Ako sa naučiť mať sa rada? Ako získať sebauctu?

Príspevok v téme: Ako sa naučiť mať sa rada? Ako získať sebauctu?
milima

Ahojte, od mala ako som sa vykašľala na svoj sen, byť futbalistkou, kvôli tomu, že by som musela hrať s babami, sa moje sebavedomie rucalo. Koniec aj s karate. Do školy som nechcela pre sikanu. Chodila som do chalanskej triedy, hadzali po mne stoličky a posadili ma s rómom. Známky som mala ako vždy výborné. Prestúpila som zo športovej triedy do jazykovej, už som sa začínala cítiť menejcenne. Hoci som bola výborná žiačka, bavila som sa najmä s cudakmi, s jednou cigankou. Najhoršou z triedy. S tou som sa začala flakat, lebo som chcela patriť aspoň niekde a známky sa mi zhoršili. V 7 triede trojky.. Seba som nespoznávala, hanbila som sa. Triasavala som sa od školy. Až som do nej prestala s príchodom menzesu chodiť. Ani ma mama nevypocula, nijak nereagovala na moje veľké výbuchy plaču a zúfalstva. Z únavy od vyčerpania, zo sklamania a strašnej bolesti, že ani ona ma nevníma, nepoláska, nepomôže..
Ani čo je menzes som nevedela než mi došiel! Bála som sa, že krvácam a vykrvácam..až som si sama musela pomôcť a nájsť si na nete o čo ide. Hanbila som sa pred mamou. Vlastne toto dospievanie nás ešte viac rozdelilo. Chcela som tampony, ona vložky. Nekúpila mi tampony a ja som nechcela nosiť plienky. Nevyhovela mi, prestavala som chodiť do školy až som prestala, polročné vysvedčenie s dvomi dvojkami a ja som na dne.. Vždy v rodine máme čisté jednotky, hodnotenie výborné atď. Sklamala som. Seba a všetkých. Povedala som si, že nastúpim až na ďalší rok a opakujem ročník. Pol roka som teda ostala doma, neumyvala som sa, smrdela som, len za pc, von som nechodila vôbec. Hanbila som sa, že ma ktosi uvidí..a vysmeje ma, prečo nie som v škole, čo je so mnou..
Mama mala nádor, rakovinu v mozgu, bolo zasiahnuté centrum všímavosti atď. Takže ani nebola jej vina, že nedbá o poriadok o NIČ. Ani o seba. Pribrala, večer nebola doma, v koši som našla použité kondomy a hneď som si domyslela. Z každého bytu nás vysťahovali pre bordel. Takže ešte väčšmi som sa cítila menejcenne. Ani som nikoho nemohla pozvať ku sebe. A takto sa to tiahlo od 12stich.
Bývala som vo viac bytoch ako mám rokov. Žiadny domov. Mama chorá, čo som vtedy nevedela, myslela som si, že je fakt sprostá.. Začala som ju obviňovať, tlcť. Prestavala som si vážiť všetko. Ju, seba, sestru, zvieratá, ktoré som vždy milovala. V 11 som sa stala kvôli láske k nim vegetariánkou a teraz. Nenávidím všetko najmä to čo najviac milujem. Začala som..biť mamu, zvieratká, mláďatá mojej naj škrečici som v návale zlosti spláchla, rybky hodila o zem, dobila moje obľúbené zvieratko..cicu.. Už som nenávidela všetkých a všetko. Najhoršie na tom bolo, že o tom som nikomu nemohla povedať, lebo by mamu dali asi do basy a čo by bolo so mnou..
Mama bola unikátna kedysi, najlepší človek. Starostlivá, krásna, milá. Nevedela som, že sa tak trápila až sa jej to vytvorilo. Milovala som ju.
A tak ma to miatlo. Kedysi tá čo vám dá pusu na čelo, zastáva sa vás a teraz kurva, čo nerieši že jej decko nechodí do školy..
V 14 sa to vystupreňovalo a predchádzal tomu rok v depresii. Bez úsmevu, nič ma nerozosmialo. Protestovala som tak proti mame, aby si ma konečne všimla. Do školy som sa snažila ísť ale už som nemala sebavedomie, ešte som aj protestne prestala hovoriť s deťmi v triede, a tak som sa ešte viac znevazila. Nič to nespravilo s mojou mamou. Teraz viem, že už nikdy nebude ako predtým. :((
V 14 som skúšala meditovanie, tiahlo ma to k spiritualite, keď zrazu, ako som sa sústredila na dych..prišiel veľký strach von..začala som sa zadychavať, mysliac si,zže už nedokážem dýchať sama od seba. A bum. Psychika v prdeli. Mama ani nechcela prísť z roboty a jej dcéra možno umierala! Začala som tŕpnuť, odvtedy som myslela už len na dýchanie, kým som nespala a aj spať som sa bála, lebo vtedy nie som pri vedomí a čo ak sa zabudnem nadýchnuť a zomriem. Bolo to reálne žité. Chcela som umrieť aby som už necítila toľko straty kontroly nad všetkým. Ani v dýchaní som si neverila, že to moje telo dokáže..psychiatria, na ktorú som sa svojim vlastným úsilím dostala, lebo každý (obvodná, psychologička-pridelená po rozvode) mi povedali, že som ok!!!
Psychiatrička mi nasadila lieky-proti úzkosti. RIVOTRIL. A už to išlo. Strach som zahrabala a.. Začala som biť mačku, mamu tlcť, nadávať jej, rozbíjať dvere, sestru biť, seba rezať. Videla som odrazu tiene, počula čudné hlasy, rolničky, videla éterické telo až auru. Moja senzitivita bola vysoká. Chcela som utiecť z domu a nájsť si kamosov. Lenže kto by sa so mnou bavil? Takže som chcela byť in..a prísť o to..chodiť s niekým aby som aspoň tak mala lásku. A mohla byť v prítomnosti človeka. Lenže chalan ma začal zneužívať. Však..keď si nevážim seba ako by si mohol ktosi mňa? A už som začala piť..takže..onedlho ma hospitalizovali lebo som strpla, ztuhla..v buse. Nejaký blbec mi rozbil liek a ja som ešte ku tomu pila čo je k týmto liekom zakázané. Stále mám 14, nemám panenstvo, začínam byť závislá na alkohole a ešte ma aj chlapi zneužívajú pre jedno..
Prinesiem domov alkohol ale mama nič. Mávam jej fľašou pred očami, nič. Opäť juudrem, rozbijem jej obocčie...pohotovosť..
V 15 ako bola mama na operácii, som sa snažila doma upratať. Dva týždne nás nechala so sestrou samé doma. Pokúsila som sa aj vypratať odpadky ale hanbila som sa, že ma ktosi uvidí a bude sa čudovať odkiaľ mám toľko odpadu. Mama mi nedovolila nič vyhodiť. Aj plesnivé jogurty a rožky vytiahla z koša.
Lieky som brala stále, plus antidepresíva..
Potom som už mala aj bieleho priateľa..ale aj u neho som sa rezala, pila, predavkovavala liekmi.. Mame tiež bolo jedno, že som s kadekým spala. Hľadala som len kusok miesta v srdciach iných. Mala som potrebu cítiť sa užitočná. Aspoň takto som sa snažila čosi znamenať. Že som im bola aspoň na niečo.
V 15 som bývala sama, lebo Dedo prišiel na to, že nechodíme do školy, doma je bordel. Mamu aj nahlásil ale nejak sa vyvliekla. A určil mi, že buď budem chodiť do školy alebo do decaku. Bolo to ťažké, lebo som akurát chcela vysadiť lieky aby mi nezničili zdravie, mala som teraz konať proti tomu všetkému s čím som bojovala..s najhoršou rodinnou situáciou. Takže som si vynútila byt v inom meste. V bordeli a kukať sa každý deň na to zúfalstvo čo je doma..kebyže sa neodstahujem, ani nemám odvahou.. Síce som skončila 9 ročník s jednou dvojkou a išla na gympel s lepšími výsledkami než spolužiaci, prišla bulimia, sebanenávisť, obviňovanie, rezanie, prejedanie tým najhorším, dobrovoľne..aby som si na sebe vybijala všetko..
Už mám 18, mám slusnejsi vzťah, lenže sa stále nemám rada. Už nezvraciam ale..stále je pre mňa ťažké robiť pre seba čo ma teší. Cítim, že som vo všetkom zlyhala a ani partner mi nepomáha so sebavedomím.
Takže sa pýtam, ako sa mať rada?
Ako napraviť sebavedomie kedysi multitalentovanej dievčiny (kreslenie, šport, písanie..), ktorá si prešla niečím takým? S chorou mamou? Chorým životom, ktorý je horší a desivejší než z filmu?
Rada by som bola opäť plnohodnotná, robila čo ma baví, žila v dobrej spoločnosti a bavila sa s ľuďmi. Najmä si vylepšila vzťah. Lebo ak sa človek nemá rád, vzťah nie je taký ok. Ja toho človeka veľmi ľúbim ale som stále na jeho láske závislá, lebo sama sebe ju ťažko dávam.
Skúšala som chodiť na krúžky, šlo mi to, ale skončila som lebo nemám sebavedomie. Neverím, že môžem ešte vydržať. A ani neviem v čom som naj a čomu sa venovať z toho všetkého. Či tanec, bojové umenie..vrátiť sa k futbalu?
Lieky nechcem, ani na psycho nepomohli, ezoterička,.psychológ, psychoterapeut, skupinové..

Delete 2

kafe ti chce dobre a snáď sa nájde niekto komu dokážeš dôverovať a kto ti naozaj pomôže. ľudia veľmi vás prosím, mám ju naozaj rád a ak niekto s niečím zápasí alebo nad tým vyhral tak sem napíšte. veľmi pomôžete

Delete 2

Ja v teba verím či to už pre teba niečo znamená alebo nie. Možno tu nie som tak, ako by si potrebovala a nie som ani taký človek, akého by si chcela ale som tu a nevzdám sa. Teda aspoň nie po prvom údere.

Dôveruj len tomu, čo cítiš, nič iné nieje dôležité a žiadna rada ti nepomôže ak jej nebudeš veriť a nebudeš o tom, že je to pre teba správne presvedčená.

Rozhodnutie je na tebe. Ja som poznal Dúhovú vílu a je to nádherná bytosť plná farieb tak verím, že ju spoznáš niekedy aj ty.

Svet nie je čiernobiely, nikdy sa nevraciam niekde kde ba to bolo zbytočné. kto vie aké je tvoje poslanie? Možno potrebuješ pochopiť, prečo ti do života prichádzajú takí ľudia ako ti prichádzajú. vždy som bol zvláštny a mám niečo z každého typu, ktorý si vymenovala okrem rómskej krvi ale nevadilo by to :)
Ak ti pomôžem a podám ruku, si ochotná zniesť aj bolesť? lebo bez sĺz to nedokážeš.

kafe

no mňa napadá jedine Teal. Prečítaj si tu niečo: www.novazem.info Aj keď to vyzerá, ako že WAU !! pre ňu je život ružová záhrada a všetko zvládne ľavou zadnou, tá kočka má svoje slabé chvíľky, zažíva pády (rozpadol sa jej ďalší vzťah, teda manželstvo), je skôr pesimistka, sama svoje boľačky z detstva ešte lieči, viem že trpí posttraumatickým syndrómom.. proste neni dokonalá, vyrovnaná, ani večne pozitívna a to sa mi na nej hrozne páči. Jej osud by ťa rozhodne mohol inšpirovať. Má aj svoj blog: blog.thespiritualcatalyst.com
ktorí ma vôbec ale vôbec neoslovil. Možno teba hej. Ja si radšej pozerám jej videá na YT. Tie som videla už asi všetky :)

milima

Hlavne nechcem zazivat opäť tú bolesť, keď som doverovala mame..bola jej pravá ruka, neskôr ju moje názory netrápili a doteraz sa mi vysmieva.

Priateľ. Ten je občas taký a občas taký, už sa na jeho správanie trénujem, hoci mi často neodpovedá a skôr somja ttá iniciatívna. Čo ma hrozne bolí. Ale bez jeho aj tej malej štipky pomoci, by som bola inde..

Dnes ma to zasiahlo, preto sa neotváram, málo dobrých ľudí.. Ešteže som ti ešte nepovedala o mojej závislosti.
Neviem ako sa staviať ku tebe. Dávam si pozor, koho pustím do svojho života. Už dávam bacha. Lebo kedysi bol pri mne hockto.. Vyberala som si vedľa seba tých, na ktorých som podľa seba mala.
A teraz mám na mysli hýričov, sukničkárov, rómov, a pod. Tých sa zásadne stráním.

Delete 2

Rozhodnutie je na každom z nás ale chcel by som ťa poprosiť, aby si neutekala a aspoň jediný krát v živote ostala. Možno nie som človek, ktorého tu chceš a potrebuješ ale...

milima

Ďakujem kafe, ale ku psychoterapeutovi som už chodila niekoľko mesiacov a aj psychologičku mám. Menila som ju aj..ale tieto veci mi nepomáhajú. Sú neosobné.
Zišiel by sa mi skôr vzor. Nejakí v pohode ľudia, ktorí sú nad hladinou. Inšpirácia. Dôkaz. Už ma nebaví rozprávať a hutat. To robím od 15 a nikam to neposuva. Ešte pred 15 som bola mierne sebavedomejšia ale potom čo ma dali do školy, bolo moje sebavedomie úplne zničené. Už si neverím a nerobím pre seba veľa. V podstate sa stal zo mňa otrok.

Delete som momentálne dosť zo všetkého zmätená a neviem čomu mám veriť. Táto noc bola zlomová a veľmi som to dnes pokašľala. Aj to málo..zdravie..som si pokazila.

kafe

milima, dá sa zmeniť vnímanie seba samej. Len si mala ťažkú štartovaciu čiaru (detstvo) a nemáš sa od čoho odpichnúť. Momentálne si asi 2km pod hladinou a pomaly ťa to tam zabíja. Potrebuješ vyplávať nad hladinu, zorientovať sa, ktorým smerom asi je to hore. Pohľadaj si na nete psychoterapeuta, niekoho kto ti bude sympatický a skús začať s ním. Síce sa za to platí (30,- za 50 min), ale myslím že to stojí za to. Alebo si zavolaj na hocijakú linku pomoci pre deti a spýtaj sa na bezplatnú psychologickú pomoc v tvojom okolí.

milima

Je to dosť ťažké. Aj dnes som sa rezala a prejedala opäť, teraz mi je zle a len cítim bolesť.
Každú noc sa budim. Dnes som spala len 2 hodiny.je ťažké mať sa rada, keď nie ste obklopení milujúcimi ľuďmi. Skôr vás kritizujú alebo vysmejú.
Myslíte si, že sa dá zmeniť vnímanie seba samej?
Po tom všetkom sa cítim odunutá a nehodná. Nenávidím svoje telo, často mu ubližujem. Dnes om sa aj bála, že si ublížim. Bojím sa seba samej..
Som strašne agresívna..
Lebo niet pokoja na duši..niet domova..ani lskavej rodiny..
Cítim len zúfalstvo, beznádej..

Partnera chválim, ale ja keď mu pošlem aj svoju fotku..pre neho..akoby som bola len obyčajná a nič pre neho neznamenala. Musím si tú lásku vynútiť.

Epigenetika je mi známa..

Len vlastne je zvláštne, že ma aj rodič vysmeje ak si ublížim. Samovražda..je volanie o pomoc. Kto tie veci necíti, nepochopí.