Odradza ma od muzov ich chrup

Príspevok v téme: Odradza ma od muzov ich chrup
...

Caute. Mala som nedavno stretnutie s jednym muzom. Podla fotky sympatak. Aj nazivo. No kym neotvoril usta. Proste pri rozhovore, ked sa smial. No ako to napisat? Sympaticky muz. Mily prijemny. Ale co z toho ked mal chrup ako neandrtalec? Chybali mu zuby. Jeden mal dokonca hnedsi. Neviem ci z choroby alebo z coho. Inak cisty, slusne obleceny, hygiena bola v poriadku az na tie zuby.
Proste sa mu po tomto 1 stretnuti uz vyhybam. On ma stale pozyva von, alebo ist spolu na vylet, na kupalisko. Vola mi, pise. Ale proste mna ten jeho chrup uplne odradil. A to si neviem predstavit sa s takym napriklad pobozkat brrr. Ale pritom keby si dal tie zuby urobit, tak by sa onho zeny aj bili. No teraz strach a hroza. A to ma pritom mamu, sestry. Urcite aj inu rodinu tak preco mu oni neporadia, neusmernia ho? Ja ho nechcem urazit. Radsej som sa preto odmlcala. No inak to bol moc dobry chlap.
Dalsi priklad. Mala som 1 kolegu, ktory bol tiez pekny mudry, ale tie jeho zuby - no nieco otrasne. Bola som jeho kolegyna, mali sme dobry kamaratsky vztah tak som mu raz vo vhodnej chvili povedala, preco si neda urobit opravit zuby, ze s takymi by bol dalsi brad pitt no on hned, ze ma az panicky strach zo zubarov, ze nikdy.
Aj vy mate taketo skusenosti? Ako ste to napr.vy riesili?

LMarika

Ja mam zuby zlte, lebo pijem kavu, ale umyvam si ich kazdy den, pouzivam jednozvazkove kefky a ked sa usmejem, maju sice zuby zltu farbu, ale nemam na nich vrstvu plaku. Ti, ktori maju hrubu vrstvu plaku a kamena, si ich neumyvaju vobec. A nestaraju sa vobec. A ak tvrdia, ze ano, tak klamu. Lebo jedna vec je bat sa zubarov, ale o zuby sa starat poriadne, ako treba, cize pouzivat medzizubne kefky, dentalnu nit, jednozvazkove kefky, normalnu zubnu kefku a pastu a druha vec je neumyvat si zuby vobec. Mne to uz aj zubarka viackrat povedala, ze vidi, ze zuby si umyvam a hygienu dodrziavam, len je tu take zlte sfarbenie od kavy. Najlepsie by si to dokazala posudit na ludoch, keby si pracovala ako zubarka alebo sestricka u zubarky, ci dentalna hygienicka. Vtedy by ti hned na pohlad bolo jasne, ci su zuby zlte iba preto, lebo clovek pije kavu, alebo preto, lebo sa o seba nestara. Ja som si vsimla, ze Slovaci maju v porovnani s Rakusanmi chrup v omnoho horsom stave. A nejde tu vobec len o chybajuce zuby, co by som vedela pochopit (chybajuce zuby = chybajuce peniaze), ale ide tu predovsetkym o to, ze Slovaci maju na zuboch casto dost hrubu vrstvu plaku a kamena, najma teda muzi a aj pekni a bohati, v oblekoch chodiaci muzi, tak v tom mas pravdu a v Rakusku (najma v najcistejsej Buddesrepublik Karnten, kde vela ciernych moslimov nezije) maju bieli ludia - Rakusania, ale aj Taliani a Slovinci zuby umyte, ciste, bez hrubej vrstvy kamena a plaku. Samozrejme, ze vo Viedni zije kopa ciernych moslimov, ale aj Indov, Filipincanov, Africanov a po novom aj utecencov, ktori kefku a pastu v zivote v ruke nedrzali, nevideli a tym ich zahalenym zenam plakove a kamenove zuby aj tak nikdy nikto neuvidi... :) Ale to je uz o inom. Mne osobne by zopar chybajucich zubov na chalpovi neprekazalo, pokial by som videla, ze tie zvysne zuby su ciste a bez hrubej vrstvy plaku a kamena. Pokial by som vsak stretla muza, ktory ma sice zuby v plnom pocte, ale vrstva plaku a kamena na nich nalozena ma viac centimetrov kubickych ako smaotne zuby, paradoxne by som si naozaj radsej vybrala muza s chybajucimi zubami o seba sa starajuceho (moze mat cukrovku, celiakiu, laktozovu a mliecnu intoleranciu, pasomnicu... - cize chybajuce zuby mozu poukazovat na chorobu, za ktoru on nemoze) ako toho plakoveho a kamenoveho. U takych zubarov, ktori maju pristroj CEREC (viaceri bratislavski sukromni) moze chalanisko dostat keramicky mostik na pockanie. Ak dostane injekciu, ziadnu bolest nepociti. Zubar mu zbrusi zuby, potom namiesto komplikovaneho robenia odtlackov jednoducho iba zoskenuje, poprosi ho pockat nejakych 15 minut v cakarni, potom ho zavola a keramicky mostik mu nasadi a je to, na najblizsich minimalne 10 rokov ma chalan pekne zuby, ak chce, ak ma peniaze a je ochotny do pekneho usmevu aj nieco zainvestovat.

zuzi74

Moj byvaly kolega bol sympatak a zuby mal tiez hnede. Zial lieky v detstve mu zanechali na nich stopy. Dodnes ma panicky strach zo zubarov, takze si vybral zivot s hnedymi zubami.
Podla mna toto nie je o nejakom obale na prvom mieste. Chrup by mal mat kazdy zdravy a aspon ako tak pestovany. Nie kazdy ma peniaze na bielenie, ale hnile a hnede zuby rozhodne do ust nepatria.

Lola033

Moj priatel nema dokonaly chrup, zuby ma krive a aj zazltnute. Ale ziaden mu nechyba. Mne to neprekaza. Ale tiez vsetko po urcitu hranicu. Ak by mi prisiel na rande niekto s takymto chrupom www.popron.sk tak to by bolo uz aj na mna moc.

adr1a

Colgate. Neviem ci si zena alebo muz. No ak si muz: bol by si vo vztahu so zenou, predstavil by si kamaratom znamym rodine kolegom nejaku zenu, ktorej by kazdy treti zub chybal, alebo by mala hnede zuby? Vsak muzom vadi u zien uz nadvaha, mensie ci vacsie prsia ai, a nie este keby mala zly chrup.
Ja autorku chapem. Ona je zrejme pekna ked ma o nu taky velky zaujem. On nie je potom povrchny? Mozno keby bola spatna, uz by sa jej ani henten viac neozval))
Ale mas pravdu, je to draha zalezitost hlavne v dnesnej dobe

colgate10

No znamy si daval robit takto komplet chrup a stalo ho to vyse 10 tisic eur... takze nemyslim ze ked si niekto neda spravit takyto velky zakrok tak len preto ze je spokojny s aktualnym stavom. Stomatologia je dnes extremne draha vec a kto nemal stastie na prirodzene kvalitny chrup a kvalitneho zubara hlavne v detstve a nezaraba 2000 eur mesacne, tak ma jednoducho smolu. O to viac v dnesnej povrchnej dobe kde pekny obal je na prvom mieste.

...

No presne sewie. Mne nevadi ako sa kto oblieka alebo typ postavy. Som aj k inym veciam tolerantna. Ale tie zuby. Proste toto nepochopim. Mam jednu znamu co ma horsi chrup. Ale ona to ma z choroby, uziva dost tazke lieky, ktore jej chrup zhorsili, ale ona by si dala zuby hned urobit keby na to mala peniaze. On by aj peniaze mal, ale zrejme to nevnima ako problem.

Filip TT. Ja by som urobila to iste co tvoj kamarat. Ale tak zenam viac zalezi na vzhlade nez niektorym muzom.

Spring. Sancu by som mu aj dala. Ale na nom je vidiet, ze sa mu pacim. Ze ho ako zena pritahujem. Vsak mi vkuse pise, vola. Deli nas dialka, ale on by kvoli kave so mnou precestoval aj 100 km. Ale hovorim, s nim si ani ten bozk neviem predstavit kvoli tym jeho zubom

spring

pre mna tiez nie je vzhlad dolezity, ale toto mi tiez nie je podla gusta.. V kazdom pripade ja by som mu este dala sancu a parkrat sa s nim stretla.. Pokial by ste si fakt padli a bol to uzasny muz tie zuby by sa uz nejako vyriesili v buducnosti.. Mozno sa boji, alebo potrebuje len nakopnut.. Dnes robia zuby uz aj v narkoze ..

Filip TT

Mám kamaráta, čo mal všetky zuby čierne od nejakých liekov. Keď nadviazal svoj životný vzťah, dal si ich všetky zbrúsiť a nasadiť umelé. Teraz jeho zuby majú naprosto dokonalý tvar a sú skutočne snehobiele. Mne sa to zdalo prehnané...no ale on je ten prípad, čo to urobil. :)

sewie

... juuuj neviem ci ide o povrchnost ale ja som v tomto taka ista!:D nepotrebujem namakaneho svalnatca ani extremne vysokeho, vsetko mozne dokazem "odpustit" ale hnede zuby....oh...voci tomu mam strasny odpor:(((...neviem ci za to nemozu a maju proste zle kazive zuby ale mne to pride tak ze ide o nespravnu zivotospravu a tam ma odradza uz vela veci:/