Problém s alkoholom

Príspevok v téme: Problém s alkoholom
Peter G.

Dobrý deň.

Uz dlhšíi čas ma trapi problém s nadmerným pitim. V poslednej dobe nieje dňa kedy by som na alkohol nemyslel alebo nepil. Vystupňovalo sa to až tak, že mi pred mesiacom zobrali vodičsky preukaz a podľahol som hazardu.Nastávaju aj problémy zo žalúdkom,niekedy keď pijem tak mi aj po malom množstve vybeháva žlč Kamaráti mi radia alkoholovu liečebňu ale ja sa bojim že ma tam zavrú. Existuje nieco anonymné alebo nezavezné? Za rady veľmi pekne ďakujem. P.S. Prikladam fotku čo sám vypijem. Peter 23

LMarika

Najlepsie by bolo, keby si sa s tym skusil vysporiadat sam, skoncit s alkoholom silou vlastnej vole, ak sa da. Lebo skoda je chodit po psychiatroch, ti ti predpisu za hrst antidepresiv rano, za hrst na obed a za hrst vecer a ani sa nenazdas a budes pre zmenu zavisly nie na alkohole, ale na cvokarskych liekoch a to je podla mna este horsie, ako byt zavisly na alkohole. No mozes navstivit psychologa a skusit s nim nieco poriesit formou rozhovorov. Uz len ten pocit, ze si sa mal komu vyrozpravat z toho, co ta trapilo a kvoli comu si zacal pit, ti pomoze, lebo mozno ani nemas skutocneho priatela medzi kamosmi, ktory by bol ochotny si od teba vypocut rozpravanie o tvojich problemoch. Chlapi sa v krcme vacsinou zabavaju a zartuju a nikto nechce byt medzi kamosmi slaboch a stazovatel, ale su ludia, ktori sa potrebuju zo svojich problemov vyrozpravat a ak to nemaju komu porozpravat, co ich trapi, pomoze psycholog, lebo ten si ich vypocuje a da aj dobru radu. A lieky asi predpisovat nemoze, to je ta vyhoda, preto nehrozi, ze by si sa stal tazkym zavislakom na antidepresivach. Psychiater vsak lieky predpisat moze. Samozrejme, ze porozpravat sa mozes aj s psychiatrom, ak nejakeho dobreho najdes a vopred sa s nim dohodnes, nech ti nepredpisuje ziadne lieky, ze ty nemas depresiu a ze teba uz nic netrapi, len sa chces zbavit zavislosti na alkohole. Existuje aj moznost ambulantnej liecby. A moznost hospitalizacie. Neboj sa, nezavru ta tam, len tam budes musiet stravit nejakych par tyzdnov, pripadne mesiacov. Ale aj tak si myslim, ze prave tvoja vlastna vola by mala byt tou najsilnejsou zbranou proti pitiu alkoholu, vdaka ktorej to zvladnes aj bez chodenia po cvokarnach. Pomoct by ti mohlo aj to, keby si sa odstahoval prec z mesta, v ktorom byvas teraz niekam do ineho mesta do podnajmu, alebo na nejaku ubytovnu, cim by si bol prec od starych kamaratov, ktori ta zvykli volat pit a ziskal by si kamaratov novych, ktori nepiju.

nevieeem

je super, ze si uvedomujes problem.dokazal. by si to povedat niekomu blizkemu? rodicom alebo priatelke? je potrebne, aby ti s tym niekto pomahal, musis zmenit rezim, navyky, najdi si zalubu v zdravej zivotosprave. pozri na tento odkaz www.topky.sk

cely jej zivot sa tocil len okolo chlastu. nemusis ist na detox, zatial stanov si ciele, znizuj davky, zysuj pocet dni, kedy ostanes triezvy, vzdy pred prvym pozitim akoholu si povedz, kolko za ten vecer vypijies, povedz si dajme tomu max. 3 panaky alebo 4 piva pi do toho aj ine napoje nealko. Nie je dobre byt stale opity, ako pre vztahy, tak pre psychiku a fyzicke zdravie. Velmi rychlo mozes nenavratne poskodit mozog a pecen, potom uz nebude cesty spat.

tohoto sa boj ako cert kriza www.biosferaklub.info a to sa ti moze velmi rychlo stat. najhorsie bude, ze uz si nebudes mat cim uvedomit, ze je z teba toto...:( ak chces napis mi na maila, mozeme si pomoct navzajom. mam rovnaky problem. a tiez som toho roku prisla o vodicak. mam 25 rokov