co mam robit ked ma slnko stale spali ?

RNG

Spali sa clovek, ked dostane vacsiu davku, nez telo znesie. Je to velmi individualne podle typu pleti a mnozstva roznych antioxidantov v tele. Ak sa clovek zacne opalovat velmi pomaly, v kozi sa mu postupne vytvori prirodzene tienidlo(tmavne) a jeho tolerancia k davkam ultrafialoveho svetla sa zvysi.
Pomaha pri tom hlavne tukorozpustny antioxidant vitamin E. Odporucene davky su pri extra expozicii(samozrejme nie prilis velkej, inac je koza poskodena)400 az 800 jednotiek, tiez pomaha alfa lipoicka kyselina, univerzalny antioxidant, regenerujuci ine vycerpane antioxidanty.
Ja osobne na zaciatku sezony znesiem denne maximalne 20 minut slnka, potom musim ist do tiena. Pri brani extra E a alfa lipoickej(300 az600mg)moja tolerancia sa zvysuje na 1/2 hodiny, neskor pri stmavnuti koze az na hodinu. Pri pravidelnom natierani kokosovym olejom(faktor 4 az 8) sa tolerancia na slnko, tienena vrstvou oleja zmeni na niekolko hodin.
Kokosovym olejom sa treba natierat pravidelne kazde 2-3 hodiny, lebo sa vsiakne do tela-je to skutocne transdermalna vyziva, nie ako niektore kozmetiky zlozene z nejedlych, dokonca skodlivych zloziek tvrdia.
Chemikalie, ktore by poskodili telo ked ich zjeme, poskodia podkozne vaziva, ked sa dostanu do tela transdermalne.