Nedokazem sa uvolnit, zijem v strese

Príspevok v téme: Nedokazem sa uvolnit, zijem v strese
D0minika

Ahoj,
posledny polrok zijem v strese, skola ma uplne znicila, aj po prespanej celej noci som unavena a smutna. Pred tromi mesiacmi mi zomrela babka, do toho este zdravotne problemy, proste je toho moc. Za babkou stale placem. Mam prazdniny, ale aj tak sa nedokazem uvolnit, aj ked nemam dovod na stres. Nedokazem si nic uzit. Po minule roky, ked som mala prazdniny, citila som volnost, bola som stastna, uzivala som si to...Proste pohoda..Ale teraz citim v sebe take napatie, fakt sa neviem uvolnit a uzivat si volnost. Aj kamosky mi hovoria, ze som ina. Niekedy mam az pocit, ze moj zivot nema zmysel...
Ma alebo mal niekto podobne pocity? Mam ist psychologicke? Alebo co by mi mohlo pomoct dostat sa z tohto stavu? Vopred dakujem za reakcie

dandaD

Ahoj, Domi.
Smutok zo straty blizkej osoby je normalna reakcia. Skor by bolo divne, keby si nesmutila.
Podla psychiatrov by uz smutenie trvajuce 3 mesiace naznacovalo reaktivnu depresiu. Ta sa da liecit antidepresivami, ktore ti predpise MUDr.psychiater a bude to len docasna liecba. Jednoducho ti lieky /nie su navykove/ pomozu preklenut to najhorsie obdobie a vsetko sa opat vrati do beznych kolaji.
Ak to sama vyhodnocujes, ze sa ti stav zhorsuje, tak nevahaj a chod sa poradit.
Vsetko bude dobre, tak, ako ma byt, neboj sa.