Nabeh na rednutie kosti

Príspevok v téme: Nabeh na rednutie kosti
pomocc

Výsledky od doktorky mi toto potvrdili. Co to vlastne je, co mám robit, budem mat osteoporozu? Mám len 16 sice som vegetarianka, jem vela ovocia a zeleniny, mlieko pijem každý den. Doktorka povedala aby som jedla ryby, ktore som predtym nejedavala. Vyliecim sa este alebo ked budem mat 20-30 tak sa mi budu lámat kosti :/
Ked jem ryby, chce sa mi vracat :/

lombardo1981

V podstate je to jedno. Pretože ona nepotrebuje len vápnik. Ale aj vitamín D. Pretože bez neho sa nemá ako ten vápnik v TČ vstrebať, takže sa vylúči. A práve toto pravdepodobnou je príčinou je nábehu. Pretože rastlinná strava v podstate obsahuje vápnika dosť. Len vitamín D v nej absentuje.

Noelani

Áno je iba na začiatku ale nik nevie ako sa bude vyvíjať ako jej organizmus to všetko prijme a vstrebe. Zatim sa môžu skrývať aj rôzne ochorenia, napríklad nadobličiek, poruchy štítnej žľazy a vstrebávania vápnika, anorexia, bulímia, astma, dlhodobé užívanie niektorých liekov. Ja sama mám už nedostatok vit. D a hrozí mi osteoporóza. Viem o čom to je. A tu stravu som nemyslela jej stravu ale to čo som opísala ja že čo by sa malo jesť ;)

lombardo1981

Noelani, tvoj komentár nie je tak od veci. Dievčina je vegetariánka. Je síce ešte mladá a vo vývoji, takže to v pohode doženie. Ale, keď si nedá pozor, môže to skončiť zle. A pokiaľ sa chce i naďalej stravovať tak ako doteraz, mala by vedieť všetky dostupné info. Pretože vegetariánstvo nie je len o vynechaní mäsa s mliekom a ich výrobkov. Ja odmalička dodržiavam nízkobielkovinovú diétu, ktorá je prakticky pseudovegetariánska. A práve aby som si nenahnala nábeh na rednutie, tlačili do mňa rybí olej. Vtedy sa ešte podával na PL. A doteraz mám z neho nočné mory. :-D

rwerwe489

Aj keby si mala rednutie kosti v pokrocilom stadiu, bezproblemov sa to da vyliecit, samozrejme by to trvalo dlhsie, ale vsetko sa da, doktory nevedia nic o ludskom tele, NIC, ty co v skutocnosti nas liecia a vedia perfektne ako funguje ludske telo su biologovia, biochemici, farmaceuti, bioinzinieri apod. ty co klonuju a vyrabaju lieky, ty nas v skutocnosti liecia. Doktor je len pajac co ma tabulku od farmaceutov a predpisuje dane lieky na dany problem. Je to ako Mechanik a konstrukter, automechanik len pobehuje s diagnostikou a vie zmontovat/demontovat veci, zatial konstrukter musi vediet presne ako to funguje a musi vediet presne riesenia a vediet co a ako. A ma mechanik 1000e+ plat a vysokoskolsky titul? Nie a pritom auto zabije viac ludi ako zle lieky.

Spat k teme, neboj nic sa nedej, dobre je , ze mas len nabeh. To je ako ked ti ucitelia v oktobri povedia, ze by si mohla zlepsit znamky aby si mala dobre vysvedcenie. Je to len predbezne, nemas este zrednute kosti, to zasa doktori strasia. Aby si mala zrednute kosti musela by si 20 rokov+ byt podvyzivena alebo 2-3 roky v kuse mat silnu podvyzivu alebo bulimiu. Takze staci ti kupit si vitamin D s vapnikom/calcium, mam dobre skusenosti s doplnkom menom caltrate plus, je troska drahsi ale mas tam vsetko na dobru absorpciu vapnika. Mal som zrednute kosti kvoli tomu, ze ked som bol mensi som 2x prekonal salmonelozu, 2 mesiace pravidelneho uzivania a kosti tvrde ako beton, nechty ako ocel a zuby silne, zdrave dokonca mi miznu kazy, ano staci dostatok vapnika a udrziavat idealne PH tela,ust a bez problemov sa vam opravia kazy, samozrejme ak mate absces alebo uz rozozrany zub, tak extra to nepomoze, ale ak mate klasicky kaz tak v pohode, ako nic.

A este dolezite, vegetarianstvo v tak mladom veku je nebezpecne, preto mas nabeh na rednutie kosti. Maso potrebujes, my sme vsezravce, nie bylinozravce, bohuzial taka je realita, potrebujes zivocisne tuky, nenahradis ich rastlinou stravou. Staci to ako to robili nasi predkovia, maso len vynimocne, na sviatky alebo ked nato mali a poriadne kvalitne Slovenske.

[zruseny35]

Chlorellu zoženieš v obchodoch so zdravou stravou,cez net ťažko..ale dá sa aj v lekárni kupiť-ina značka ,(do 15e stojí ).To nieje na predpis.

ddana

No, žiadne diéty a všetko sa napraví samé. A propo, mne zdiagnostikovali v 26 rokoch osteoporózu a dnes bol výsledok super...

beacon

Mlieko je zbytocne pre tvorbu vapnika v kostiach.kuput tvrde syry a kysle jogurty.dietna zla strava a vegetarianstvo casto prinasa nedostatok dolezitych latok v tele.prejdi na normalne stravovanie.nedrz diety.

Ivka 1

Odporúčala by som užívanie minerálov a stopových prvkov organického pôvodu , vo forme chelátov. Máme doma veľmi dobré skúsenosti s minerálmi z morského dna - teda čistá príroda. Dokážu sa do kostí zabudovať až na 75 % a výrazne zlepšiť stav kostí. Majú vyvážený pomer čo je veľmi dôležité. Ukladajú do kostí,zubov a nie v organizme vo forme osteoklastov alebo na cievy. Moja mamina má 73 rokov, pred ich užívaním mala osteoporózu II. stupňa a po roku užívania sa to znížilo na stupeň č.I. Navyše ak ste vegetariánka, veľmi dobré je užívanie včelieho peľu. Doplní Vám do organizmu všetky chýbajúce vitamíny a minerálne látky a dokonca viac.