Zacala som cvicit a priberam?

Príspevok v téme: Zacala som cvicit a priberam?
Nikuska1242

Caute. Mam 20r. Zacala som pravidelne cvicit (4x do tyzdna) asi od maja a odvtedy som pribrala 4kg. Svalova hmota to nemoze byt, kedze som citala, ze zena moze nabrat tak 1kg svalovej hmoty za rok. Stravu som nemenila, zdravo sa stravujem uz dlho. Akurat som pridala viac bielkovin - 1g/1kg hmotnosti. V dnoch, ked trenujem aj viac (1,5g mozno aj viac). A od aprila nejem lepok (pecivo, cestoviny, nic mucne). Moc sa neriadim vahou, ale vzdy ked sa po case odvazim a vidim tam tie 4kg ma to trosku demotivuje. Neviete v com je teda problem? Diky za odpovede ;)

Nikuska1242

Odpovedam tak cvicim dopoludnia a potom mam polievku+hl.jedlo, cize 50% denneho prijmu ide po treningu. Co sa tyka cvicenia tak posilujem s vlastnou vahou a s cinkami 4-5kg. Mnozstvo jedla.. dopoludnia mavam vacsinou jogurt, tvaroh s ovocim, na obed je tanier zeleninovej polievky a napr 100g masa a 130g ryze. Poobede jem uz iba bielkoviny - mnozstvo napr 1 cottage, 60g tuniaka, polka tofu, polka mozzareli, 200g tvarohu + ku kazdemu zelenina. Tieto mnozstva mam na olovrant a veceru. A este orechy kazdy den asi 10-15g.

sewie

odpovedam, asi sa nemozeme zhodnut na tom ze kazde telo je ine ze? asi sa nemozeme zhodnut na tom ze kazde telo ma inu predispoziciu budovat svaly? asi sa nemozeme zhodnut na tom ze ma velky vplyv na to aku ma clovek pociatocnu vahu a pomer tukov...asi nie, ze? proste kazdy kazdy clovek na svete vybuduje len 1 mizive kilecko svalov za rok:D ok....i rest my case:)

odpovedam

a ty si sa toho programu zucastnila? Venujem sa fitnessu skoro 13 rokov, mam svojich klientov i kopec priatelov-sportovcov, sama mam trenigy s tazkymi vahami a nic nedokazuje, ze za par mesiacov je realne zvysit svalovy objem o 8-11 kg. zaujimave, ze bez steroidov nik taky narast cistej svalovej hmoty nedosiahol. pozri si studie, co je realne a co sa da dosiahnut s podporou doplnkov alebo nepovolenych latok. navyse, podla tvojej matematiky by bolo realne nabalit na seba za rok aj 30kg cistej svalovej hmoty, cize celkovo (s vodou a tukom) aj 50 kg? :-) fakt ti to dava zmysel? :-)

sewie

odpovedam, citaj co pisem...necitala som to nikde, bol to program s odbornikmi na cvicenie, stravu atd atd...realne im zmerali ze schudli tolko a tolko tuku a nabrali tolko a tolko svalovej hmoty....
:DDDD

odpovedam

sewie, citaj v kontexte. pisem, ze na zaciatku su tzv. noob gains - vyssi narast svalovej hmoty. Navyse, opat, s narastom svalovej hmoty sa spaja narast tukovych a glykeogenovych zasob. neda sa priberat len cista svalova hmota, vzdy sa na cloveka nabaluje aj tuk. Muzi priberaju cca 2x viac hmoty za ten isty cas ako zena.
Ak sa bavime len o cistom prirastku svalovej hmoty, tak 1-1,5kg priemerne rocne je fakt. treba aj rozlisovat, kde si to citala. Lebo platena inzercia resp. PR clanok je nieco celkom ine ako nezavisla studia.

Nikuska, inzulinova rezistencia je neshopnost tela produkovat dostatok inzulinu na vychytanie cukru z krvi. Stava sa to najcastejsie ludom, ktori jedia vela mensich porcii denne, navyse, ak v kazdom jedle maju sacharidy. Preto je hlupost jest castejsie a pomenej. Je to medicinsky nezmysel. Ale nasa kultura a reklama nas ucia jest 5x denne.

Da sa to aj s 5 jedlami, ale najlepsie je skoncentrovat sacharidy do co najmensieho poctu jedal. Ale netusim, ci mas rezistenciu, ci nie. Preto aj maju obezni ludia tendenciu priberat - vypestovali si odolnost voci inzulinu.

Uvadzas len jedla, ktore jes. Ale pokial nenapises mnozstvo, tak sa z toho vela vycitat neda. Prave mnozstvo je klucove. Je rozdiel dat si 1 kopku ryze a dat si 3. Mozno mas jednoducho vyssi prijem energie nez je vydaj, nepises ani o intenzite treningov a pocte treningovych jednotiek tyzdenne. Vypovedne vsak je, co ti hovori tvoje zrkadlo. Cislo na vahe je len cislo. Mozno tvoje telo len zadrziava vela vody, mozno si pribrala vela tuku zo zleho stravovania. 50% denneho energetickeho prijmu by malo prist po treningu. Ak chces, napis viac.

sewie

zaujimave ze som videla xy programov kde dietologovia a odbornici na stravu a cvicenie namerali ludom za par mesiacov pribytok svalovej hmoty 8-11 kg!!!:DD

Nikuska1242

Odpovedam co je inzulinova rezistencia?
Mojim cielom nebolo schudnut ani pribrat. Len spevnit a vyformovat telo, nabrat trochu svalovej hmoty. Jem v podstate vsetko okrem lepku a fast foodov. Vsetko si varim sama, cize viem, co jem. Jem maso, ryby, mliecne vyrobky, strukoviny, orechy, prilohy bezlepkove (ryza, quinoa, zemiaky) a samozrejme zeleninu a ovocie.

odpovedam

sewie, overila si si, ci to je blbost? Pretoze nie je ;-)

Ano, zena priberia kvoli svojej hormonalnej sustave malo svalovej hmoty, resp. menej nez muz. Jedine na uplnom zaciatku cvicenia su tie prirastky trochu vacsie. Ale cim dlhsie clovek cvici, tym pribera svalov menej. Telo ma proste svoju hranicu, kolko dokaze na seba prirodzene nabalit. Po cca 7 rokoch pravidelneho siloveho cvicenia dosiahne telo maximum.

Nikuska, aky bol tvoj ciel? Chcela si chudnut, ci priberat. Telo navazuje na seba aj vodu (1 molekula glykogenu naviaze 3 molekuly vody, preto vacsina z toho, co clovek priberie, je voda, nie tuk). Napis aj blizsie, ako sa stravujes. je mozne, ze si si vyrobila inzulinovu rezistenciu.