Zle na zaludok - RNG

Príspevok v téme: Zle na zaludok - RNG
Lulu2011

Ahoj, chcela by som radu, viac krat som uz v zivote brala atb, ale tentoraz to je priserne, pred týždnom som dobrala Summamed, ktorý som inak celkom ok znasala v minulosti, no tentoraz mi sposobil priserne bolestive sfuknutie brucha, neskutocne krce, do pol hodiny po zjedeni tabletky, hnacku, par dni po dobrati mi sice krutilo v crevach, ale chut sa vratila, no stacilo, ze som zjedla "zdrave pecivko ochutene" take celozrnne a neskutocne mi bolo tazko, zle, zle, zle, celu noc som nespala, 100 x na wc, prestalo mi uplne chutit jest, mam slabosti, oblieva ma, dnes som si kupila Hylak a enterol probiotika, mozem to kombinovat? dokedy sa mi asi napravi travenie? na gastro ist nechcem, hadica nehrozi u mna, len stale po jedle mam bolestivo nafuknute brucho a je mi nevolno a slabo, je mozne, ze takto dlho trva, kym sa organizmus spamata po atb? dakujem

Verra*

Táto otázka veľmi nepatrí k tejto téme, ale chcela by som sa RNG opýtať odkiaľ by bolo najlepšie objednať Jarrow Formulas, Jarro-Dophilus Oral Probiotic, Sugar-Free Lozenge, Pom-Berry Flavor, 8 Lozenges, lebo na iHerb to nemajú a neviem ako to tam je s dodaním, prípadne nevieš o nejakom podobnom produkte? Ďakujem

RNG

Lulu, pancreolan je len enzymaticka farmaceuticka zmes navrhnuta najma na tuky, ine zlozky potravy velmi netravi. Takze sa nediv, ze ti nepomohol.Na lepsie travenie treba vsetky enzymy, nie len lipazu, ktoru obsahuje pancreolan.
Budovanie dobrej probiotickej flory trva dlhe tyzdne, pocas ktorych musis brat nielen kvalitne probiotika, ale aj mikrovlakniny,(samozrejme aj silne enzymy), aby sa probiotika mohli najmenej 1000 krat rozmnozit, lebo len tak mozu plne obsadit creva a pomahat travit a potlacat skodlive mikroby v tele. Dovtedy mas v crevach hromady hnilobnych a kvasnych kultur, ktore ti samozrejme ze skodia svojimi toxinami a vytvaranim plynov.

RNG

Lulu, pancreolan je len enzymaticka farmaceuticka zmes navrhnuta najma na tuky, ine zlozky potravy velmi netravi. Takze sa nediv, ze ti nepomohol.Na lepsie travenie treba vsetky enzymy, nie len lipazu, ktoru obsahuje pancreolan.
Budovanie dobrej probiotickej flory trva dlhe tyzdne, pocas ktorych musis brat nielen kvalitne probiotika, ale aj mikrovlakniny,(samozrejme aj silne enzymy), aby sa probiotika mohli najmenej 1000 krat rozmnozit, lebo len tak mozu plne obsadit creva a pomahat travit a potlacat skodlive mikroby v tele. Dovtedy mas v crevach hromady hnilobnych a kvasnych kultur, ktore ti samozrejme ze skodia svojimi toxinami a vytvaranim plynov.

Lulu2011

mam doma aj pankreolan, vzala som 2 naraz, ale mi nepomohlo, to nafukovanie je desne, atb by som ani nebrala, ale kedze som nemohla ostat na pn, musela som to takto vyriesit, inak by mi trvalo dlhsie uzdravovanie a ked nad tým rozmyslam, mozno by som to skor pretrpela ako toto :)

moze byt, ja mam aj potravinove alergie, ale najskor mi to hned znicilo floru, zaujimve, ze mi bolo okamzite zle po prvej tabletke a to som si chvaln epýtala len 3 dnove, aby som nemusela brat 10 dni nieco, naposledy som z atb dostala akokeby zapal pazeraka, som mala tak ebolesti a palenie, ze som myslela, ze mi ho rozozralo

RNG

Inac rychla pomoc na bolesti zaludka je glg striebornej vody, zialbohu ked sa premnozene mikroby uz dostanu do criev , tam to uz nepomoze.

RNG

atb znicia probiotika a niekedy poskodia aj cinnost parietalnych buniek/vyroby kyseliny, nepriamo podporenim mikrobov , ktore pred tym kontrolovali probiotika.
Takze kvasenie, hnitie a zla crevna flora je spravidla nasledok bratia atb.
Odporucam ti neriedit si kyseliny, tj nepit s jedlom, zobrat nejake silne enzymi na pomoc traveniu, napr pancreatine, 4 az 6 gramov ekvivalent, a samozrejme ber mikrovlakniny a kvalitne probiotika, aby si vytlacila premnozene skodlive mikroby, vcitane kvasnycy a hnilobnych z criev.

Chemikalie, ako sunnamed mozu tiez sposobit alergiu tela na ne