Náuka o spoločnosti je braná ako Občianska náuka?

Príspevok v téme: Náuka o spoločnosti je braná ako Občianska náuka?
Nora19

Ahoj,

podala som si prihlášku na VŠ, odbor história a etnológia. Minulý rok som skončila SŠ, technicko-ekonomický smer. Je to bez prijímacej skúšky. Pozerajú sa na známky. Jeden z hlavných predmetov na ktoré sa budú pozerať a počítať známky je Náuka o spoločnosti.

Ja som mala Občiansku náuku. Profesorka síce predmet volala náuka o spoločnosti a viem že je to v podstate to isté ale chcem mať istotu.

Neviete či Občiansku náuku budú pri prijímaní na VŠ brať ako Náuku o spoločnosti ked budú robiť poradie?

nika2611

Je tu niekto takí, kto ide študovať na UCM slovenčinu-históriu alebo slovenčinu-výchovu k občianstvu? Ďakujem

Nora19

Zaujímalo ma učiteľstvo.

Nerozumiem, chcete povedat ze sa moze stat ze mojmu oboru ak tam pojdem zrusia akreditaciu?

V čom dalej su tam problémy?

Ide o to že ona predlzovala terminy a ja som sa rozhodla na skolu ist az neskor a preskocila som nevedomky terminy :-(a navyse mi vyhovuje miesto, aby som dlho nedochadzala do skoly.

Je este mozne podat si niekde prihlasky? Kde mi radite? Nechám si poradit :-)

Aja02

UCM mala
neviem či ešte stále má) dlhodobé problémy s akreditáciou pri niektorých odboroch a jej fakulty sa umiestňujú na chvoste v rebríčkoch. Vyber si radšej inú školu. Poznám pár ľudí, ktorí išli študovať na UCM a boli to tí, ktorí neboli prijatí na iné školy (psychológia, medicína, atď.).

lilyiankaa

celkovo ta skola je strasna ... neviem, ktory odbor tam moze byt dobry, pretoze v poslednom case otvaraju len same (no nevyjadrujem sa) ... su skoly, ako napr. tato, ktore by nemali mat titul VS.... ja by som uz na nu teda nikdy nesla, ale clovek nevedel, casom zistil

Nora19

Prečo? Je to zlá škola? V čom? Zle naučia alebo je to ťažká škola?

Ja som jedine počula o UCM v Trnave niečo také, takže neviem..

flegma

kazdy predmet ma svoje urcene sylaby, napis do starej skoly, nech ti to poslu s peciatkou a zanesies to na novu skolu. Tam uz sa ti vyjadria, ci to uznaju, alebo nie...

Nora19

to viem, všetko som to mala aj ja v škole, len sa to volalo Občianska náuka, ale mala som to tam všetko, pozerám sa do zošitov. Až na logiku.

slnecnica

zaklady filozofie
logika
dejiny antickej filozofie
zaklady ekonomie
dejiny stredovekej filozofie
zaklady sociologie
krestansky obraz sveta
vseobecna psychologia
etika
To su predmety 1.r na NOSke z r.2005