Neviem, ci s nim chcem byt

Príspevok v téme: Neviem, ci s nim chcem byt
lucia887766

Mam dokopy 9 rocny vztah, partner je skoro o dekadu odo mna starsi. Presli sme si na zaciatu dvoma rozchodmi, ale da sa povedat, ze poslednych 7 rokov sme spolu bez prestavky a 6 rokov mame spolocnu domacnost. Ma klady, aj zapory, s ktorymi by sa dalo zit, ale nas vztah prechadza obdobiami, kedy si ho viem predstavit po svojom boku na cely zivot a su obdobia, kedy cakam, ze mi do zivota pride niekto lepsi(nie, ze by som nieco lepsie vyhladavala, ale ani som na toho praveho nahodou nenatrafila). Velakrat som sa snazila sa o danej veci s nim porozpravat, aj som mu povedala, ze neviem, ci s nim chcem byt, ale bud si z toho zacne robit srandu, alebo sa vyhovori, ze je unaveny, alebo hladny, alebo sa to uzavrie, ze cas ukaze... Z jeho strany je to take, ze by si so mnou asi vedel predstavit dlhu buducnost(predo mnou mal zle vztahy, takze si mysli, ze asi lepsiu nenajde)
Ako clovek spozna, ci je pre neho niekto ten pravy? Ci je to pre neho vhodny buduci otec jeho deti? A kedy je ten spravny krok mat svadbu, deti?

lucia887766

Mimulus je to prejav lasky, ze doprajes druhemu pocit stastia, miesto toho, aby si ho doprial sebe. Ty si svojej priatelke dal 15tisic na kabelky, dovolenky? Alebo si si za ne kupil auto?
On mi podla jeho slov napriek vsetkemu doveruje...

lucia887766

Mimulus strata dovery a nema byt nahodou na mojej strane, ked mu prichadzam na klamstva? Keby ma klamal vo vaznych veciach ako nevera, tak sa to da pochopit, ze nechcel o mna prist, ale klamat v blbostiach, ze fajci, ked som mu to nikdy nezakazala(este som milionkrat zo srandy povedala, ze skoda, ze nefajcis, dosli mi cigi a nechce sa mi ist na pumpu), alebo preco sa zdrzal v obchode, ked som cakala na ingredienciu, aby som mohla jedlo dokoncit a pod. Ale to ste vy muzi, ked Vam zena povie, ze nevie, ci s Vami chce byt, tak sa zbalit, alebo strcit hlavu do piesku... co takto zenu presvedcit o tom, ze jej za to stojite a to skutkami! Ja mu lasku prejavujem skutkami, napr. aj tym, ze som mu vytasila 15tis eur na vysnivane auto, aby bol stastny a nemusel sa uverovat, pritom som si mohla lepsie auto kupit ja, ale ist na cestu okolo sveta, alebo hocico ine.. ale aj ja chcem tie dokazy lasky z jeho strany a aby ma presvedcil o tom, ze nas vztah sa oplati zachranit..
Iveta vzdy, ked sa citim vztahom ista, tak spravi nejaku blbost, s cim ma zneisti a ja potrebujem vo vztahu istotu...

Iveta Michael

Pozri ... ja keby som bola mužom a videla by som že partnerka si kladie túto otázku... ani nečakám dlhšie a rovno sa zbalím...

... pochybnosti vo vzťahu a takom dlhom - to nie je dobrý signál,ale .. sama uvidíš no malo by ti to ísť zvnútra srdca,ak niekoho naozaj zo srdca milujem, tak potom necítim potrebu toto riešiť...

rozhodni sa správne! good luck:)

Mimulus

To je na 1000% strata dôvery!!! Veď toto ak by mi niekto naozaj povedal tak...ak niekomu človek dôveruje, ak ho miluje tak nemôže zaváhať! To je vôbec čo za slovíčko OMG

lucia887766

Kafik, ja pri nom stastna som, tak 90%casu, co som s nim.. Ked som unavena, vezme ma na veceru, aby som sa netrapila s varenim, povysava sam od seba, vyvenci nasho psa, nekritizuje ma za nic... ako decko som casto mavala depresie, az pokial sme sa nedali dokopy.. je to asi prvy clovek, co mi v zivote nelezie na nervy, aj ked spolu stravime 14dnovu dovolenku, kde sme 24hodin spolu, doma, ked o neho zakopavam... pritom kazdy iny clovek ano, s ktorym som uz vela hodin sama... pre toto vsetko s nim ostavam dalej, ale neviem, ci je to to prave a ci by som mala do takehoto zvazku priniest jedneho dna deti...

kafe

"Ako clovek spozna, ci je pre neho niekto ten pravy?" Ja si presne pamätám ten moment, kedy som si v duchu hovorila - takéhoto chlapa za partnera nechcem. Poznali sme sa asi 2 mesiace, aj som sa s ním rozišla, ale z všelijakých iných "rozumných" dôvodov sme sa k sebe vrátili, zobrali sa.. a rozviedli. Nejaká veľká tragédia sa nekonala :) Myslím, že nejak podobne to bude aj naopak, že to budem nejak intuitívne cítiť - s týmto chlapom chcem zostarnúť.
Lucia, mne sa zdá, že ste OBAJA dosť pohodlný. A radšej ako rozísť sa a riskovať, znášať samotu a hľadať niekoho iného, radšej zostávate spolu, aj keď to veľmi neni ono. Chceš TAKTO žiť aj ďalších 20-30 rokov? Nemastno neslano? Dokážeš prijať partnerovo občasné klamanie, že mu je jedno či ho chceš alebo nie, že sa s ním nedá dohodnúť na žiadnom kompromise? Snaží sa vôbec ON nejak spraviť ťa šťastnou? Bolo niekedy niečo vo vašom vzťahu krásne? Či nebodaj nádherné? Bola si s ním šťastná? Alebo si sa len bála odísť a nechcela byť sama?

lucia887766

bibiana, s komunikaciou je problem, ale nie z mojej strany, ked ho taham von si sadnut(lebo komunikovat sa doma neda,lebo tam je pocitac, telka a ostatne zaujimavejsie veci:D), tak sa mu nechce, ze ho to nebavi.. ale zase niekedy chodim s nim kvoli praci do zahranicia, kde ideme 10hodin v aute, vsetko za ten cas predebatujeme, dohodneme sa na niecom a o dva dni to neplati.. aj to je to, co ma odradza od dalsieho spolocneho zivota...
problem je v tom, ze on klamstvo berie ako cestu k tomu, aby som mu za nieco nenadavala(sam mi to povedal), napr. ide do obchodu kupit smotanu na varenie, vrati sa za 2hodiny, pytam sa, kde si bol tolko, on, ze cital som si v obchode casopis, ja ze co si si ho nekupil, on ze musel zhodnotit, ci sa mu oplati kupit.. a na druhy den sa dozviem, ze bol s kamosom.. odhliadnuc od toho, ze som tu smotanu k vareniu potrebovala hned, proste by som mu len povedala, keby mi povedal pravdu, ze mal ju doniest hned a vykecavat sa mal potom, ale nejake dramy by som nerobila...

bibiana.e

OK, tak toto bude znacne problem u neho :/
Tak skus zistit co ho trapi, alebo skus cez jeho kamaratov, partiu? Skor asi len jedneho, napr ze ten jeho kamos sa mu otvori a zdvoveri sa s problemom a potom naopak on jemu..
Len myslim, ze by to bola skoda, i ked snazit sa donekonecna je tiez blbost, samozrejme..
Osobne teda mam pocit ze je chyba v komunikacii a v kompromisoch, aj ked - je to klise.
Co je na tom, ze jeden robi to, co druhy s tym nesuhlasi? Napr. to fajcenie - aj ked je to uz extrem.
tak ste si mohli zapalit spolu niekedy :) mozno by videl, ze nie si ta, co by ho potrestala za to, ze ti povie pravdu.
Ale toto je nutne riesit asi velmi opatrne, ale rychlo :/ inak neviem. Kazdopadne vam drzim vsetky palce!