Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
grace

Za posledný polrok mám tento zápal už 5 krát a sama neviem co robim zle, vsetky rady dodrziavam, ale zda sa mi ze zakazdym sa to objavi asi 2 dni po pohlavnom styku (nie po kazdom)bola som liecena bismoralom antibiotikami raz to preslo aj same od seba, ale je to nepredstavitelne neprijemne a najma to, ze neviem kedy ma to zase chyti:(
mate niekto nejake skusenosti alebo typy a postrehy?alebo nejake linky na dobre stranky... ?

simaaaa

dobry vecer, nema niekto skusenost s vplyvom uzivania antibiotik (Nolicin) na menstruaciu? vzdy bola rovnakej intenzity, teraz akasi slabsia...Nolicin som dobrala dva dni pred zaciatkom menzesu...moze zapal mocoveho mechura njeako ovlyvnit intenzitu menzesu?ak mate skusenost budem rada ak poradite=) dakujem

Ja.Na

A to najdolezitejsie som zabudla:

Okamzite na nohy podkolienky a na to este jedny frote ponozky. A larisu zabalit okolo obliciek a drieku. Najlepsie by bolo marodovat doma v posteli, pekne zabalena pod paplonami, no ked sa neda, aspon tie krize zabalte do tepla, ked ste v robote, kde to neprekaza. A je jedno ci je teplo vonku alebo zima, proste to urobte. Nebicyklujte, neskacte, jednoducho pokoj a teplo pre cele telo. A pozitivne myslenie! Vsetko sa da doporiadku, len budte trpezlive a dodrzujte rady a pitny rezim :) ...Mimochodom, ja som dokonca pila aj v noci, mala som budik na kazde 2 hodiny, aspon trosku brusnicoveho dzusu, samozrejme, ze WC som navstivila aj 20x za noc, ale stalo to za to!

Ja.Na

Ja som si prave presla zapalom. Bol asi iba na mocovom mechuri, ale aj to mi stacilo.

Dostala som to kvoli braniu antibiotik (Doxybene), ktore narusili vaginalne prostredie a celkovu imunitu, a potom uz bolo lahke dostat zapal na mocove cesty.

Moja liecba: denne aj 6 litrov tekutin, zvacsa cista voda z vodovodu odstata alebo filtrovana, kvanta urologickeho caju a caju z alchemilky (max 1L denne). Sedacie kupele z petrzlenovej vnati alebo sedaci kupel z praslicky rolnej (kupite si sypany caj v lekarni) tak 2x denne. A samozrejme brusnicove dzusy (konkretne relax). Co sa liekov tyka tak Candilac, Urinal Akut a nezabudnut na vitamin C(u mna celaskon long efect, 1000mg denne)!

A teraz, ked som uz aj po zapale, stale dodrziavat pitny rezim aspon 3L denne, kludne aj urologicky caj, alchemilku, harmancek (nesladit!). Pokracovat s Candilacom a vitanom C ako prevencia.

Drzim palce damy!

bajkush

ja by som sa chcela spytat kolko u vas asi trvala liecba, ja som dnes zacala mat priznaky prvy den, teda mala som aj bolesti v podbrusku ale pripisovala som to vysadeniu antikoncepcie a ze je to ovulacia, dnes som citila zvlastnu bolest alebo zvalsty pocit pri konci mocenia, a hned potom sa citim akoby som mala mechur uplne plny, ale potom uz vyjde len par kvapiek...zajtra sa chystam k lekarke, no len sa chcem spytat co mam cakak este

jajka

Helou, ja mam vrodenu chybu ladviny, tak zapaly moc. ciest mam castejsie. Jednoznacne ako prva pomoc Urinal, kupite ho bez predpisu, ked ku lekarovi, suhlasim, ze Nolicin antibiotikum je dobry, je na predpis a ked vam to prejde preventivne raz za cas si dajte cmulacku z brusnic. V lekarni ich maju rozne a je to skvela vec.

Ivka 1

Bobuliatko skús prírodné doplnky výživy
ale v prvom rade antibiotika na prirodnej báze /cesnakové tablety s tymiánom, propolisové tablety, oreganový olej v kapsuliach, extrakt z grepových zrniek/ a čaj z aloe kvetu+liečivé byliny,aloe s pridavkom
brusnic. To by malo zabrať na zápaly močových ciest a potom stačí len prevenntívne udržiavať.

bobuliatko33

Ahojte :) Mala som nehodu, a bola som ochrnuta,tomu je uz 6 r., odvtedy mam neustale problemy s mocenim.Zistili mi chronicky zapal mocovych ciest pred rokom,stale mi zistuju nejake bakterie v moci, a nic ine mi nevedia dat,ako antibiotika, som z toho zufala, lebo antiob.kura je iba docasna, a mne sa to stale obnovuje :( Poradne mi prosim, co mam robit :(

RNG

Co tak 3 dnova liecba D-manozou,
2 gramy(pol lyzicky cistej praskovej) kazde 3 hodiny. Na streptokokove infekcie je velmi ucinna. A ziadne bocne nasledky. Je to len specialny cukor, ktory doslova odhakne streptokoky za sliznic a mocom sa splachnu von.

dasssa

dufam ze si vas to precita co najviac, a ze vam to pomoze. Lebo ten pocit pri moceni... mavala som pocit ze ma rezu nozom...