich rokov a panna som bola pri prvom sexe.. takže sa zbytočne nestrachujte , nenatierajte si tampóny žiadnym gélom a ak máte silnejšiu menštruáciu používajte väčšie veľkosti.
Mini tampóny sú dobré na prvý krát, aby ste sa s nimi naučili manipulovať, ale na bežné nosenie absolútne nepostačujú..

A čo sa týka vyberania tampónu stačí potiahnuť za šnúrku a ak pôjde tak ho ľahko vytiahnete a keď nie tak ešte ho netreba meniť.

Hlavne sa nebojte a choďte do toho s chladnou hlavou, tampón je naozaj najmenší predmet, ktorý dnu budete v živote mať

taka miška 2

musi sa dat vybrat vzdy, len ked nebude dostatocne nasiaknuty, tak pôjde tazsie a bude sa trosku zadrhavat :) ale pojde vybrat, musi sa len silnejsie potiahnut
a ano, aj pre nas to bol stres, skus mozno aj ty s kamaratkou, spolu to bude lepsie :)

-ale ked ti mozem poradit, skus ten gel vaginalny Femigel(to nie je chemicke liecivo, len na baze cajovnikoveho oleja, posobi antisepticky), tak si tampon zavedies ovela lahsie a sam si najde cestu dnu a nebude nic odierat
-tiez ho pouzivam pri zavadzani niekedy a to uz pouzivam tampony 14 rokov :)

humanu

aha :) no vidim :) čo sa podarí :)tan gel neviem :) zda sa mi ho velmi malo za tu cenu :( a je v takých tubách no neviem ... uvidim ešte ale važim si že si nachadzaš čas na moje otázky :)

taka miška 2

ja ked som bola panna, tak som "normal" velkost nedala dnu vobec, s mini tak-tak, a pomalinky sa dal zaviest, trosku ma to aj pobolievalo dnu ale to len prvy den.. potom mi mamina poradila s tym gelom a to bol riadny rozdiel pri zavadzani.. Ja som prvy krat skusala tampon v 13, s kamaratkou, obe naraz sme mali menzes a zobrali sme si "normal"velkosti tamponov od kamoskinej sestry a ani ona, ani ja sme ho nedali :)) tak sme vybehli kupit mini, a to uz slo potom :)) Chceli sme ist vtedy na kupalisko, cez letne prazdniny, bola to moja tretia menstruacia :)
Vela dievcat, kamosiek, ked boli panny aj v 17-18, pouzili najprv ten mini, lebo ten "normal" nejako najprv nesiel

humanu

Ešte dačo :D bude sa mi dať vybrať po 2 hodinách ? ked sa nepohne tak asi ešte nie .. a ten pribalový letáčik som čítala snád 100 krát :D ale je to stres :D

humanu

tak ja to teda skusim s mini a neskôr snáď aj normal :) áno nad tim zdkadlom som už uvažovala, hadam to klapne :)

Aja02

Ja som tiež panna, ale nikdy som nemala problém zaviesť si aj normálny tampón a blana zostala neporušená. Veď závadzanie tampónu nie je žiadna veda.

taka miška 2

humanu,

tak ten tampax ma aplikator, ale na prvy krat by som to nepouzila, neviem to takto vysvetlit, ale ked este nevies co a ako, nechala by som si ten tampon na neskor, ked sa naucis zavadzat o.b. mini. urcite skus ten gel, co som pisala(musi byt vaginalny gel) trosku sa potri aj tam dole :) a trosku potri ten tamponik, zober si najprv aj zrkadielko a preskumaj, co a ako :) A velmi jemne a opatrne skus zaviest, keby ti to aj neslo prvy den, skus dalsi, zrazu na to nejak prides a bude to tam :)
A ano tampon zvacsi objem ked sa nasaje, prave preto skus ho vybrat prvy krat tak po 2 hod., ale neboj nebude velky, to s tou vodou sme snad skusali vsetky baby najprv a voda ho napije strasne, ten mini ked vyberies bude ok, sice trosku vacsi, ale nemal by ti nijak ublizit! vplyvom hormonov, by v tvojom veku mala byt ta blanka elastickejsia, takze by to malo byt ok!! kludne sa pytaj, ak by si nieco este chcela vediet