Podpísanie reverzu na psychiatrii

Príspevok v téme: Podpísanie reverzu na psychiatrii
Meretseger

Ako je to s touto záležitosťou, prosím vás? Závisí to od diagnózy či od oddelenia, na ktorom človek práve je? Trávim šiesty týždeň v Pezinku po závažnom pokuse o samovraždu (predávkovanie liekmi a inzulínom, tri dni na ARE v kóme, pár dní na internom priviazaná k posteli, odtiaľ prevezená do PK) a lekár mi zo začiatku povedal, že sa odtiaľ na reverz skrátka nedostanem, dal by ma na súd, ktorý by mi liečbu nariadil; už na otvorenom, kde som teraz, na reverz nejaké určite odišli. Ak to teda je?

Maoam

Mer, prestan si namyslat, ze si stredobodom vesmiru a strhavat na seba pozornost. Ty sa zabit nechces. Sama to dobre vies. X-ty pokus a si natolko inteligentna a zbehla, ze presne vies, ako by to slo.
Nemas zmysel zivota a odbocila si z cesty, na ktorej si bola a na ktorej ti mnohi fandili. Okrem toho si vela veci vedome planovala a vedome prepiskla. Potrebujes vkuse nejaky drive, adrenalin. Teraz mas zasa 'super' zazitok, trojdnovu komu. Fasa.

žoldnier

Mer. by nas mohla obcas potesit niecim poz. v jej zivote. A mohla by prave od pompi nieco "odkukat". Oni maju vela spolocneho, len pompi sa s tym vyrovnala statocnejsie a mozno chcela Mer. len dodat trosku odvahu, aby zabojovala i ked uznavam, obcas je trosku raznejsia akoby sa patrilo. Poznam ju osobne, urcite jej nechcela zle .
Zaraza ma, ze sem chodia ludia. co si zasluzia ban ovela viac, ako prave pk .

žoldnier

on mal na to uuuplne iny dovod ako tato sl. a pokial viem, on zaklada temy nie len o sebe a svojom nestasti
Je kapku sebecke, venovat sa len a len sebe, ze ;)

kopasena

Kop, asi pred mesiacom si sa tiez vyhrazal ze sa zabijes, tak co tu stale vyjadrujes udiv nad tymi co sa chcu zabit?

Meretseger

Fu, nechce sa mi reagovať na všetko, ale zaujal ma prispevok od kablice (17:43):
Chcem sa zabiť aj nechcem, tentoraz to nevyšlo iba preto, že som poslala rozlúčkovú SMS-ku svojmu doktorovi, ktorý zalarmoval moju mamu a tá následne sanitku. Nebyť toho, tak tu už nie som, beztak už nik neveril, že sa z kómy ešte preberiem (a ak hej, tak že ostanem vo vegetatívnom stave). Chcela som, aby to vyšlo, ale nikdy mi proste nedá nerozlúčiť sa s ľuďmi (čo je chyba, lebo tí ma potom zachránia) - síce by som mohla jednoducho napísať list na rozlúčku, ktorý by pri mne našli po mojej smrti, ale z nejakého vnútorného popudu, hlboko vnútorne zakoreneného (nazývajme ho asi pudom sebazáchovy) to nespravím, radšej napíšem SMS-ku a následne idem čosi vyviesť, čiže nechávam časovú rezervu.
Ďalej. Odmietam sa liečiť? To je pre mňa novinka. Beriem lieky, chodím na terapie a ten reverz som nepodpísala, tak kde je problém?
A čo sa týka toho dieťaťa... tak s tým môžem len súhlasiť.

žoldnier

pompi mi napisala, ci neviem, kedy ju odblokuju
:-DDDDDDD Neviete ?
Pompi prepac musel som :-D
Ona mi totizto nechce pisat a zrazu. Dufam, ze ta len tak lahko neodblokuju srdiecko. Idem sa mrknut a zratat vykricniky od pompiny, predpokladam, ze ich bude neurekom po tomto prispevku :-DDDD

fuiyednhfeis

Ale fakt je, ze keby si sa chcela zabit tak sa uz davno zabijes, toto co robis je o volacom inom ako o samovrazde...