Má vzťah na diaľku vôbec význam?

Príspevok v téme: Má vzťah na diaľku vôbec význam?
nerozhodný

Pred asi tak pol rokom som sa cez net zoznámil s jednou babenkou. Ona má 27 a ja 25 rokov. Písali sme si spolu,vymenili tel. čísla. Skype nemá, nechce z bezpeč. dôvodov lebo neverí skypu a je to vraj rizikové používať skype. Nevadí povedal som si. To nieje dôležité. Neskôr som zistil že jej názory sa celkom zhodujú s mojimi a z jej textov sršala radosť a humor. Neskôr som chcel zistiť čo je zač a tak som ju požiadal o stretnutie lenže vysvitlo že problémom je diaľka. Naše domovy sú vzdialené cca 7 hodín cesty. Napokon sme sa stretli. Stretli sme sa už celkom 4 krát. Ale zistil som že nám to nestačí a je to málo na vzťah. Keď niekoho milujem chcem ho vidieť takmer každý deň. Objímať ho, bozkávať, držať za ruku, hladiť a...Nestačí mi len telefonát a písmenka. Ale nechce sa mi merať 7 hodinovú cestu tam a spať. Poviete si veď si najdite spoločné bývanie. Lenže to nejde. Ja síce pracujem ale je to len také na polovičný úvazok a ona tiež nezarába veľa. Obaja bývame s rodičmi. Nemáme ešte toľko peňazí aby sme si dovoli podnájom alebo byt. Tak teraz sa pýtam sám seba aj vás. Má vôbec toto všetko význam? Je to vôbec nejaký vzťah? Nemám to ukončiť? Chcel by som ju mať stále pri sebe a nie takto v diaľke. Chcel by som byť s ňou tu a teraz a nie niekedy o týždeň či dva. Mám pocit že naša láska stráca na sile a nevládzem ďalej ju živiť. Už strácam chuť existovať na takomto vzťahu na diaľku. Prosím ak je tu niekto kto takýto qvazi problém mal alebo má nech sa vyjadrí ako to riešil alebo rieši. Rodičia mi tiež hovoria že to nemá budúcnosť. Mnohokrát mám sám pochybnosti či ma s niekym nepodvádza alebo neflirtuje s inými. Neviem čo mám robiť. Budem rád ak sa niekto vyjadrí lebo cítim sa mizerne a depresívne. ďakujem

0vecka

jj hrac ma imho pravdu... navyse ja som o tom vela cital ked to bolo aktualne... a raz som cital nejaky nazor nejakej zenskej ktora 7 rokov cakala aby mohli byt spolu. Nakoniec sa k sebe nastahovali po 7 rokoch a po 6 mesiacoch sa rozisli a ona si to doteraz vycita ze zabila 7 rokov zivota kvoli tym 6tim mesiacom

Hrac

zmysel by to malo, len ak by ste realne vedeli, ze napr do roka budete spolu byvat... Ale drzat vztah, kde uz teraz mas pochybnosti a ta dialka. Zi teraz, nie tesit sa, ze mozno za par rokov budete travit cas konecne spolu. Na svete je tolko ludi, ze je velka sanca na stretnutie cloveka s podobnymi nazormi aj v tvojom okoli ;-)

traktor22

podla mna strata casu, laska na dialku je vo filmoch a velmi obcasnych pripadoch, nevidim vyznam byt s niekym s kym netravis cas a tym padom nemate ani ziadne resp. minimalne spolocne zazitky

anxs

ja si myslím, že to má zmysel iba vtedy, ak chcete obaja. ak nechce čo i len jeden alebo sú v tom pochybnosti, tak to nemá význam.

hazelnut

ja tomu nedavam velku sancu. Pol roka sa poznate a ty uz mas pochybnosti asi to nieje velmi silne puto ved ani sa nemate kedy poriadne zpoznat. Neviete ako by ste sa k sebe spravali keby ste mali zlu naladu, boli chori a nervozni. 7 hodin je dost vycerpavajuce tam aj spat ci uz autom vlakom alebo autobusom. Ty asi budes z vychodu a ona zo zapadu slovenska vsak alebo tak nejako. Ak ta to uz nebavi tak to skonci. Spocne byvanie u vas je v nedohladne tak o com to je? Nevidim to v ruzovych farbach a celkovo vztahy na dialku nemaju velku perspektivu.

x1x

ahoj, nuž..ako začať...
takto... ja byť tebou, určite to nezahadzujem...
Mám vzťah na diaľku už viac než rok. Áno, je to ťažké :( Nie je to prechádzka ružovou záhradou, ale keď sa dvaja milujú, urobia preto aj nemožné. Skúste sa o tom porozprávať a som si istá že nejaké riešenie nájdete. Môj priateľ býva asi 4 hodiny autom. Viem že je to kratšie, ale nie je to ani celkom typický vzťah. Určte tomu dajte šancu, ako sa hovorí if you never try, you will never know...
Ťažko dávať nejaký návod ako to vyriešiť keďže každý vzťah má svoje problémy. Chcem ťa ale povzbudiť, aby si neurobil nič, čo by si mohol niekedy neskôr ľutovať. Ale na druhej strane musíte si byť sebou obaja istí.
Ja môjmu partnerovi bezvýhradne verím a on mne takisto. Niekedy sa nevidíme dva týždne, ale momentálne za mnou cestuje, resp. šoféruje každý víkend. Je to vyčerpavajúce, hlavne pre neho, ale láska proste prekoná všetko...
Ak chceš aby sa to nejako riešilo tak napíš niečo bližšie, chápem že možno chceš vystupovať trocha v anonymite (ja takisto) ale musíš povedať troška podrobnejšie informácie. Akú prácu vykonávaš ty, akú ona, aký postoj majú jej rodičia, z akých krajín ste (keďže 7 hodín je dosť, je pravdepodobné že je to zahraničie), aký postoj má k tomu ona... Aký máte pracovný režim, ako si predstavujete budúcnosť a pod...
Tak skús troška bližšie niečo povedať a pokúsime sa to nejak vyriešiť :)
Ale lásky sa nevzdávaj... nikdy.

0vecka

nj ja osm take zazil... u mna to buducnost nemalo a myslim si ze ani u teba ju mat nebude... lae ste dospeli ludia mozno ak to ona citi rovvnako by ste sa mohli niekam oddrbat mozno niekam do zahranicia robit aj ako mukly ale spolu ....

Niko Piko

Vzťah na diaľku sa oplatí. Pokial to myslíte vážne tak určite to zvládni :) mám vzťah na diaľku a milujem tú ženu :) a viem že si nájdeme spoločné bývanie a doženieme všetko čo nám teraz chýba. je to výzva no iba pre najsilnejších takýto vzťah

Nyo

Ahoj, presne takýto istý vzťah mám aj ja... iba tá vzdialenosť medzi nami je 5 hodinová... dá sa to zvládnuť a takýto vzťah má budúcnosť. Len treba chcieť a vydržať.
Držím palce :)

kopp.problem

Asi mas viac dovodov, preco vo vztahu zostat a takisto mas dovody preco z neho odist. Musis sa rozhodnut sam. Ak ta ovladnu negativne emocie, tak to ukoncis trebars aj hned.