Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..

Príspevok v téme: Spolužitie mužov a žien mi príde také strašne smiešne..
sochaslobody

Vám nie? Ako prečo muž a žena musia uzavrieť manželstvo a plodiť potomstvo? Prečo to robia pre túto spoločnosť? Prečo je spoločnosť tak hlúpo nastavená že dvaja partneri musia podľa ostatných uzatvárať sobáš a rodiť decká? Automaticky sa od dvoch ľudí ktorí spolu chodia očakáva že sa zosobášia a budú dávať tomuto šťátu potomkov. Mne to príde strašne smiešne že to tako funguje. Také hlúpe mi to príde. Ja mám frajera ale takto si svoj život nepredstavujem. Máme radi slobodu, voľnosť a nie uzatváranie sa v nejakej domácnosti s deťmi. Prečo to hneď ľudia navôkol od nás očakávajú? A keď im povienme že nebude žiadna svadba ani deti tak sa dívajú s prekvapením až s hrôzou na nás akoby sme spadli z čerešne. Ja sa nemienim poslušne podriaďovať požiadavkám spoločnosti ľudí a štátu tým že budem opakovať to čo oni. Normálne mi príde vtipné že musia dvaja žiť v jednej spoločnosti, variť si, zaspávať, robiť decká, nakupovať spolu, atďˇ.
Čo vy nato?

brusnička

Tak také staré baby vedia byť dosť otravné v týchto otázkach. A navyše keď samé sa vydávali v 19. A rodinné príbuzné sú ešte otrávnejšie lebo sa chcú hostiť na svadbe aj krstinách a narodeninách detí tak preto ich aj tlačia do toho :DDD

liberta25

na mna to posobi, ako keby autorka zila na nejakej zaostalej dedine, tam to mozno tak je. lez, mne sa zda, ze sme celkom svojpravni a kazdy si zariadi zivot ako chce. a nikto nikomu sposob zivota nevycita.

sampon

To vypada, ako keby vam pred domom prebiehala nejaka permanentna demonstracia o neviem kolko 1000 ludoch a v rukach drzali transparenty "Budte doma a majte deti!". Alebo ako sa prejavuje to ocakavanie spolocnosti?

Fleur-de-lis

no keď necítiš túžbu po manželstve a deťoch tak možno to nie je tvoja cesta.
Keď ti to, že dvaja ľudia chcú žiť spolu, byť si oporou, pomáhať si a prežívať spolu radostné aj ťažšie chvíle, dať svetu nový život, keď ti toto príde smiešne, tak potom neviem čo ti príde normálne :)

Ak sa ty na to necítiš, tak choď svojou cestou a tak ako ty nechceš aby ostatní riešili teba, tak nerieš ani ty ich ;)

Podľa mňa je niekedy problém prílišný egoizmus, kedy človek myslí len na bezstarostné užívanie. Osobne si myslím, že takýto život si raz vypýta daň.
A je aj veľa ľudí neschopných trvalých vzťahov, neveria v nich, nie sú ochotní sa obetovať keď je to potrebné, či odpustiť... Rôzne dôvody.
Možno sa skús úprimne pozrieť na svoje dôvody. Z akej rodiny pochádzaš, akú si mala výchovu, čo ti chýbalo v detstve, aký vzor ti dali rodičia...

Tie dôvody čo uvádzaš, no príde mi to také detské, také nepochopené. Možno sama v tom nemáš jasno.

sochaslobody

Dík za reakcie.
Ide oto že my si žijeme svoj život ako chceme ale niektorí navôkol to stále riešia a tlačia nás do niečoho čo nechceme a nevedia nás pochopiť alebo dokonca nechcú pripustiť že pár nemusí automaticky uzavrieť manželstvo a robiť decká. Oni to proste nedokážu pochopiť svojím rozumom že nie každý má takúto potrebu.
A áno ja mám pocit že deti sa robia kvôli štátu. Veď sa to zdôrazňuje aj v televízií a v rozhlase. Začnú sa spomínať dôchodcovia a to že nebude mať kto na nás robiť keď budeme starí. Začnú sa spomínať premnožení cigáni a potom tam členovia vlády začnú vybľakávať že bieli by mali pomôcť štátu. Z rodiny tetušky, babičky, strýkovia, sesternice, švagriné, atď všetci majú tie isté hlúpe otravné otázky. Kedy bude svadba? Už dlho spolu chodíte. Kedy chcete stihnúť deti? Ešte ti nebijú biologické hodiny? Už si stará na dieťa a mala by si niečo robiť so sebou. Kedy ťa požiadá o ruku? Prečo sa nevezmete? Každý normálny človek musí mať rodinu. Povinnosťou ženy je mať dieťa. Boh nás stvoril a našou úlohou je plodiť deti tejto zemi. Našou kresťanskou úlohou je dať spoločnosti potomstvo. Kresťania by mali uzavrieť manželstvo a mať deti. A tak ďalej.ˇTo isté počujem aj zo strán kamošiek vydatých a kolegov z práce. Nevedia prehltnúť to že mne a priateľovi sa takýto život páči.
Či sa stretneme na svadbe niekoho, či na krstinách, či na pohrebe, či na oslave narodenín vždy riešia to isté a to mňa a priateľa. Ako tak zastaralá je táto spoločnosť že dvaja slobodní pôsobia divne ak sa nezosobášia a nemajú deti? Veď kamoška čo robila v amerike mi vravela že tam je bežné že dvaja nemajú deti ani po 30 a žijú len tak ako priatelia bez manželstva. Vraj je potom menej problémov s rozvodom :)
Že tam si každý žije ako chce a nesleduje sa tak ako u nás. Prečo sme takí zaostalí? Prečo je táto spoločnosť slovenská taká konzervatívne založená že núti všetkých mladých automaticky do manželstva a rodičovstva? Koľko len ja prípadov spolužiačiek a kamaratiek poznám ktoré sa vydávali pod tlakom rodičov lebo už akože bol čas na svadbu alebo bolo na ceste dieťa a po pár rokov sa rozviedli alebo žijú teraz nie práve vzorovým manželstvom a ich každodennou dávkou sú hádky, konflikty a niekedy aj bitky či nevera. A prečo? Lebo sa podvolili vôli svojej rodiny. Urobili niečo načo sa vlastne ani necítili. Ale patrí sa aby sa dievča v 20 či v 25 rokoch vydala a do 30 musí stihnúť potomka. Takto to potom vyzerá ak ľudia robia niečo čo nechcú.
A ešte k tomu že spoločnosť to vyžaduje. A nie? Veď len koľkokrát v správach ide reportáž o biologických hodínách žien, o najvhodnejšom veku pre rodenie detí, o komplikáciach ktoré sa vystavujú ženy ktoré rodia v neskoršom veku. Veď to sú nenápadné manipulácie zo strany médií. To isté aj v časopisoch. Nenápadne články ktorých úlohou je zasiahnúť citlivé miesta mladých žien. Nahovoriť im že "dievča rob niečo lebo bude neskoro" A slovenské zakomplexované a nízkosebavedomé dievča sa splaší a rýchlo podľahne tomúto tlaku a až neskôr zistí že žije život aký ani nechcela. Je tlstá po dvoch pôrodoch, nemá už ani chuť na sex, musí variť a prať aj keď ju bolí hlava, žije v domácnosti s mužom ktorého ani nemiluje, tlačí sa v malom byte, decká ju nepočúvajú, je unavená, vyčerpaná z práce aj z domácnosti, musí každý deň nosiť ťažké nákupy lebo manžel je práve v práci, neustále upratuje po nezbedných deťoch.... už nieje tá čo bývala. Pekná, veselá, bezstarostná a slobodná žienka.
Preto mi príde také smiešne to divadlo okolo toho. Ľudia podľahnú tlaku spoločnosti lebo od mala sa im vtlká do hláv že dievčatá sú stvorené na materstvo a tak sa musia hrať s bábikmi a kočiarmi a chlapci sú tí bojovníci s autami. Už od mala nám vtlkajú že rodina je cieľom každého človeka. A každý kto sa tomúto vzoru vymyká je divný? Je exot? Je mimozemšťan? Prečo? A ešte také podmienky pre rodinu aké sú na slovenskú tak ďakujem pekne ale neprosím. Byty len pre bohatých, práca len po známostiach, rodic. a materská ako almužna. Nieje potom pre obyčajného človeka rodičovstvo jeden veľký celoživotný megastres?

ahink

Je to vas zivot a vase spolocne rozhodnutie. Problem by nastal iba vtedy, keby to 1 z partnerov citil chcel inak a tuzil by to zmenit. No pokial to teraz citite takto a obaja (lebo casom..rokmi sa to zmenit moze z jeho ci z tvojej strany vzdy no aj nemusi. Tam bude vo vyhode muz lebo on moze splodit potomstvo kludne aj v 80tke takze zeny su v tomto nevyhode. Netocim o par vynimkach ktore porodili v neskorsom pokrocilom veku).
Takze asi ako napisal B.Z jedine co clovek musi a neminie ho, je smrt..

Nina.

Nikto ti nedrží zbraň pri hlave a nevyhráža sa ti smrťou ak nebudeš mať deti a ak nevstúpiš do manželstva. Ži tak ako chceš - načo rozoberať to, že niekto túži po deťoch a manželstve a že to niekto považuje za akoby povinnosť človeka. Každý má právo na svoj názor, ale neviem prečo by sa mal niekto cítiť pod tlakom, že musí sa vydať/oženiť a mať deti. Mne to tak nepripadá - ja netúžim ani po svadbe (dá sa s priateľom žiť aj bez papiera) a ani po deťoch a necítim sa byť pod tlakom spoločnosti.

5.5 elsa

liberta 25 :) život je najlepší vtedy ak si zdravá a ak ho žiješ tak ako sama chceš:):):) a tie reči okolia už treba brať z nadhľadom a jednoducho si ich nevšímať :)

liberta25

nepovedala by som, ze societas to vyzaduje, skor automaticky ocakava..
a stretla som sa aj ja s otazkou od muzov, ci sa necitim menejcenna pre spolocnost, ked nerodim deti, nie som vydata a netrcim za sporakom.
tak to snad uz ani koment nepotrebuje.