Závislosť na PC

Príspevok v téme: Závislosť na PC
stanley

Nie ja, ale môj brat. Nebolo to s ním vždy také, ale ako sme si kúpili net, tak to s ním ide dolu vodou. On má 17 rokov, no na prekvapenie mu škola ide (ale nie ako úplne predtým). No prišiel o všetky záľuby, kamaráti sa s ním rozprávajú len o PC (tí z našej dediny) a iných má asi len v škole a to len tak. Nemá ani frajerku, však ako by sa tam za PC posadila, však? Ak má kamarátov, tak to len tí, ktorí s ním hrajú tú stupídnu hru Counter-Strike a s ktorými si vypráva cez sluchátka a mikrofón. Máme spoločnú izbu a v noci nemá problém hrať tak, že na celý dom vykrikuje z celého hrdla do toho PC, kde sa znervózňuje, keď ho náhodou zabiijú, chudáčik. Sem tam aj niekde buchne na stôl, to je veľmi príjemné, keď napr. ja, alebo obaja s ocom vstávame do roboty (brigády). Ou, zabudol by som, on nikde nepracuje, tak celé dni sedí za PC, aby som bol konkrétny, je to od rána cca. 10 hod, hneď keď vstane a potom, keď prídem o 3-4 ma pustí na hodinku a potom pokračuje do 23, 24, 01hod, NO PROBLEM. Inak ja mám 19 a vidíte. A to ho ja už púšťam skôr, elbo keby nie, tak by sa zbláznil, už keď na ňom vidím, ako chytá absťáky takpovediac, behá tu okolo mňa, kuká mi na monitor, sem tam ma udrie slabo po pleci, alebo si sadne ku mne a kuká, čo píšem, vtedy to vo mne vrie a raz mu dám pesťou! No a pustím ho, lebo to na ňom vidím. Nemá problém utratiť peniaze na tú hru, kde si kupuje všeliaké vylepšenia a tak, možno to poznáte, no a hrá to aj súťažne, no super. Takže hráva 10-12hod KAŽDÝ DEŇ...Je to človek, čo má rozum a ja sa nechystám s ním robiť divy, ale čo by som možno mohol, alebo čo by mohol on?
Ďakujem za komentár...Stanley

adusqa.ivana

...no takze my to mame uplne rovnake. nas bratranec ked vyrastie bude uplne rovnaky.ma sice len 10rokov,ale neda sa to(aspon nam)s nim uz vydrzat.zije len vo svojom vyrtualnom svete(pc hry,komixi,roboti,tv...). uz si to vsimlo viacej ludi ale neriesia to zevraj to neni ich vec...
ak ma niekto podobne pripady napiste nam prosim ako ste to riesili vy. dakujeme!

godspeed

bud teda brat je dost slaboduchy, ze sa sam so sebou nudi alebo unika z reality kvoli nejakym svojim komplexom, ale vzdy lepsie ako alkohol a drogy, alebo nie? kazdpopadne, so mnou raz jeden chalan chodil len kvoli tomu, aby ku mne prisiel, zapol PC a hral, presne akopopisujes, aj v noci, a to som vstavala rano do roboty, a bolo to neprijemne, ale nejak som to prehliadala, ale teraz je z neho vraj troska, vsetky peniaze na hry, PC, nema robotu, lebo cely den za pc, takze aby tvoj brat nedopadol este horsie, aj to sa da, mozno uplne odide z reality, inak velmi vtipne si to opisal, stanley, ja viem, ze to nie je funny, ale mas literarny talent, to len na margo dna....PS: ked to bude neznesitelne, daj mu pastou, mozno mu to pomoze

duffel

Ja som za pc tiez hrozne casto, teda pokial nejazdim na skate von alebo ak niesom v skole/brigade/praxi tak som vzdy len za pc, tv som nepozeral uz zo 4 roky urcite , vzdy si stahujem serialy alebo filmy v kompe ... ale myslim ze je to jedno ci si za pocitacom alebo za televizorom :) aj tak to je rovnake, akurat za tv si ides zozrat ruky od nudy, a za pc sa viem aspon niekedy zabavit :)

ShaulaThalit

niekedy mam taky amok zurivosti, ze by som vsetky pc, aj moj, aj priatelov vyhodla prec, pretoze ludia uz bez pc nevedia ani zit a kym sedia za nim a riesia internetove vztahy, realita, hlavne ta pekna im unika cez prsty...

cibi15

Kedze si starsi mal by si to prevziat do vlastnych ruk.Moj kamos ma tiez brata a maju system ze 2 hodiny ja na pc jeden a potom sa striedaju.Je to dobre vymyslene,pocas dvojhodinovej prestavky sa jeden pripravy do skoly,naje atd...Takze skus sa s nim dohodnut nejak.
BTW s pocitacom som odmalicka,uz dedo ma zaucil v 4 rokoch.Podla mna je hranie velmi uzitocne no skor ine hry ako cs.Hry rozvijaju slovnu zasobu,clovek sa nauci jazyk a taktiez nezabudnutelne zazitky.No popri pocitaci som si vzdy nasiel cas na kamosov,sporty,ist na byt ci do lesa...

"SSpEEd"_cs

no ako tak pozeram tak PC maniakov je nas tu viac ako dost... sice kedy si hravala CSko denne ale potom som zacala sportovat a zistila som ked ked ho kram len hodinu denne mam viac casu... to as mi pacilo... csko hram vlastne uz 11 rokov :D a robim aktivne 3 sporty a jeden vrcholovo... k csku sa pridalo Anarchy a nejak sa to vsetko stiha ved den ma 24 hodin a spanok je strata casu... ale PC nepocitujem ako zavislost... je skor len styl travenia dalsieho volneho casu... ale prehanat by sa to tiez nemalo... tak GL

zavislak

pomozte ludia ja som tiez zavislak mam 16 rokov a neviem prestat s PC ... von chodim fakt len sem tam...a preco neviem prestat s PC ?....lebo ja som byval na dedine a tam to slo bez PC ale potom sme sa prestahovali do mesta .... a odvtedy som do toho magor .... jediny kamarati co ich tu z okolia par mam su len taky co chodia sa kazdy den opijat a fajcia hulia atd a toto mna moc netaha a ked som pri nich este sa mi cuduju a maju vseliake narazky na to ze nefajcim...dievca si fakt nemam sancu naist lebo som len za PC a za ten maly cas co travim vonku nemam sancu... takze fakt neviem co ine mam robit ako PC a travim pri tom cely den aj ked uz ma prestavaju bavit hry tak musim si len tak sadnut pred pc a robit uplne zbytocne veci ! (asi je tam par chyb snad mi to odpustite)

house

Stanley ked s nim nieco s otcom neurobite, tak coskoro bude zrely pripad
pre skuseneho psychiatra a to myslim uplne vazne

dementeee

Moy kamarat teda kamarati :D si uplne zavisli na hre Metin2.Dobre...neh su zavisli na compe... ae na takey kktine?Nikdy ich nepochopim..nwm ak im mam dohoworit nic...je to smutne... cely den len metin2 nic ine... od rana do wecera...A najhorise je to ze sa koli tomu aj hadame :(