Zlé známky - zlá budúcnosť?

Príspevok v téme: Zlé známky - zlá budúcnosť?
zleznamky

Môj problém je, že vôbec sa mi na strednej škole nedarí tak ako by som chcela, nebaví ma a aj keď sa učím dlho dostanem zlú známku :( Veľmi ma to trápi pretože by som chcela ísť na vysokú školu a bojím sa, že kvôli mojím známkam sa tam nedostanem, alebo nakoniec ju ani nespravím. Jednoducho mi škola nejde :(

Čo mám robiť?

marcelka_Ba

vysoka skola na Slovensku nema vobec cenu pokial nemas znamost co ta zamestna v obore po jej skonceni je to uplne zbytocne ja som si robila bc tiez a lutujem tie tri roky za ktore som mohla byt radsej zamestnana a zarabat peniaze. Aj tak nerobim vo svojom odbore odisli sme do zahranicia pracovat . Neviem preco je dnes kazdy taky za studium na skole fakt len par vyvolenych s protekciou sa dostane do zamestnania v odbore kt. vystudovali. Netreba tu vysoku brat tak vazne ze ti to urobi uzasnu buducnost. Neurobi.

jojka19532

znamky o tvojej buducnosti nic nehovoria !! je to uplne blby mytus !! ja sprosta a naivna som si spravila vysoku skolu mgr ucila som sa na jednotky nechodila som von koli skole zivot a mladost mi utiekli medzi prsty a pre porovnanie moja kamaratka zo strednej co sa ucila na 4ky ma 3 nasobny plat bez ja a nema vysku... netreba mat dobre znamky acka a co ja viem co ale treba mat sebavedomie odhodlanie a chut pracovat a byt povaha do sveta ako sa povie.

michael067

Nič si z toho nerob nie každý môže spraviť školu, nadanie možeš mať na niečo úplne iné na čo sa v škole nesustreďuju
¨Rozloženie IQ v populácii
sk.wikipedia.org
Myslieť si že každý môže spadať do tej vyššej kategórie od 110 do 130 je naivné

Jax

Podla prejavu blba nie si ;-)
Na spoluziakov sa vyser a na znamky ani nehovorim. Nikto nikdy sa ta na ne v zivote neopyta. Nejako tu skolu doklep, vysku si spravis tiez ak budes chciet, ale slovenske vysky neodporucam, to je strata casu.
No a dolezite potom bude zamakat po skole a ist si za tym, co chces.

ErikaTl

Nepíšeš na akej škole si, ale ak si na ZŠ alebo v prvých ročníkoch SŠ, tak by ti určite pomohli inteligentné učebnice www.smartbooks.sk
Ja som sa pomocou nich naučila takmer 5000 slovíčok doslova za pár týždňov. Viem, že tam majú spracované asi všetky predmety. Tak si to vyskúšaj.

zleznamky

Ide o to, že mňa tá škola čo som si vybrala absolútne nebaví a cítim dosť aj nechuť učiť sa. (študujem na škole s ekonomickým zameraním). Prestupovať nechcem, povedala som si, že to dobojujem. Spolužiaci ma dosť psychicky deptajú aj keď si to neuvedomujú, vidím tie ich pohŕdavé tváre alebo sem tam nejaká poznámka o mojej inteligencii. Pritom ja si nepripadám hlúpa, rada čítam a vzdelávam sa vo veciach ako je filozofia, psychológia a podobne. Takisto rada píšem aj rôznorodé články. Len ma tá škola deptá a dosť mi to znižuje sebavedomie :/

phoe

Známky sú neni až take podstatne, aj ked momentálne je to pre teba jediné ohodnotenie tvojej prace a určite ťa mrzí že nie je lepšie. No aj v živote je to tak :D nauc sa perfektne niečo užitočné a známky z toho covti nejde ťa nemusia trápiť.

panika

Ahojky, neboj sa a bezufaj.Uvedomujes si, co chces.. znamky nikdy neodzkadlovali vedomosti;).Tak sa len snaz,;uc sa pre seba a vsetko bude ok..zivot je o vedomostiach a znalostiach.nie o znamkach

LILIII

Keby si vedela ,ako som ja neznasala skolu ,nikdy v zivote som sa doma neucila ,vzdy v skole pred hodinou ,ked priharalo, otvarala som ucebnice a nasavala a vzdy som to uhrala . No co ma nezaujimalo (matika) s tym som sa ani nepárala ,lebo som vedela ,ze nepochodim . A dnes sa mam skvele aj bez titulu. Nikdy v zivote som nebola nezamestnana a ani nikdy nebudem ,lebo mam dar hubovaci .Netreba sa zameriavat na skolu ,ak sa ti nepostasti v skole ,sustreduj sa na to co ta zaujima ,naplna a chod si za tym . Nemusi to byt zrovna papier co ta vyzdvihne do "nebeskeho blahobytu" .