Ovsené vločky každý deň

vitavi

Ty nevieš, prečo a ako sa mení DNA ? Pozri si mutagénne faktory.
Myslíš si, že to, čo denne do seba pcháme, nemá vôbec žiadny vplyv na to, čo sa tam deje ?

odpovedam

mineralova podvyziva moze mat viac dovodov, nie len ten, co uvadzas, vitavi. a vobec, takisto si prosim zdroj, odkial to mas, ze cukor je zodpovedny. mam dojem, ze zase sa siria internetom hluposti a dojmy, nie dokazane fakty. co tak konecne raz pochopit, ze vacsinu potencialnych zdravotnych komplikacii mame v DNA? strava nie je vsetko a su choroby, pri ktorych strava ochoreniu nezabrani ani ho nezmierni a naopak. napr. cukrovku si na 88% dokaze clovek sam privodit/neprivodit podla zivotneho stylu.

0vecka

2 vitavi bielkoviny sposobuju dlhodobo praveze pribytok vapnika a nie ubytok... osobitnu studiu ktora hovorila konkretne o zivocistnych bielkovinach som nenasiel, ale vies svoje tvrdenie podporit?

vitavi

Minerálovú podvýživu spôsobuje cukor v jednoduchej forme.Pretože minerály odoberá z tela a sám ich neprináša.
A tiež priveľa živočíšnych bielkovín, ktoré spôsobujú vyplavovanie vápnika, horčíka a zinku.

0vecka

vietu niekto dokazat tie tvrdenia o osmirgrovanom creve a podobne???? nic take som na rychlo na nete nenasiel... pravdepodobne dalsi hoax

zatialnoname

Ahoj.
Upozornujem, ze konzumacia ovsenych vlociek nieje zdraviu prospesna, hlavne z dlhodobeho horizontu.
Z kratkodobeho horizontu sa moze upravit zdravotny stav criev, lebo obsahuju vela vlakniny, a prave nedostatok vlakniny byva castym problemom.

Z dlhodobeho hladiska ma vsak vela nevyhod, a to privela lepku, ale aj inych latok, ktore poskodzuju crevne steny, a postupne mozu viest k zniceniu crevnych klkov, alebo az k celiakii.
Dalej obsahuju privela antinutrientov, ktore na seba viazu mineraly, z dlhodobeho hladiska telo zacne byt podvyzivene na rozne mineraly. A takisto tieto antinutrienty celkovo narusuju traviaci proces, a tym padom sposobuju rozne problemy ako zapaly.
Ovsene vlocky su mytus. Ak ti chutia daj si ich raz-dva krat za tyzden, ako sladkost, ale nejedz to kvoli zdraviu.

odpovedam

simka, vlocky nie su na chudnutie, ziadna potravina nie je urcena na chudnutie. rozhodujuce su kalorie. kto ich prijima menej nez je jeho denna spotreba, chudne. kto nadbytok, pribera. avsak niektore obilniny obsahuju fytaty, ktore, ako som uz spominala, zabranuju vstrebavaniu zivin. preto to nekonzumuj kazdy den. navyse, bielkoviny z rastlin su tazko vstrebatelne. preto ma byt strava vyvazena, aby si sa vyhla negativnym ucinkom niektorej potraviny. takze nic nejedz pricasto, striedaj jedalnicek.

simka111

Ja jem vločky, nie počas celého dňa, ale len na raňajky.... a nie preto, že chcem schudnuť, ale preto že sa po nich citim dobre, nedá sa to porovnať s chlebom, aspoň mne chlieb na raňajky nerobí dobre... potom počas dňa samozrejme jedlo striedam, nejem vždy to iste...