Neustále priberanie - štítna žľaza, zúfalstvo

Príspevok v téme: Neustále priberanie - štítna žľaza, zúfalstvo
foxi001

Ahojte mám 21 rokov a približne 3 roky diagnostikovanú zníženú funkciu štítnej žľazy a odvtedy priberám(od vtedy ako beriem euthyrox približne 20kg), chodím do lubochne ale lekárka mi povedala že to nie je z toho. Ale ja tomu nechápem z čoho iného by to malo byť. Neprežieram sa, denne neládujem sladkým, chodím pešo mám krokomer mesačne prejdem vyše 300 tisíc krokov, chodím plávať, snažím sa stravovať zdravo a váha ide stále hore. V priemere tak pol kila mesačne. Čítala som o tom už veľa ale žiadne reálne riešenie som nenašla

Iren 1

Autoimunitne ochorenie nepoškodzuje iba jeden orgán ako je štitna žlaza, ale aj iné organy....žalúdok, pečeň, čreva,pankreas, reumatické ochorenie ...proste ide celkovo o imunitné ochorenie. Nuž čo s tým ak sa vaša imunitá zblázni a útočí na vaše orgány a preto je dobre podpora protizápalovými doplnkami, ako je rybí olej a vyhnúť sa lepku, nakolko zhoršuje imunitu a tenké črevo, ktoré potrebujeme k správnej činnosti, aby sa imunita držala na uzde....proste opraviť deravé črevo.
Mne sa začalo dariť až po vynechaní lepku a mlieka a dostatku surovej zelenine v ktorej je prirodzene sa nachádzajúci enzým a tak netreba drahé doplnky. Takže š.ž. je na sone lepšia, reuma vraj spí, laborka je celkovo v norme.
Lekári skutočne nevedia prečo sa náš imunitný systém zblázni...

joleen

Autoimúnne choroby (nazývané aj reumatické choroby) sú chronické, systémové ochorenie, ktoré majú vplyv na celé telo. Tie vyplývajú z útoku imunitného systému pacienta pri niektorých častiach svojho vlastného tela. Tieto ochorenia spôsobiť mnoho zápalu a deštrukcie buniek v tkanivách, ktoré napádajú. Táto deštrukcia má veľmi vážne zdravotné následky. V závislosti od ochorenia, pacient má, kosti, nervy, žľazy a ďalšie dôležité orgány môžu byť zničené. Niektoré z viac-prevládajúci autoimunitných ochorení-reumatoidná artritída, Sjögrenov syndróm, systémový lupus erythematosus a sclerosis multiplex, sú spojené s vážnymi symptómami očí. Väčšina z autoimunitných ochorení sú pohlavie, spojené a sú zvyčajne oveľa častejšie u žien

nemam-meno

autoimunitne choroby mozni nedokazu lekari vyliecit, ale RNG mam pre teba dobru spravu, paranoja sa liecit da :-)

RNG

Autoimunne nazyvaju lekari take choroby, co nevedia liect, lebo nepoznaju ich pricinu a davaju za pricinu telo napadajuce samo seba. Niektori lekari, co sa s tym zaoberaju ale nasli, ze rozne kombinacie mikrobov a parazitov to mozu sposobovat, najma boreliozy, chlamidie, mykoplazmy a niektore virusy v kombinacii so zamorenim tela. Mnohi z nich uz mali prve uspechy potlacenim napr borelioz, virusov a mykoplaziem, kde rozne autoimunne "zazracne" zmizli .
Zialbohu lekarska komunita o tom nechce ani pocut.
Preco by aj, ved "autoimunni" zakaznici su dlhodobi stabilni odoberatelia liekov a roznych lekarskych sluzieb.

Shayleen

Ja som sa pustila do cvičenia raňajky a obed pol porcia večera nič a namiesto večere 200 brusakov, byciklovanie, behanie. Môžeš skúsiť aj psyllium

Iren 1

Zrejme ešte nemáš vyladené hormony a inač Euthyrox robí hlad, tak treba sledovať príjem a výdaj. S týmto som bojovala roky, teraz mám euthyrox 100 a váha išla dolu. Ak nemáš zníženú činnosť na podklade autoimunitného ochorenia, tak doplnky ako jod zo selenom je dobrá rada, ak máš autoimunitu, tak vynechaj z jedálníčka lepok a tie potraviny na " K " doplň selen a rybí olej a vit. D a samozrejme obmedziť cukor. Jodu sa vyhni zhoršuje autoimunitu a viem o čom hovorím, lebo toto už mám za sebou, hodne z týchto rád z tohto forum som vyskúšala a stav sa len zhoršoval .Snaž sa docieliť TSH okolo 2, mne chudnutie išlo až pri 1,5 a pri 3-4 som priberala Po jode som kolabovala, napriek tomu, že som doplňala aj zároveň selen, takže pozor, pokiaľ nemáš zníženú činnosť š.ž. z nedostatku jodu to ti zistia s moču, tak ruky preč od jodu, to sa netýka potravín v ktorých je prirodzene obsiahnutý, ale doplnkom.

Kýčera

Nie je to pravda,robí Ti to tá znížená funkcia.Musíš urobiť rázny krok a zastaviť priberanie.Problém vidím v zložení jedálnička,musíš vynechávať zdravé potraviny na k-kapusta,kel,...Mohla by si vyskúšať trebárs Mačingovú,delenú stravu,...