Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Tri tablety betainu su maximum, mozno tolko nepotrebujes, ale to by si nesmela s jedlom pit ale az 2-3 hodiny po jedle, aby si si nerozriedila kyseliny v zaludku.
Nespominas ziadne enzymy, ani mikrovlakniny ani probiotika, zrejme ale ze ich potrebujes.
Mikrovlakniny si mozes dat do vody a to pit 2-3 hodiny po jedle Zahustia a spomalia stolicu, takze telo vie lepsie absorbovat ziviny najma v hrubom creve, kde sa ma z jedla odcerapt maximun tekutin so zivinami a vysledok je teda pevna stolica.

coccinelle

Dobry vecer. Uz som Vam pisala ohladne problemu s naduvanim pol hodiny po jedle. Asi 2 tyzdne uzivam Betain HCL s pepsinom vzdy na obed 3 tabletky, kedze naduvanie som mala vacsinou po obede. Travenie uz bolo OK, ale posledne dni sa mi naduvanie znovu vracia, ale vecer po jedle. A zacal ma aj boliet-palit zaludok, nie velmi, keby som nemala problemy tak si to nevsimam. Dalsiu tabletu si nedavam lebo aj tie 3 sa mi uz zda dost /neviem,ci je rozhodujuca aj vaha, moja je 53 kg/, ale 2 nestacili. Pred tym ako som betain zacala uzivat som drzala protikvasinkovu dietu lebo som nevedela z coho mam problemy/vyluceny cukor,pecivo, prilohy na obed, masove vyrobky, konzervanty +oreganovy olej, kokosovy olej, probiotika, vlaknina/. Po 3 tyzdnoch neprislo zlepsenie tak som zacala s betainom a postupne presla aj na klasicku stravu a moju zavislost-cokoladu a obmedzila tie doplnky ,ktore som uzivala. Tak teraz neviem, ci je problem aj niekde inde a nie len nedostatok kyselin alebo je nieco v strave, co znizuje tvorbu kyseliny. Alebo mam zmenit uzivanie betianu, pred kazdym jedlom 1 tabletu, len neviem, ci by som s jednou tabletou stravila obed. Rano problem nemam, to mozem zjest hocico. Mam pocit, ze na ranajky "miniem " vsetku kyselinu a na neskor neostane. Kojim 21 mesacnu dceru a odkedy uzivam betain ma kasovitu stolicu, nie je to hnacka, ale pevnu stolicu od vtedy nemala. Aj kvoli tomu sa mi tie 3 tablety zdaju dost a obavam sa, aby jej to neublizilo. Vopred dakujem za radu.

RNG

Anuzka, tolerancioa criev je u kazdeho ina. Niekto znesi davku 5 gramov kyseliny askorbovej ale aj 30 gramov esteru C, lebo ten je menej drazdivy. Hnacka je samozrejme neziaduca, labo tak sa nic neabsorbuje a telo sa oslabi.
Ak si nemala hnacku ale len ine priznaky, moze to byt len herxheimerova=uhynova reakcia, co je docasna, pokial sa velka vacsina mikrobov nevyhubi.
Inac si to neviem vysvetlit, leda ze nejaka koincidencia.

RNG

Acme, ja odporucam 3extrakt z olivovych listov ten silnejsi(750 mg 20%) od swansonvitamins, a tam najdes aj kapsule, entericke, oreganoveho oleja od firmy NOW.

anushka

Prosim mozu nastat po vysokych davkach c vitaminu stavy predavkovania? Uzivanim vcerajsim dnom okolo 30g a dnesnym pokracovanim nastali zavrate,hucanie v hlave.preco sa nedosiahla hranica hnacky a zlepsovanie zdravotneho stavu,ale vyrazne zhorsenie?dakujem

akme1

RNG prosím ťa, od akého výrobcu je najlepší doplnok extraktu z olivových listov a oreganového oleja? Ďakujem

RNG

Aj iherb aj Swansonvitamins aj ini maju plno vyrobkov s beta sitosterolmi, silny je napr produkt firmy Source naturals, Mega Beta sitosterol, co ma v kazdej tabletke 500 mg roznych sterolov z coho 375 mg je beta sitosterol. Aj cenu maju prijatelnu Davka je 2 x 2 tie tabletky denne

RNG

Kikimorisko, esencialne oleje maju rozne vlastnosti, niektore su aj antimikrobialne ale liecbu ako aromoterapiu s nimi samotnymi nepoznam extra ucinnu.

RNG

anuska, neviem aka je funkcia B-3 pri artritide. Ja beriem na periferalnu neuropatiu 2 x 500 mg 'no flush B-3" spolu s benfothiaminom.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk