Neverím na lásku a neverím ani žiadnemu chlapovi

Príspevok v téme: Neverím na lásku a neverím ani žiadnemu chlapovi
barunka

Bojim sa, ze cely zivot zostanem sama. Mam pred 30 a este som nestretla chlapa, ktory by mi vyhovoval. Nie, nie som narocna. Len jeden sa nedal pocuvat, ked otvoril usta, dalsi stale pozeral po inych, iny bol nasilny atd. Neverim ziadnemu muzovi, ktory umiera od lasky ku mne, pretoze okolo mna sa kazdy podvadza, rozchadza, vadi alebo rozvadza. Viem co by bolo po case. Mam dost pocuvania kamaratiek ktore sa rozchadzaju po 2, 5, 7, 15 rokoch, s detmi, bez, hadky, milenky, nevera, nuda, stereotyp, predstavovanie si inych v posteli, nasilie. Nenavidim tento svet a tento zivot. Je to tu zariadene na dve veci. Neviem aky zivot ma caka s tymto postojom, ale som absolutne presvedcena, ze laska neexistuje a vsetko je len docasne. Mam uz toho dost... Poznate jedine stastne manzelstvo??

Mimulus

gggq - vieš život ma naučil veľmi veľa aj napriek tomu, že nemám ešte 100 rokov. Čo by bolo dôvodom na návštevu ,,pajzla,, empatickým človekom?

Presne tak ako sa niekto taký môže nachádzať v knižnici, ako ho môžeš stretnúť niekde na ulici, na liečení, na dovolenke...presne tak isto sa taký človek môže nachádzať v ,,pajzli,, aj keď stále ani len netuším čo to vlastne je.

Ako napríklad zistíš, že ten človek, ktorého práve spoznávaš a našiel si ho na ,,správnom mieste,, nie je náhodou imbecil?

A čo je tým správnym miestom? Pýtam sa to zámerne, pretože každý človek hľadá vo svojom živote niečo iné...to čo skutočne potrebuje a čo je pre neho nenahraditeľné. Ak by som to mal nájsť v ,,pajzli,, a viem, že to tam nájdem tak prečo nie?

Mimulus

MultiLevel - ešte som nečítal.

Na jednej strane sú to neuveriteľne negatívne zážitky a na strane druhej neuveriteľne pozitívne :)

MultiLevel

mimulus, nuz :D Uz si si precital knizku Slabikar stastia, ktoru som ti odporucila? :)
Deje sa nam vselico...a kazdemu...aj tomu najpozitivnejsiemu cloveku sa z casu na cas udeje cosi. Rozdiel je ako sa k tomu postavime. A verim, ze co vyzarujeme, to si ja pritahujeme :) Ale neviem co znamena "zvlastne" veci, musel by si definovat :)

Mimulus

MultiLevel - veľmi pekný príspevok :)

Len ma teraz napadlo ako asi premýšľam ja - pretože sa okolo mňa dejú vždy veľmi zvláštne veci :D

MultiLevel

kym ty nezacnes inak premyslat, ale len v tejto rovine, tak sa ti nic ine, ako, negativne veci, ani nemoze stavat....okej, ludia okolo teba su mozno nestastni, same nevery, zufalstvo..ale co to ma s tebou? Ja mam zas okolo seba len stastne, vyrovnane pary...mozno poznam osobne len JEDEN, v ktorom to skripe. Cim myslis, ze to je? Myslim pozitivne a pritahujmem si okolo seba aj takych ludi. Obcas sa musi vyskytnut aj cosi "zle", obcas je aj moj vztah vystaveny kadecomu....ale nikdy nedovolim, aby mi daky negativizmus nicil co mam...Mysli pozitivne, uvidis, co sa zacne v tvojom zivote diat. A v prvom rade si denne opakuj - Verim na lasku a verim muzom :)

Mimulus

gggq - podľa mňa je otázne čo by v tých ,,pajzloch,, ako to nazývaš našla. Možno oveľa inteligentnejšiu, láskavejšiu a úprimnejšiu bytosť ako na tom podľa teba správnom mieste.

A čo je to správne miesto?

gggq

a ja mam dost takych zien, barumka, kao si ty.. vecne sa stazuju, namiesto toho, aby hladali na psranvom miete a nie v nejakom pajzli, kde samozrejme ze najdes imbecilov..
osobne nepoznam ziadneho dementa, poznam len muzov/chlapov, ktori vedia co chcu.. a vedia rodinu poriadne zabezpecit, po absolutne kazdej stranke, ci uz materialnej alebo nematerialnej..
asi mas extremne vysoke naroky.
uplne z haluze, ak by som mal na toto cas, by som ti navrhol "rande" - aby si ma niekam zaradila, bol by som zvedavy do akej skupiny by som zapadol.
lenze taketo nieco navrhnem az v dalsom zivote.. pretoze mam na to asi 5 zavaznych dovodov..
ale mozno tento prispevok ta donuti trochu aj rozmsylat..

agartio

Ja i napriek tomu strasnemu stavu, co vladne okolo medziludskych vztahov, na lasku verim. A laske verit neprestanem.

Iba viera ta niekam posunie. A iba vdaka tomu, ze nestratis vieru v lasku, ju mozes raz naozaj najst. Tu skutocnu, naozajstnu.