Ako sa vyrovnat s chronickou chorobou

majkaa

ahojte zdravim nika,sonka,doka,rng,maomam..som rada ze ste nasli spolocnu rec,ved v nasom pripade sa neni na co hrat,musime si pomahat :) v prvom rade nika mas moj obdiv,citala som vsetko,si silna osobnost . DOKY,drzim palce,verim,ze to bude dobre. RNG sa chcem spytat,ako urobit detox,by neostal ten uhyn v tele?napr.rano nalacno uzijem enzymy spolu s vlakninou,a detox-preparatom(mam rusky detox na ocistu lymf),cez den vela pit,a kedy si mam nieco nasadit na to vyplavenie,trebars NAC,serrapetazu?este v ten den?alebo doporucujes?je toho tak vela,nechcem si poskodit.dakujem

Maoam

ja som tiez vyskusala par rad, ale vzdy to dopadlo zle, prave preto, ze druhej strane nebol jasny rozmer a zavaznost mojho stavu - a preto uz jedine pod dozorom lekara, nastastie ich je uz viac, vystudovani lekari, ktori potom par rokov studovali TCM + altern. med., aplikuju oboje, ale tam proste vies, ze lekar vie ake ochorenia mas, ake lieky beries a podla toho postupuje...

tieto rady bez lek. dozoru su podla mna urcene ludom inak zdravym alebo takym, ktori maju lahsie ochorenia parkrat do roka a inak este fungujuce organy...

ni-ka

maoam-ako si pisala ze uz za sociku-to mi pripomenulo moju detsku lekarku-na zapalene hrdlo,cajicek s medom a citronom :-))) a vzdy celaskon :-))
a to ako si pisala o tom kupeli-to je to iste co som ja pisala s echinaceou...moj syn ju berie,mna by ohrozila...preto zdielam tvoj nazor a uz som tu spominala ze alternu a doplnky len so suhlasom lekara-ktory pozna ochorenie,lieky pacienta atd...lebo skusat na sebe co si prave precitam na nete-lebo niekomu to zabralo a pomohlo,este neznamena ze mi to neublizi a ze to pomoze aj mne...
a ja sa nemosurim :-)

Maoam

ni-ka: KAZDY to nepretaca :-), uz sa tolko nemosur na vsetko

jasne, ze lekari odporucaju mnoho doplnkov, bylinne extrakty, enzymy uz desiatky rokov, dokonca uz za socializmu pri infektoch

to je stara znama vec

vela lekarov v dnesnej dobe vyslovene odporuca prepojenie aj s alternativnymi metodami na posilnenie organizmu - ale pri tazko chorych, chronicky chorych, dlhorocne chorych je dobre to robit pod lek. dozorom, prave preto, ze ked ti niekto na fore odporuci kupel celeho tela vo vode so solou z mrtveho mora na detox, chory na oblicky skonci casto zle - lebo oblicky nedokazu rychlo reagovat, ked je znizena cinnost a vylucovanie a skonci to zapalom alebo pri horsich pripadoch cestou na dialyzu

ale to uz nikto z tych ludi nezodpovie a hlavne za to nenesu zodpovednost

take nieco by ti lekar neodporucil, az postupne, po case, comu by predchadzali ine metody a detox pomaly

ni-ka

sponka-kde som ja tvrdo utocila???viac krat som sem napisala ze alternativu nezavrhujem ale ze nepomohla mne...
a pisala som ze aj niektori lekari uz odporucaju sami pacientom doplnky a doplnat si mineraly a vitaminy...len som pisala ze je ine ked ich beries pod dozorom lekara nez ked si ich naordinujes sa...
toto nema zmysel,stale pisem to iste dokola a stale to kazdy pretaca...

Maoam

ludia, uz dost, ste tu/sme tu vsetci dospeli, aspon v tejto teme

nebolo by lepsie nastavit latku komunikacie na mierne vyssi a hlavne slusnejsi level s respektom jeden voci druhemu?

trapenia ma kazdy fakt dost, jeden ma intern. ochorenia na n-tu desiatky rokov, dalsia ma SLE, dalsi ma carcinom, dalsi maju ine ochorenia - kazdy trpi, kazdy to znasa po svojom a toho utrpenia a bolesti a trapenia a roky chodenia a hladania po moci vycerpa aj nadcloveka

ja osobne, ako som uz pisala v jednom z prispevkov viem, ze doplnky, alternativa, akupunktura, detoxy atd. maju svoj vyznam, takisto enzymaticka terapia a dalsie - ale u tazko a dlhorocne chronicky chorych by som to fakt robila jedine pod dozorom lekara, medzicasom je ich uz vela, ktori sa tymto zaoberaju popri svojej hlavnej cinnosti

ono je rozdiel liecit tazko choreho cloveka a radit niekomu, kto prekonal bezne ochorenia a inak je zdravy a ma mozno obcas zapal posvy ci moc. ciest 3x v roku a chce si posilnit imunitu

a ine je riesit ludi, ktori maju toho ovela viac a ochorenia, ktore sa riesia v specializovanych centrach v uniklinikach......

takze tak - tie vzajomne osocovania nemaju ziadny vyznam, akurat este viac uberaju energiu a znegativnuju vsetko

komunikovat sa da aj slusne - kym je zachovany vzajomny respekt

sponka

Nika,to je dobre.Lenže ma zaraža,že nevieš pochopiť ľudi s opačnou skusenosťou a tvrdo si prepač utočila.Nechajme to tak,každy mame svoj križ.Dobru nocku.