Kurie oko

RNG

v tejto teme sa zamienaju kurie oka(clavus, callus) s bradavicami(papiloma, wart)
Kurie oko je zhrubnutie koze ako nasledok tlakov alebo poranenia.
Bradavice su vysledok posobenia virusov.
Vo fore je uz niekolko tem na toto.

poliewoocka

Naplaste su samozrejme najmenej bolestne ale pomaha aj kyselina mravcia ale treba okraj natriet pytiolom aby to neslo dalej.Je to tiez bezbolestne a ucinnejsie ako naplaste...

januš

V lekarni sa daju kupit naplaste na kurie oka...je to uplne jednoduche a myslim ze ucinne.len sa to nalepi a po par dnoch skontroluje ci je uz zosusene a potom ak je,bud same odpadne alebo ho treba nechtom odskrabnut ale vobec to neboli.zatial mi to vzdy pomohlo ;-)

13

pre maculku:
prepáč, zaujala ma Tvoja reakcia, ale neviem, či hovoríš o bradaviciach, ktoré sú hocikde na rukach, alebo o kurích okach na nohách, tie sú obyčajne na malíčkoch?
Môžeš to bližšie objastniť? Vopred ďakujem

janka2012

ja som pouzivala nieco s nazvom keralit.zda sa mi ze je to madarsky vyrobok dostala som ho v ezotericej predajni a zabral.

elizabet

Mne nedavno pomohla cibula. Staci rozrezanu cibulu namocit aspon na 8 hodin do octu. Potom na noc prikladat jednotlivo sa oddelujucu cibulu na postihnute miesto,ja doporucujem to dat do gazy a za 3 - 4 noci prikladania to pekne zislo dole. Stacilo tu maku kozu troska poskriabkat. Odvtedy mam pokoj. Tak dufam ze to pomoze.

zlata

v lekarni dostanes kupit verumal.tym sa to potiera.citala som ze je dobry aj bezfarebny lak na nechty.s tym vsak nemam skusenosti ale verumal vonia tak isto ako ten lak tak maju asi nieco spolocne.mojim detom vsak pomohlo potieranie ako oni hovorili,, bielym mlieckom,, ktore obsahuje stonka lastovicnika.

tina

My to doma robíme takto: do malého pohárika si dáš ocot. Nakrájaš cibuľku asi na veľkosť kurieho oka. Necháš cibuľu vyluhovať v octe aspoň 1 deň. Namočenú cibuľu si dáš na kurie oko a prelepíš leukoplastom. Cez deň môžeš cibuľku vymeniť. Takto to robíme 3 -4 dni a kurie oko namokvá a odpadne. Vyskúšané. Veľa zdaru.