Krém na kĺby

Príspevok v téme: Krém na kĺby
Scotty

Zdravím, mám problém s pukaním v kĺboch. Mám 16 rokov a keď sa hýbem tak občas mi pukajú kĺby hlavne kolená a bedrové. Bolo mi povedané že to môže byť rastom tak neviem. Športujem rekreačne, cez leto turistika, futbal, florbal a bicyklovanie a cez zimu lyžovanie. Mohli by ste mi odporúčiť nejakú masť? Nechcem tabletky ani nič podobné. Ďakujem. Inak počul som že je dobré jesť avokádo, je to pravda?

Scotty

Tak trocha som to popozeral a zistil som že je najlepšie brať rybí olej, avokáda, kyselinu hyaluronovú CMO, MSM a podobné veci, mohli by ste mi poradiť že či stačí brať ten rybí olej, avokáda a kyselinu hyaluronovú?

RNG

Koza je prilis malo priepustna aby si cez nu mohol prepasirvat dostatok doplnkov na klby.
Samozrejme dobre nanazane klby sa nevydieraju, preto do tyzdna 2 avokada je dobry zvyk. Inac by si musel brat napr CMO v kapsuliach alebo ine cetylovane oleje.
Dobre je pridavat si do jediel tiez zivocisnu zelatinu

Scotty

A mohli by ste mi niečo poradiť, nechcem do seba pchať nejakú chémiu, nečo na prírodnej báze nie je? Pozeral som na príklad žraločie chrupavky ale berie sa to 3x denne a to mi moc nevyhovuje. Ideálna by bola nejaká masť na zregenerovanie alebo niečo podobné čo by som si mohol da´t po nejakej záťaži. ďakujem

Arthropatia

S tým avokádom je to pravda, a podľa mňa ty masť nepomôže, ja by som predsa len siahol po nejakej kĺbovej výžive, tá by nemala určite nijakým spôsobom ublížiť, nemyslím si, že by ťa to malo nejako poškodiť. Alebo choď radšej za dobrým ortopédom dať sa vyšetriť, či to niečo predsa len niečo nie je, ja mám toho dosť, čo sa týka kĺbov, a mne bola odporúčaná kĺbový výživa.