Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

PF2014

Ahoj RNG,tak som včera písal o tej bolesti hrdla, a o tom, že nemám teploty, ale dlhodobé bolesti, dopadlo to nasledovne. Dneska som si bol po výsledky krvi a výterov. ASLO v poriadku, CRP v poriadku, krvný obraz tiež, EBV, CMV, v poriadku tiež. Výter z krku negatívny, vzorka odlúpeného čapu z hrdla na mikrobiológii, ale ukázala niečo úplne iné.

Výsledky : Streptococcus beta- hematolytický non A non B
Haemophilus parainfluenzae

Vedel by si povedať niečo viac o tých baktériách? Doktorka mi na toho streptokoka dala penicilín na 10 dní, ale ja som o takom druhu streptokoku ešte ani nepočul, vôbec neviem, čo je to zač. A ten haemophilus si nejako nevšímala, nedala mi na to žiadne lieky, len na to prvé. Aspoň vidieť, ako nespoľahlivý je výter z hrdla, podľa neho žiadne baktérie, podľa čapu z hrdla ale presný opak. Ozaj sa dnes nedá ničomu veriť.

RNG

Vytery sa robia na specificke bakterie, ktore zrejme nemas., alebo ich nezistili.
Ale kvasne a plesnove kultury, co sa vedia zivit hlenami zrejme mas
A na tie je ucinny oreganovy olej , NAC a serrapeptaza.
Kedysi lekari natreli mandle jodovou tinkturou a bolo casto po probleme.

RNG

Nataly, nie. Jablcny ocot a sitro mozu trosticku vybielit znamienka, cesnak ich dokomca moze ciastocne odleptat, ale nie prilis.

PF2014

Ahoj RNG, mám problém, dlhodobé bolesti hrdla, čapy v hrdle, teplotu nemám, CRP v poriadku, výter v poriadku, o čo môže ísť?? Nechápem dôvodu, keď nemám teplotu ani vo výtere nič nie je.

RNG

Omylom som tam dal % niesto stupnov Celzia.
Varene je pri 100 stupnoch celzia, ale trva nejaky cas, kym sa ta teplota dostane aj dovnutra, najma pri vacsom kuse masa.
Niektore hodnoty sa varenim/peceni stratia, ale okrem hovadzieho este mierne krvaveho masa(steak) by som nic suroveho nezjedol.
Aj to nie je celkom surove, kedze vnutri sice teplota nedosiahla 72 stupnov celzia,ale vrch je jemne opaleny, tj uplne sterilizovany.
U hovadzieho je ta pravdepodobnost nakazy podstatne nizsia.
Velmi dolezite, aby vyprazane kurca nebolo pri kosti cervene=pod 70 stupnov zahriate, lebo mnohe mikroby na kurcati sposobuju rozne vazne choroby, To iste pre bravcovom alebo divine.

RNG

Sterilizacia nad 85% celzia mikroby znici Najma hydinu treba dobre prepiect, lebo ma daleko najviac roznych skodlivych mikrobov, tiez bravcove kedze ma obcas aj parazity.
Ja jem maso a ryby kazdy den, nie vela, ale kazdy den, kedze verim, ze potrava ma byt co najrozmanitejsia

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk