Laserová operácia očí

renča

Dobrý deň ja mám ísť na operáciu oboch očí 5. 8 2008. Na operáciu som sa tešila, no keď som si teraz prečítala aká je bolesť po operácií tak sa trocha obávam. Ja by som mala byť operovaná metódou EPI - LASIK za 14.000 sk jedno oko. Je to už asi modernejšie metóda. Bude to v Novamede Banská Bystrica. Nemáte niekto skúsenosti . ďakujem

natalica

ahojte...mna lekar poslal na tuto operaciu lebo mi na rohovke zostala jazva a chcela som sa spytat,ked je tato operacia v mojom pripade nevyhnutna ci nieco nepreplaca poistovna...ak by niekto vedel prosim napiste...dakujem

zuzana1

Ahojte, ja sa chystam na operaciu lasek a rada by som vedela ci sa po operacii objavuju problemy s vnimanim umeleho svetla a ci su trvale, napr. ci by mi to robilo problemkeby som kazdy vecer cestovala po dialnici kde na mna z kazdej strany svietia svetla, dalej ma zaujima ked mi ostanu aj po operaacii nejake dioprtie je mozne opat nosit sosovky, ja ich teraz nosim uz desat rokov vez problemov.
Poznate niekoho kto ma nejake zle skusenosti s operaciou Lasek typu ze mu ostali trvale nasledky?
Za radu a vase skusenosti ďakujem.

majka_

tato operacia laserom samozrejme nemusi vyhovovat kazdemu - nie kazdy clovek moze na nu ist a prave nato su tu lekari, aby posudili zdravotny stav cloveka.

SIMONA: ja som bola v Mikrochirurgickom centre oka 3F v Kosiciach a som velmi stastna, ze som tam bola. Skvely personal od sestricky az po lekarov. Mna operoval dr. Daboczi a bol uzasny. Takisto je skvela aj jedna pani doktorka, ktora tam robi (taka blondinka, velmi zlata osoba) a tiez aj dr. Ferko. Proste su super. A sestricky su neuveritelne mile. Takze cele centrum je skvele na 1*****. Velmi som sa operacie bala, ale dr. Daboczi sa ukazal ako skvely lekar a psycholog :o). Proste super. Ked som sa rozhodovala pre operaciu a nebola som si ista, ci tam ist alebo nie, tak mi vysvetlil vsetky "za" a "proti" operacii a hovoril, ze je len a len na mne, ako sa rozhodnem a ze kludne sa mozem rozhodnut aj doma a zavolat do centra, kde ma objednaju alebo dovysvetluju este veci, ked budem chciet. Operacia ma vobec nebolela a vsetko bolo tam skvele. Ak by som mala ist este raz na operaciu, JEDNOZNACNE SI VYBERAM CENTRUM 3F.

mniau

mam aktualnu skusenost s operaciou, bola som v sobotu 21.6., metoda PRK, niekto tu pisal o hrubke rohovky oklo 620, ja som mala okolo 470, kedze jednu operaciu laserom som uz absolvovala v 1996, vtedy mi upravili zrak z ca 4,5 na 0, vysledok vydrzal 9,5 roka, potom nastalo postupne zhorsenie na aktualnych 1,5.musim povedat,ze pooperacny stav nebol nic moc, bolelo ma to a to poriadne,ale co je najhorsie, som uz skoro tyzden po operacii a nielenze nevidim ani na jedno oko poriadne do dialky, nevidim poriadne ani na blizko, resp. vidim, ale velmi rozmazane, takze jednak nemozem soferovat a jednak praca na PC je skutocnym, utrpenim,vsetko si musim zvacsovat.momentalne hladam info od kohokolvek,kto absolvoval zakrok druhykrat,ake mate skusenosti?a kto ste absovlovali PRK, kedy ste videli tak, aby ste mohli soferovat a citat bez problemov ?vopred dakujem

simona789

ahojte.chcela by som sa spýtať,či má niekto z Vás skúsenosť s pracoviskom jednodňovej očnej chirurgie..to pracovisko sa volá 3F s.r.o. Mikrochirurgia oka..očná lekárka mi odporučila operáciu oči a zároveň,aby som sa kontaktovala s týmto pracoviskom.Zaujíma ma,či ma z Vás o ňom viac informácií a budem vďačná,ak sa s nimi so mnou podelíte, napíšete mi prosim na e-mail-simona789@azet.sk...dakujem:)

karotka

Ahojte,chcela by som este vediet, ci sa oplati ist na operaciu aj ked mam len -3,5....som totiz fotografka a okuliare mi vadia...a zaroven som alergicka a mam citlive oci, takze sosovky su dost nepohodlne.. Nehrozi ze sa oci opat zhorsia a zbytocne tak vyhodim dost velke peniaze? Toho sa asi bijim najviac, inak som v podstate rozhodnuta.

lucinka80

Zo skusenosti mojej dobrej kamaratky mozem operaciu odporucit. Po vysetreni jej dali termin, operacia netrvala dlho a bola bezbolestna. Hned presla do domacej liecby a na bolesti si nestazovala len na taky neprijemny pocit, ale dalo sa to vydrzat. A okuliarom dala zbohom. Operovana bola v NOVAMED- BB

zuzanazuzana

bobika: nemusis ist k ocnemu, staci ked si zavolas do centra, kde tieto operacie robia. objednaju ta na predoperacne vysetrenie, ak bude vsetko v poriadku, tak v ten isty den ta mozu aj operovat. odporucia ti typ operacie podla dioptrii. po operacii treba chodit pravidelne na kontroly, napr. ja som bola na LASEKu, a tam su kontroly na 2.den, o tyzden, mesiac, 3 a 6 mesiacov. pozri si www.excimer.sk alebo si najdi cez vyhladavac ine strediska.