Obsesie

Príspevok v téme: Obsesie
djasôfjaô

Prave si riesim kapitolu zivota zvanu OCD aj ked sa tato choroba prejavovala skoro v detstve za poslednu dobu nou trpim najviac...zacala som si to akoby viac uvedomovat, mala som sialene zachvaty uzkosti a nic sa mi nechcelo robit, aj to co som mala rada, zrazu sa uzkosti dostali aj tam...takze som to zacala riesit, uvidim, ako to pojde dalej....myslim, ze mam sancu ale najvacsi problem mi robia obsesie, kompulzie...v podstate ich mam cely den, je to nesmierne vycerpavajuce, asi sa s toho zblaznim...strasne sa bojim, ze tym niekomu ublizim, ked to nespravim...spolieham sa na to, ze je to len blud, vymysel...keby to bolo naozaj, tak by to ani nemalo zmysel...nechcem byt na obsesie odkazana cely zivot...len sa s toho neviem vymenit, neviem si povedat DOST pretoze sa to vtedy iba zhorsi...nechcem nikomu ublizit myslite ze je nespravne ked nutkave myslinky pocuvam

helper12

Ahoj, dám ti jednu radu, skús sa zamyslieť nad tým, že prečo iní nemusia robiť tie rituály, ktoré ty vykonávaš, a predsa ich blízky sú stále nažive? Viem presne, čo prežívaš...tiež mám OCD, i keď mňa netrápia obsesie v tomto smere...a možno je to aj práve tým, že tá časť zdravého rozumu mi stále dovoluje sa pozerať na tieto skutočnosti triezvym rozumom...

Nina.

Najlepšie čo môžeš pre seba v tejto situácii urobiť, je navštíviť psychologa ak si to ešte neurobila a tieto tvoje problémy riešiť s ním. Je to choroba a záležitosť pre psychologa. Nie je to hanba. Bohužial bežný človek bez psychologických/psychiatrických skúseností ti s týmto nepomôže. Je to práca pre odborníka. Držím palce :)

_meno

Ahojte

Môžem povedať, že telo je samo o sebe formou duše.

Skrze telo s nami komunikuje Boh:

1. Spočiatku telo funguje samo osebe, autopilot (ako píšete, automatické myšlienkové schémy)

2. Keď a telo vyrozpráva, je ticho

3. Telo rozpráva pravdu, je čisté, je doňho vnáraná láska.

Kľudne môže byť, že už si absolvovala bod 2. a si jednotná, že myšlienky ktoré tvoríš nie sú zlé. Zlá je možno len ich interpretácia.

Napr. ked cely den clovek sedi, alebo 2 hodiny sedi a potom to v cloveku vrie .. je to znamenie ze je vhodne a prospesne sa prejst, zasportovat si.....

Nie je rozumne naschvál ticho sediet a potlačať svoju potrebu pohybu.

Choď na seba konštruktívne :) Snaž sa prijat čo najviac lásky (spozorovať ju, nájsť ju .. nájsť čo ti život chce povedať). Nepotláčaj sa, práve naopak prejav sa.

Prejav svoju dušu, zhnotmi svoju podstatu.

Veľa šťastia, zdravia a zábavy všetkým :)