Opuch uzlin v oblasti krku

Príspevok v téme: Opuch uzlin v oblasti krku
dayla99

mam 23 rokov(vyska 170,vaha 50),pred 6mi mesiacmi mi zacali opuchat oci presnejsie pod ocami s obcasnymi tmavymi kruhmi.2tyzdne na to mi zacali opuchat uzliny pod sankou(tie velke).tento stav sa opakoval kazdy druhy tyzden po dobu 2 mesiacov. potom zacal problem v pravej strane krku ktory pretrvava do teraz (uz je tomu 6mesiacov)mam opuchnutu uzlinu na bocnej strane krku,ktora nemeni svoju velkost(2xvacsia ako normal,asi velkost hrasku).moj stav sa stale meni..som zufala...mam tieto priznaky no menia sa kazdy den obcas som 2dni fajn no potom sa znova objavia,pretrva to 4dni opat zmizne a tak stale dookola..takze: pocit hrudy v prednej casti krku,opuch krku zvonka (slacha ktora vedie od ucha ku klucnej kosti),silny opuch zvnutra co niekedy vedie od nosnej kosti,zdurenie velkej uzliny pod sankou a takisto okolitych (niekedy je to velmi intenzivne az neznesitelne,velmi ma to tlaci a zavadzia,priserny pocit)..kazdy z tychto priznakov trva asi 45min a opakuje sa 10x do dna,zdurenie uzlin a opuch mista medzi uchom a sankou spojene s bolestou celustneho klbu a slinnej zlazy,opuch pod ocami zakazdym ako sa deje jeden z tychto priznakou s velmi divnym pocitom akokeby boli vysusene a niekedu pod nimi pocitujem vemi zvlastny pocit ktory sa ani neda opisat.. symptomy su na pravej strane krku. pred 3mi meiacmi mi robili krvny test,hodnoty boli v poriadku(ladviny,stitna zlaza,pecen).kedze pracujem v zahranici,doktory o vas nemaju absolutny zaujem.za tym mojim som uz bola snad 15x no stale mi len predpisuje nejake lieky,navonok nevyzeram zeby som mala nejaky problem..ziadne vyditelne opuchy,akurat mozno spozorovat opuch pod ocami,nemala som doposial ani zvysenu teplotu,necitim sa unavena,no ked pride na mna niektory stav,,.citim sa akoby som umierala,strasne ma to znervoznuje,pretoze nemam ani sajnu co to moze byt..som naozaj zufala. potrebovala by som poradit na ake vysetrenie by bolo potrebne v mojom pripade..mam vela priznakov ktore sa menia kazdu chvilu,neviem coho sa mam chytit.moj problem sa taha od ucha az ku klucnej kosti..zeby ZAPAL UCHA? MONONUKLEOZA? NADOR? CYSTA? PROBEM SO ZALUDKOM? ZAPAL ZUBA? ALERGIA? CHRONICKY ZAPAL KRKU?..prosim poradte mi fakt neviem co mam robit...moze byt ze som prekonala mononukleozu a infekcia sa preniesla na pravu stranu krku??? niekedy sa to zacne diat aj vtedy ked toho vela zjem.ja uz si to fakt neviem vysvetlit,naozaj potrebujem poradit a este som zabudla na jednu hlavnu vec. obcas mi zachripne hlas ked dlho rozpravam a zacne boliet sanka tak neviem ci to moze suvisiet aj s hlasivkami a takisto mam zvcseni a bolestivu uzlinu na pravej strane pri pazuche...za odpoved vopred dakujem .. dayla99@centrum.sk

ethel

nie som lekár,ale nepáči sa mi to...keby si bola na slovensku,bolo by to iné...a nedá sa ti prísť?Uzliny na krku-tam kde ty popisuješ môžu mať rôzne dôvody.Opuchy...hmmm...ak len ty pociťuješ ten opuch krku,môže to byť skôr nejaká reakcia na niečo,spazmus hrtanu,...to je naozaj takto na dialku ťažko povedať..iné by bolo,keby to človek videl,vyhmatal.....každopádne by som sa nedala a určite by som si dala urobiť aj plúcne vyšetrenia

dayla99

vies ja som na nete stravila neskutocne vela casu hladanim aspon akych takych informacii ktore by suviseli s mojim stavom no nic som nemohla dat dokopy..ako mozem mat tolko roznych priznakov..je to mozne?? ..niektore so sebou absolutne nesuvisia ako napriklad to opuchanie a zvlastny pocit pod ocami atd atd

dayla99

okrem odberu krvi a rontgenu krcnej chrbtice sa nezmohli na nic viac..aj to vysetrenie ku krcnemu som si musela poprosit sama..ich by to nenapadlo. tie hlieny citim len 3-4x do mesiaca ako ked sa ti chce vykaslat.inac fajcila som rok no prestala s tym presne mesiac pred tym ako sa zacali moje problemy. musim povedat ze posledny tyzden to zacalo byt dost intenzivne.. cela prava strana krku je opuchnuta v znacnej miere vratane uzliny pod sankou...strasne mi to vadi,a dost ma to tlaci. dnes rano ked som sa zobudila moj krk bol uplne opuchnuty no po hodine sa znormalizoval,cez den mi vystupila uzlina pod sankou asi 5x na takych 30min a teraz ku veceru mi zasa spuchol krk,navonok to nevidno no riadne to citim, aj v pravom uchu mi obcas akokeby zalahuje z toho tlaku. vidim ze ty sa do tychto veci vyznas,prosim ale pravdu co si myslis ze by to mohlo byt.

ethel

a na plúcnom vyšetrení si bola?Na CT hrudníka by mali vidieť,ak by tam niečo bolo a čo to je.Ale ak sa ti aj hlieny robia-tie tiež vyšetriť,možno ti zoberú vzorku pri tej "hadičke do krku" čo si spomínala.

dayla99

ct-cko je vysetrenie hrudnika? niekedy mam pocit akoby som mala hlieny na vykaslanie a mierne upchaty nos ale to len vynimocne,ani som tomu nevenovala ziadnu pozornost..dost casto som byvala aj prechladena. mna hlavne znepokojuje opuchanie krku...uz som na dne so psychikou

dayla99

krv mi brali dva x, prvy odber bol len na krvny obraz no z toho sa vela nedozvies to bolo asi pred 4mi medsiacmi no potom o mesiac neskor som bola na dalsom vraj nejaky specialny .. ale bolo to len na s.zlazu, oblicky a pecen ako som uz spominala

dayla99

ooj zlate slovenske zdravotnictvo...sa o teba staraju ked ti je zle nie ako sem. .. nemyslim ze mi robili krvny test okrem vysetrenia vnutornych organov a stitnej zlazy ktore sa prve spajaju s opuchom oci a uzlinami. ja by som praveze potrebovala poradit ake vysetrenie si mam dat spravit bo vidis moj doktor miesto toho aby ma poslal na spravne oddelenie ktore suvisi s mojim problemom tak on ti ma minule poslal na rontgen krcnej chrbtice no ja ako laik v tom nevidim ziadny suvis zeby krcna chrbtica mala nieco spolocne s mojim problemom

ethel

no vidíš a tu podaktorí nadávajú na slovenské zdravotníctvo.....
Keď sa ti aj pozrú do krku,tak nič neuvidia,lebo uzliny tam bohvie ako nevidno.A robili ti aj zápalové parametre? Myslím CRP,sedimentáciu...?