Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.

Príspevok v téme: Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.
Andrea,15

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu.Už nemám nervy sa pozerať na to ako ma moji premilený rodiča držia doma na reťazi..Mám 15 rokov všetci moji spolužiaci kamaráti a rovesníci si užívajú sú vonku aj do 00:00 a žúrujú..Ja musím byť doma o 19:30 vždy keď sa pýtam okolo 21:00 von s partiou povedia nie.Ich dôvod je že nechcú mať so mňa kur*u pritom som s nikým ešte nespala!Vždy mi ešte s ironiou a nervami povedia keď budeš mať 18 zbaľ si veci a choď kde len chceš..Je mi to trápne pred kamarátmi doslova sa mi zato vysmievajú a ja po nociach plakávam zato akých mám rodičov..Proste myslím že by mali byť trochu povoľný voči mojim požiadavkám aj keď chápem že sa o mňa boja ale tak trochu dôvery by im nezaškodilo či?..Ja to už takto nedokážem trpieť ďalej veď to už nieje normálne keď ma 9 ročné decko večierku neskôr ako ja?! ..Prosím poradte mi čo mám robiť? Ako im mám vysvetliť že aj ja chcem byť dlhšie ako všetci kamaráti?...Vopred za všetky rady Ďakujem!

Yay123

Ja mam 16 a večierku mam o 23:00. Nerob s toho dramu že ťa nepušťaju dlho do noci von. Ak ti rodičia nedôveruju zamysli sa nad tym že prečo. Dôveru nestratiš len tak z dňa na deň. Važ si toho čo maš a menej sa sťažuj. Dnes je už všetko inak ako to bolo za čias našich rodičov. Musiš pochopiť že maju o teba strach. A vermi posledne čo chcu abz si raz prišla domov opita a ofajčena. Ja som dôvoveru svojich rodičou už raz podlamala a verim bolo to najhoršie čo som kedy spravila. A keď sa ti kamarati smeju za to že nemôžeš byť dlho vonku a robiť somariny ako oni potom to nie su tvoji kamrati.

eddings

ani ja som v 15 nemohol chodit von po nociach, a nezrutil sa mi svet.
Mas 2 moznosti:
a) skusit s tym nieco robit, co neprinesie ziadny vysledok, okrem mizernych vztahov doma
b) skusit si zvyknut, a popri tom ist cestou pokusov o male vynimky

Sakra, ani nehovorim ze po vonku vidim ze to co sme si my dovolili tak v 18, si 10 rokov neskor mladi dopriavaju (boze to je blbe zlovo, aky je spravny tvar od slova dopriat? :D ) uz v 14. Mat deti v tom veku tak by som mal 100 chuti odviezt ich radsej rovno na samotu :DDD Ale to by medzi nami bolo dusno a nic by to neprinieslo. Asi idealne to decko von pustat, ale tak max. do tej polnoci, a nie kazdy bozi den, aj 2-3-krat do mesiaca staci. A s hrozbou ze ked pride prvykrat napite alebo so sirokymi zrenickami, tak to utnem aspon na pol roka ak nie na rok
Este ze to zatial nemusim riesit :)

Aja02

Bože Prezývka, nespomínam ju v každom príspevku, to ty máš také vyjadrovanie a myšlienky. Proste decko nemá právo na nič, s kamošmi sa má stretávať cez deň a v noci nech je zastrčené doma a nech spí.

0vecka, tak nejak, ale z tejto ženy, či čo to je je zjavné, že sama/sám nevie čo je, preto by som na ňu/naňho nereagovala.

A prezývka je prezývka. To netreba riešiť. :D

hanka9

Aja02

do ktoreho roku zivota je rodic podla zakona zodpovedny za svoje dieta

a nesie za dieta aj trestopravnu zodpovednost ?

0vecka

2 Aja02 ja ti ani nevim ja sa snazim byt ferovy a vypocut si argumenty ale je pravda ze ked su take nezmyselne typu ze decko nema co o 22:01 co robit vonku a fetuje sa tam a bodka. a kto je proti tomu je fetak a cojaviem co tak fakt asi nema zmysel reagovat.

Pritom to tak vyzera ze prezyvka asi nikdy nemal partiu a nechodil takto von a proste hovori o tom ako panna o sexe. Tak vis mi to pride ako ked nejaky katolicky knaz riesi pouzivanie kondomov. :)

Prezývka55

0vecka no vidis a nemal som problem odfotit dokaz ze to vobec nie je nerealne. Teda nemal si pravdu ze si vymyslam. Fail.

hanka9

ovecka

a mozno si ty nezamestnany a vysedavas tu nonstop 24 hodin a pises blbost

a ak si zamestnany, tak vaz si toho a nevysmievaj sa inym

lebo o nejaky cas definitivne nemusis byt a to mozno aj na hodne-hodne dlho !

Aja02

Prezývka, my tu aspoň z 15- ročných deciek nerobíme nesvojprávne osoby, ktoré treba priviazať k reťazi.

0vecka, vždy si treba nájsť obeť. Ja som ti už doobeda písala, že nechápem, prečo na tú schizofreničku reaguješ. Ja na ňu kašlem. :D

0vecka

2 hanka9 ty si zacala s tym z mam dva nicky potom sa tu riesil moj vek akoze ok tak som sa mozno o rok pomylil a co? ty si si tu vymyslal deti a pohlavie a to vedome len tak.

2 Prezyvka ty si zacal s tym navazanim. Ja som kritizoval len akcie ktore si spravil a ked tu ty vypisujes ze ja si vymyslam (tiez si s tym zacal ty) tak ja som len poukazal na to ze v 21 mat 1600 plat na SK je dost nerealne a teda ze si myslim ze si vymyslas. a navazas sa tu do polovicky fora takze to neobracaj proti mne.