Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

neodvážnaa

už som podpísala zzmluvu ...už som v nemecku ludia.. v utorok zacinam... v pondelok idem snimi na vianocný vecierok... a tak.. uvidime co bude.. som si bola sama vybavit poistenie..tak mi to trošku dodalo odvahy ale len kušok... inak sa tu citim opustená :( a aj tak sa bojím...

sewie

a vyhadzovu sa neboj, ja som mala tu cest robit s takymi prostymi ludmi ze som ich chcela nahadzat do fritezy...:) takze oni len tak lahko niekoho nevyhodia...kamaratka sa dokonca opila ako tela a preto neprisla do prace a nic sa jej nestalo...dalsia prisla do prace nahulena a akurat tak jej pohrozili a bolo....

sweater.

sak hej, ja sice niesom v nemecku ale aj tuto je tolko lenivcov v praci, ze sa casto cudujem ze si ich tam furt nechavaju. sef sa nich len obcas rozculi ked je to uz neunosne a to je vsetko, idu si dalej :). a s tym opatrna som myslel nech len tak nedoveruje vsetkym, mna tu uz odrbali tolko krat... a pravdepodobne nie naposledy... nenadarmo sa hovori ze zivot je najlepsia skola :). good luck

sewie

no, nechce sa mi citat celu tu konverzaciu ale podelim sa o moju skusenost...robila som v mc donalde v holandsku-ked som zacala nevedela som holandsky ani tuk.Mc su robene tak aby tam mohli robit aj zahranicni co nevedia takmer ani pol slova...ak nevies ropzravat, budes v kuchyni, tam ta naucia 4 vety co budes omielat do okola a si v pohode. nema sa ti co stat. nemecko je vyspela krajina, popri praci si najdes nejaky kurz nemciny aby si tam uplne nezblbla...lebo je to skutocne opiciacka praca-cisty stereotyp...a potom si najdes nieco lepsie...:) drzim palce

sweater.

beacon najviac sa mi paci z tvojeho prispevku, ta veta ze nechcem ta strasit :D, po tom co si tu vypustil hadam uz kdesi place vystrasena v kute. a pre neodvazna, nikto ti nevie povedat ako dopadnes kym to neskusis, ja ti radim chod do toho, bud opatrna a naplno vdychuj nove skusenosti a zazitky co ti to poskytne

0vecka

2 beacon zase neprehanaj... cesta na SK z nemecka stoji 30 EUR a pri najhorsom pride aj stopom aj bez pasu alebo OP.

beacon

ja sa ti necudujem ze sa bojis ist ked kazdorocne kolko ludi sa stane mladych obetou obchodovania s bielym masom.je yo organizovany gang koho som znamych poznala a vysli mlade dievcata z toho dve boli vzdelane s jazykovou skuskou mama bola dokonca psychologicka otec nieco podobne pripravili ju a viem ze skoncila ako prostitutka utiekla domov a vraj aj tu sa jej vyhrazali ked nieco cekne.o dalsej v novinach som sa dozvedela.Nikto sa s pravdou nechvali kazdy mlci alebo si vymisli super hisyorku.Nikdy nie si dost opatrna ked si vonka vo velkom svete sama.Samej neodporucujem ist.ine ak tam uz niekoho mas.Vracaju sa vyhorene znicene.Ak by si sla s partnerom kt ma tam rodinu alebo niekoho.Nechcem ta odradit len hovorim o realite o ktorej sa malo hovori.Dalsia kamoska ked sa vratila sa pokusila o samovrazdu po pomoci psychologov sa z toho dostala potom co robila slapku v GB necgceli ju pustit.Dalsia sa dala do kopy s cernochom kt jej pomohol sa dostat z kruhu pasakov a utiect na slovensko.

Mnohym sa podari tam uspiet snaz sa naucit hazyk aby si sa vedela dorozumuiet ak sa ti nieco stane.Gangy sa specialuzuju na postkomunisticke krajiny mladych zien kt vidia vidinu lepsieho zivita casto ich zdroguju prichadzaju naspar ako trosky .Nechcem ta vystrasit len aby si bola opatrna okrem toho ze aj kozu z teba ztiahnu.Vzdy si pytaj over referencie a ber si viac penazi aby si veela priletiet spat ak nenajdes pracu.
Ina vyckala kym rodina odisla shopingovat aby mohla utiect na letisko lebo cernosi ju mali za bielu otrokinu a secualne hry ju nutili.
Toto je realita az na 50%a viac ni menej.Vsetko si prever a bud podozrievava.Toto mi vsetko vyrozpravali nikto sa nepochvali s tym co v zahranici robili aj ked su aj take co mali stadtie ale ked jazyk nebies tak aku pracu to daju si myslus?umyvacka riadu sex otrokyna sefa atd upratovacka ci mraziarni.Prv si osvoj jazyk.Nikto sa nechvali z realitou ale toto su fakty.