Sestra v Rakúsku

Príspevok v téme: Sestra v Rakúsku
Justína III

Prajem pekný deň, uvažujem o práci v zahraničí, najmä v Rakúsku, keďže je to najbližšie.
Veľmi by som bola vďačná za informáce od sestier, alebo ich príbuzných. Zdá sa mi škoda robiť opatrovateľku, keďže mám VŠ vzdelanie v odbore ošetrovateľstvo, ale nebránim sa ani takejto práci. Skôr by som asi prijala opatrovanie, ale ťažšieho pacienta, u rodiny, ktorá má záujem o sestru vzhľadom na stav svojho príbuzného. Je takáto možnosť? Aké sú rozdiely v ohodnotení?
Ide mi NAJMA o to, aby som pracovala dvojtýždňových turnusoch. Mám deti na strednej škole, ešte ma potrebujú, aj keď otec funguje dobre. To je pre mňa priorita.
Je možné pracovať ako sestra napríklad v nejakom zariadení pre seniorov, tým spôsobom, že odpracujem viac hodín v kuse, aby som potom mohla ísť na dlhší čas domov?
Ďakujem za všetky príspevky, Justína.

Shayleen

Ono to uznanie nie je problematické ale dlhé. Musíš mať podrobný učebný plán ktorý musíš mať preložený do nemeckého jazyka a podľa mojich najnovších informácií už neberú preklady z Sk ale musíš tu v Rakúsku nechať preložiť ( Info mám iba mesiac ! ) potom ešte potrebuješ niekoľko potvrdení o praxe koľko hodín V akých zariadeniach tiež preložené do NJ a ešte niekoľko dokumentov tiež do NJ preložené všetko tu v Rakúsku. Tie papiere sa posielajú na ministerstvo a samozrejme tam prídeš na rad keď na rad prídeš a pokiaľ prídeš na rad môže aj pol roka prejsť

Shayleen

Ps :možnosť natlačiť mesačný pracovný čas do dvoch týždňov tu neexistuje. Tu je zadelené kto koľko za deň týždeň a mesiac musí odrobiť. Takže jediná možnosť je tá 2 t

Shayleen

Justína keď chceš robiť na 2 t turnusy musíš mať platnú živnosť. Poznám jednu pani ktorá hľadá zdr . sestru do mailu ti môžem aj podrobnejšie infó poslať o akého pacienta sa jedná koľko za robíš na deň a kontakt na ňu môžem tiež dať. Ale bez živnosti tu už neberú

A čo sa týka toho uznania školy nejde o byrokraciu ale o to že na SK sa toho málo učíme ako tu v Rakúsku ( viem.o com hovorím mám to už za sebou ) a my na SK máme menej učebných a praktických hodín. Podľa toho čo budú potrebovať budeš musieť buď zložiť ešte nejaké skúšky alebo si urobiť tu v Rakúsku v nemocnici prax. Keď chceš viac o tejto téme sa baviť tak ti rada pomôžem

daniuska

skus kontaktovat nejaku agenturu, ktora sprostredkuvava pracu konkretne pre zdravotne sestry v Rakusku. Oni ti dohodia vacsinou tazkych pacientov, ktori su sice doma, ale su napojeni na pristorje a vyzaduju si odbornu pomoc, je to aj vyssie ohodnotene Tiez taketo agentury sprostredkuvavaju pracu v nemocniciach v Rakusku, alebo inych nemecky hovoriacich krajinach, ale tam to asi nebude na dvojtyzdnove turnusy.ak chce pracovat na dvojtyzdnove turnusy, asi bude pre teba vhodna praca priamo v rodine pacienta. Mzda, za tazko choreho pacienta sa pohybuje od tych 70 eur na den vyssie, dohoda s rodinou a agenturou. Poznam zeny, ktore maju aj 100 aur na den, poznam take, co maju len 65 eur na den. Priemerne sa v Rakusku zaraba 50 eur na den, ale to ide o lahsich pacientov.Kedze mas vysokoskolacky, brala by si na nich aj pridavky a tie sa pohybuju okolo 220 eur na dieta, neviem presne teraz tu sumu, ale iste je to nieco vyse 200 eur.

Justina III

Shayleen, takže mám dve možnosti 1. alebo opatrovať človeka (ľudí) u nich doma a mať tie dvojtýždňové turnusy 2.) robiť v zariadení, ale tam určite nie je možnosť natlačiť mesačný pracovný čas do dvoch týždňov....
Naozaj je taký problém s uznaním VŠ diplomu v rámci EU? Že to môže trvať dlho, to chápem (byrokracia), ale je to aj problematické?
Deria, ďakujem za príspevok. Ono to naozaj asi závisí od klienta...a od povahy zamestnanca (dobrodružná povaha, alebo pravý opak).
Kočky, koľko zarobíte? Viem, že táto otázka sa považuje za spoločenské faux-pas, ale tu je to anonymné....ďakujem.

Deria

Moja priatelka robila opatrovatelku manzelskemu paru - dochodcovia, byvaly lekar. Tam robila 2 tyzdne a 2 bola doma prave kvoli svojim detom. Mala tiez VS vzdelanie a nechala svoju dlhorocnu pracu na skole ako profesorka!! a dala sa na toto. Nikdy to vsak neolutovala.

Shayleen

A keby si chcela v zariadení pracovať prv by si musela svoju školu tu v Rakúsku nechať nostrifikovat a to je dlhá cesta.

Shayleen

Ahoj. Ja robím v Rakúsku ako opatrovateľka keď chceš pracovať ako opatrovateľka tak buď na 24 h alebo v domove dôchodcov poprípade ako ja v mobilnom zariadení. Taká možnosť akú si písala že od robiť niekoľko hodín žiaľ nefunguje tu.