Mama alkoholicka zo zufalstva

Príspevok v téme: Mama alkoholicka zo zufalstva
Saš

(Prepacte za gramaticke chyby)Týmto článkom by som vás všetkých čitateľov chcela poprosiť o vážnu pomoc...Mám 15 rokov o 2 roky starsiu sestru..celá:"rodina" bývame v trojizbovom byte...moja mama je alkoholicka.......pije už 5 rokov a čím dalej ty je to horsie...nasla si priatela ,podvadza ocka , uz havaroala s autom kt riadil jej priatel ,neskoro v noci sa nobijala k ockovi do izby on ju nechcel pustit lebo vzdy ked je opita za ni chodi nadavu mu bije ho atd....no a proste rozbila sklo na dverach rozrezala si ruku a sla do nemocnice ....rozbila si hlavu ked sa v no I tulala po vonku..,vzdy doma tak vyvrezkuje ze nam hodia zvonit susedia ( za co sa velmi hanbim)...susedia si uz zastavuju oca ked ho stretnu ze nech s nou nie o robi ze to nie je normalne...teraz (uz novinka) pravdepodobne zacala ziarlit na svoju sestru ze ma dom dobreho manzela dost penazi a zacala sa jej vyhrazat vypisovat a vyvolavat jej.....uz sme proste vsetci na dne nevieme co mame robit ked je triezva je uplne v pohode vtedy je to proste...moja mamka...no ked sa opije tak je s nej ( prepacte za vyraz) hovedo.....oco uz hovoril ze sa s nou rozvedie ale nemame vela penazi a kebyze predame ten byt tak by sme asi traja byvali v jednoizbovom a mne by bolo strasne trapne byvat s otcom...uz sme mame milionkrat hovorili nech prestane nech sa ide liecit...dokonca nam to uz aj ona milionkrat slubovala ale boli to len prazdne slova....uz som uplne znicena mam aj psychicme problemy....nevieme si dat rady prosim vas pomozte mi velmi vas prosim ja uz dalej nevladzem....

Emily opat

Ked bude triezva, daj jej precitat co si napisala. Tvoja matka a aj tvoj otec so svojou neschopnostou ako dospeleho situaciu riesit, vam so sestrou ruinuju zivoty. Toto si so sebou ponesiete. Velmi me je luto, co prezivate aj vsetkych ostatnych deti alkoholikov.
Pre vas je klucove byvat bez nej. Za kazdu cenu. Ak sa odmieta liecit, nadej na zlepsenie je mala. Pozhovarajte sa znovu s otcom. Zrejme to nebude silna povaha, ked si necha robit bordel v byte a dusevne tyrat deti. Ak sa situacia nezlepsi, ja by som sa obratila na skolskeho psychologa, socialku...

MultiLevel

Je hrozne v akej situacii ste sa ocitli....bohuzial, nic neurobite ak mama sama nechce. Toto co robi, nerobi do nudy, ani od stastia. Nieco sa jej stalo, co v nej spustilo alkoholizmus....len tym zakryva skutocne problemy. Skuste mamu na jednej strane pochopit. Chod za nou, objim ju a povedz ako velmi si zelas aby bola znova stastna a usmiata. Porozpravaj sa aj s otcom a sadnite si vsetci spolu k tomuto problemu. Najprv mame povedzte, ze sa ju snazite pochopit, ze vidite, ze sa jej nieco deje, ale pokial neprijme vasu pomoc, skonci velmi velmi zle...
Nic jej nevycitajte, len cisto ponuknite - ak sa chces zmenit, sme tu pre teba, ak nie, bohuzial, odchadas s nasej rodiny prec...Sama si vyberie a podla toho sa zariadte